Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 6d. 07:43

Rinktinės trenerė apie blogiausią čempionatą per 26 metus: „Baisus nusivylimas“

Andrius Gudžius, Airinė Palšytė ir Edis Matusevičius 15min iš Dohos
15min.lt montažas / Andrius Gudžius, Airinė Palšytė ir Edis Matusevičius

Lietuvos rinktinei pasaulio lengvosios atletikos čempionatas Dohoje baigėsi diena anksčiau. Po auksinio Londono prieš dvejus metus Kataras tapo vienu blogiausių lietuvių pasirodymu istorijoje. Paskutinį kartą taip liūdnai galutinė rezultatų lentelė atrodė 1993 metais Štutgarte. Lietuvos lengvosios federacijos generalinė sekretorė ir rinktinės trenerė Nijolė Medvedeva apgailestavo, kad daugelis rinktinės narių neparodė savo galimybių.

Buvusi šuolininkė į tolį rankas galutinai nuleido po ieties metimo atrankos, kai Edis Matusevičius liko 22-as ir nepateko į finalą.

„Tiesą sakant, didžiulis nusivylimas. Tikėjomės vis, kad dar ne pabaiga ir tos viltys pasiteisins. Deja deja. Buvo labai žiaurus nusivylimas. Iš Edžio Matusevičiaus bent jau finalo tai tikrai tikėjomės. Neslėpsiu. Ir apskritai, vertinu prastai visą čempionatą“, – į vatą nevyniojo N.Medvedeva.

Keliomis dienomis anksčiau Dohą palikęs federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis apgailestavo ne tik dėl lietuvių rezultatų, bet ir atmosferos pasaulio čempionate. Nors su šventė Londone prieš dvejus metus palyginti ir neįmanoma, į čempionato pabaigą bent jau prisipildė tribūnos.

N.Medvedeva prieš startą Katare apie lietuvių medalius nesvajojo, bet tikėjosi solidesnių rezultatų iš rinktinės lyderių: „Medaliai nebuvo labai realu. Bet apie finalus tikrai galvojome – ir Livetos Jasiūnaitės, ir trišuolininkės bent vienos, ir Edžio.“

Vytauto Dranginio nuotr./Nijolė Medvedeva
Vytauto Dranginio nuotr./Nijolė Medvedeva

Prieš čempionatą atrodė, kad traumas bandę įveikti Andrius Gudžius ir Airinė Palšytė gali sukurti stebuklus, o Edis Matusevičius ir Dovilė Kilty pakovoti finale, tačiau praėjus dešimčiai karštų dienų Dohoje rezultatas gavosi sunkiai prognozuojamas – aukščiausią vietą, vienuoliktą, užėmė ėjikas Marius Žiūkas.

N.Medvedevą šis netikėtumas paguodė: „Galiu pasidžiaugti tik tuo, kad ten kur buvo labai labai sunku mūsų sportininkai didvyriškai pasirodė. Tai Arturas Mastianica ir Marius Žiūkas. Jie abu nusipelnė gražiausių žodžių ir pagarbos. Dar pretenzijų neturėčiau Dovilei Kilty, kuriai pritrūko sėkmės. Jį parodė labai artimą savo geriausiam rezultatui, tai jai tik užuojauta, kad nepasisekė. Adrijus Glebauskas atvyko pagal reitingą. Tai jis sudalyvavo pusėtinai. Jis galėjo padaryti stebuklą ir patekti į finalą. Deja, jis neįvyko. Bet didelių pretenzijų nereikščiau. O visi kiti... Jūs patys puikiai matėte. Nei vienas nepadarė to, ką jie gali.“

Alfredo Pliadžio nuotr./Edis Matusevičius
Alfredo Pliadžio nuotr./Edis Matusevičius

– Tikriausiai po puikaus sezono daugiau tikėjotės iš E.Matusevičiaus?

– Sunku pasakyti, kas įvyko – gal per ilgas sezonas. Edis Matusevičius visą sezoną turėjo labai daug startų. Tiek gyvenime neturėjo. Jis dar nepratęs tiek daug startuoti, bet tai buvo teisingas žingsnis. Reikia daug varžybų ir patirties, o rezultatai ateis. Galbūt jis neišlaikė tokio ilgo sezono. Rezultatai buvo aukšti visą sezoną. Gaila, kad toks paskutinis akordas. Baisus nusivylimas.

– Po atrankos Edis atskleidė, kad stovyklos Turkijoje metu patyrė traumą, o kinezeterapeuto ten nebuvo. Ar buvo protingas sprendimas prieš pat čempionatą ten stovyklauti?

