2014 08 15 /23:38

Raivydas Stanys Europos čempionato finale nesugebėjo įveikti pradinio aukščio

Penktadienį Ciuriche tęsiasi Europos lengvosios atletikos čempionatas. Šuolių į aukštį finale dalyvavo ir praėjusio čempionato sidabro medalio laimėtojas Raivydas Stanys. Lietuvis finale nesugebėjo įveikti pradinio aukščio.
Raivydas Stanys
Raivydas Stanys / Alfredo Pliadžio nuotr.

Raivydas Stanys trimis bandymais nesugebėjo įveikti pradinio 2,21 m aukščio ir pasitraukė iš kovos dėl medalio.

Dvigubą pergalę šuolių į aukštį sektoriuje iškovojo ukrainiečiai – čempionu tapo planetos čempionas 24-erių metų Bogdanas Bondarenka (2,35 m), dviem centimetrais aplenkęs tėvynainį Andrejų Procenką (2,33 m).

Tik bronzos medaliu tenkinosi Londono olimpinių žaidynių čempionas rusas Ivanas Uchovas (2,30 m):

Raivydas Stanys NoM

Šuolių į aukštį kvalifikacinėse varžybose Raivydas Stanys turėjo 22 varžovus. Normatyvas – 2,28 m. Raivydas pirmais bandymais peršoko kartelę 2.10 m, 2.15 m ir 2.19 m aukščiuose. 2.23 m aukštyje jo šuoliai buvo nesėkmingi, tačiau pasidalinęs 12-14 vietas mūsų šuolininkas pateko į finalą.

Lengvaatletis prieš dvejus metus Helsinkyje vykusiame Europos čempionate Lietuvai padovanojo sidabro medalį.

Šuolių į tolį atrankoje nepasisekė Tomui Vitoniui ir Povilui Mykolaičiui. T.Vitonis pirmuoju bandymu nušoko 7,68 užėmė 16-ą vietą ir į finalą nepateko. 17-ą vietą užėmė 7,66 m nušokęs P.Mykolaitis.

Pirmajam Lietuvos atletui iki finalinio dvyliktuko pritrūko pritrūko vos 11 cm, o antrajam – vos 13 cm.

Toliausiai atrankoje šoko graikas Louisas Tsatoumas (8,19 m), ispanas Eusebio Caseresas (8,05 m) ir britas Gregas Rutherfordas (8,03 m).