2014 08 15 /23:35

Rasmusas Maegis padovanojo Estijai antrąjį Europos čempionato sidabro medalį

Penktadienį Ciuriche tęsėsi Europos lengvosios atletikos čempionatas. Estijos atstovas 400 m barjerinio bėgimo finale Rasmusas Maegis iškovojo sidabro medalį. Auksu džiaugėsi čempionato šeimininkas šveicaras Kariemas Husseinas.
Rasmusas Magis
Rasmusas Magis / „Scanpix“ nuotr.

Šveicarijoje vykstančiose Europos lengvosios atletikos pirmenybėse penktadienį vakare pirmieji medalius išsidalijo 400 m bėgimo dalyviai.

Vyrų 400 m nuotolį greičiausiai nubėgo 27-erių metų britas Martynas Rooney, sugrąžinęs šios rungties Senojo žemyno čempiono titulą Didžiajai Britanijai po šešiolikos metų pertraukos. Jis finale sugaišo 44,71 sekundės ir 0,04 sekundės aplenkė tėvynainį Matthew Hudsoną-Smithą.

Bronzos medaliu džiaugėsi Izraelio atstovas Donaldas Sanfordas – 45,27 sekundės:

1. Martynas Rooney (D.Britanija) 44,71 sek.
2. Matthew Hudsonas-Smithas (D.Britanija) 44,75
3. Donaldas Sanfordas (Izraelis) 45,27
4. Jakubas Krzewina (Lenkija) 45,52
5. Conradas Williamsas (D.Britanija) 45,53
6. Kamghe Gaba (Vokietija) 45,83
7. Samuelis Garcia (Ispanija) 46,35

Moterų 400 m nuotolyje pirmą kartą čempionatų istorijoje aukso medalį iškovojo Italijos atstovė – 31-erių metų Libania Grenot distanciją nubėgo per 51,10 sekundės ir 0,26 sekundės aplenkė antroje vietoje likusią ukrainietę Olgą Zemliak.

Bronzos medaliu džiaugėsi ispanė Indira Terrero (51,38 sek.), šalia prizininkių pakulos palikusi pasaulio čempionę britę Christinę Ohuruogu (51,38 sek.):

8. Aauri Lorena Bokesa (Ispanija) 52,39

Antrąjį aukso medalį Olandijai iškovojo moterų 1500 m bėgimą laimėjusi Sifan Hassan.

21-erių metų Olandijos vidutinių nuotolių bėgikė finale sugaišo 4 minutes 4,18 sekundės ir finiše 0,9 sekundės aplenkė pasaulio čempionę Abebą Aregawi iš Švedijos.

Tai pirmasis Olandijos atstovių čempionės titulas šios rungties Senojo žemyno pirmenybėse.

8. Diana Sujew (Vokietija) 4:08,63

Dviguba Lenkijos atletų pergale Europos lengvosios atletikos pirmenybėse Šveicarijoje baigėsi 800 m nuotolio bėgimas – čempionu tapo dukart uždarų patalpų Senojo žemybo pirmenybių nugalėtojas 24-erių metų Adamas Ksczotas (1 min. 44,15 sek.), kuris prieš ketverius metus Ispanijoje buvo trečias, o sidabras atiteko Arturui Kuciapskiui (1:44,89).

Bronzos medalis atiteko airiui Markui Englishui (1:45,03), o 2010 metų Europos čempionas lenkas Marcinas Lewandowskis liko tik penktas:

8. Pierre-Ambroise Bosse (Prancūzija) 1:46,55

Olandė Dafne Schippers Šveicarijoje vykstančiose Europos lengvosios atletikos pirmenybėse tapo dviguba sprinto karaliene.

Praėjusių metų pasaulio septynkovės čempionato bronzos medalininkė 22-jų metų olandė Dafne Schippers dar trečiadienį triumfavo 100 m bėgimo finale, o penktadienio vakarą buvo nepralenkiama ir dvigubai ilgesnėje distancijoje. Ji 200 m finale nubėgo per 22,02 sekundės ir, pagerinusi šalies rekordą, net 0,43 sekundės aplenkė britę Jodie Williams.

Bronzos medalis, kaip ir prieš dvejus metus Suomijoje, atiteko 2010 metų Senojo žemyno pirmenybių čempionei ir šių pirmenybių sidabro laimėtojai 100 m nuotolyje prancūzei Myriam Soumare (22,58 sek.):

1. Dafne Schippers (Olandija) 22,03 sek.
2. Jodie Williams (D.Britanija) 22,46
3. Myriam Soumare (Prancūzija) 22,58
4. Bianca Williams (D.Britanija) 22,68
5. Mujinga Kambundji (Šveicarija) 22,83
6. Jamile Samuel (Prancūzija) 23,31
7. Hanna-Mari Latvala (Suomija) 23,48

Pirmąjį aukso medalį šeimininkams iškovojo 25-erių metų Kariemas Husseinas, kurio tėvas 1980-aisiais iš Egipto persikėlė į Šveicariją.

K.Husseinas penktadienį 400 m barjerinio bėgimo distanciją įveikė per 48,96 sekundės ir 0,1 sekundės aplenkė antrąjį sidabro medalį Estijai iškovojusį Rasmusą Maegį.

Bronza džiaugėsi rusas Denisas Kudriavcevas (49,16 sek.), o favoritu laikytas pasaulio pirmenybių bronzos medalininkas serbas Emiras Bekričius liko tik šeštas:

1. Kariemas Husseinas (Šveicarija) 48,96 sek.
8. Oskaris Moeroe (Suomija) 50,14

Čempionės titulą septynkovės varžybose apgynė 29-erių metų prancūzė Antoinette Nana Djimou Ida.

Dvi rungtis laimėjusi Prancūzijos septynkovininkė surinko 6551 tašką ir 53 taškais aplenkė antroje vietoje likusią olandą Nadinę Broersen bei 128 taškais – trečiąją poziciją užėmusią belgę Nafissatou Thiam.

2012 metų Londono olimpiados vicečempionė vokietė Lilli Schwarzkopf liko tik penkta, o praėjusių pirmenybių bronzos medalininkė latvė Laura Ikauniece-Admidina tenkinosi šeštąja pozicija:

1. Antoinette Nana Djimou Ida (Prancūzija) 6551 tšk.