– Kad jis patyrė traumą aš dabar sužinau iš jūsų. Mes jo nevarėme vieno į tą stovyklą Turkijoje. Jie patys tai pasirinko. Ten buvo ir Diana Zagainova. Kiti pasirinko kitą kelią – buvo ten, kur buvo priežiūra. Sunku pasakyti. Kad patyrė traumą tai mums nebuvo pranešta. Gal tikėjosi, kad viskas gerai išsispręs.

Alfredo Pliadžio nuotr./Dovilė Kilty
Alfredo Pliadžio nuotr./Dovilė Kilty

– Lietuviai sutartinai kartojo, kad dviem mėnesiais pailgėjęs sezonas buvo per sunkus iššūkis, tačiau taip buvo visiems čia dalyvaujantiems. Ar galima tuo teisintis?

– Mūsų sportininkai dar nėra elitiniai, kurie galėtų pirmose gretose kovoti dėl medalių. Kai kurie stengėsi įvykdyti normatyvus į olimpines žaidynes. Kai kuriems pavyko puikiai, kitiem reikėjo normatyvo į pasaulio čempionatą. Manau, kad tai juos ir pribaigė. Bet iš tiesų ilgas sezonas buvo tik E.Matusevičiui. Visiem kitiems – nepasakyčiau, kad buvo labai ilgas, neturėjo jie siaubingai daug startų. Galbūt kai kurie susidėliojo akcentus ne ant šito laikotarpio. Deja.

– Po metų laukia Tokijo olimpinės žaidynės. Ko galime tikėtis iš lengvaatlečių?

– Po skaudžių nuosmukių visada būna pakilimas. Aš labai tikiu, kad Andrius viską išsigydys ir išspręs. Tas pats Matusevičius ir visi kiti, manau, pasirodys tikrai geriau. Net neabejoju, tikiu visais. Ir, manau, kad lengvaatlečių delegacija bus gausesnė negu čia. Net neabejoju.

Alfredo Pliadžio nuotr./Andrius Gudžius
Alfredo Pliadžio nuotr./Andrius Gudžius

– Pats čempionatas Katare sulaukė daugybės kritikos. Koks jis pasirodė jums?

– Pradžioje buvo šokas. Bet visada taip būna. Pirmos dienos būna chaosas – nepasitenkinimas, nesuorganizuota. Čia tokio masto renginys vyksta pirmą kartą. Savaime suprantama, kad organizatoriai neturi patirties. Po truputį viskas įėjo į ritmą. Klimato sąlygos tikrai buvo sunkios ėjikams ir maratonininkams. Stadione sąlygos buvo puikios. Viešbutis yra geras, transportas geras, maitinimas toks pat, kaip visada. Olimpinėse žaidynėse būna tas pats. Maistas kartojasi. Tokiuose renginiuose prabangių penkių žvaigždučių viešbučių nebūna. Tai yra faktas. Bet čia yra ir daug nuostabių rezultatų, superinių. Negali sakyti, kad viskas blogai.

– Šis čempionatas susilygino su 1993 metų Štutgarte, kur lietuvių geriausi pasiekimai taip pat buvo 11 ir 12 vietos.

– Bet turime daugiau šešioliktukų. Tai vidurkis, manau, kad yra pakankamai geras. Galbūt lūkesčiai buvo didesni. Jei Andrius medalio neiškovojo, tai atrodo, kad visa rinktinė prastai pasirodė. Jeigu jo būtų aukštesnė vieta, tai tie dalykai užsimaskuotų. Kai kurie sportininkai atvyko nepasirengę ir negalintys startuoti, tai jau jų pasirinkimas. Aš tokiu atveju galbūt net nebūčiau vykusi į šį čempionatą.

Alfredo Pliadžio nuotr./Airinė Palšytė
Alfredo Pliadžio nuotr./Airinė Palšytė

Lietuvių rezultatai pasaulio čempionate Dohoje

Atletas Rungtis Rezultatas Vieta
Marius Žiūkas 20 km ėjimas 1:30:22 11
Andrius Gudžius Disko metimas 61,55 m 12
Dovilė Kilty Trišuolis 14,09 m 14
Arturas Mastianica 50 km ėjimas 4 val. 21:54 min. 15
Adrijus Glebauskas Šuoliai į aukštį 2,22 m 21
Airinė Palšytė Šuoliai į aukštį 1,85 m 22
Diana Zagainova Trišuolis 13,64 m 22
Edis Matusevičius Ieties metimas 79,60 m 22
Liveta Jasiūnaitė Ieties metimas 56,90 m 23
Živilė Vaiciukevičiūtė 20 km ėjimas 1:39:26 val. 23
Monika Bytautienė Maratonas Nefinišavo -

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:16
03:00
03:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką