Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 19d. 22:11

Rusijos antidopingo agentūra pradės bylas prieš dešimtis sportininkų

Tarptautinė antidopingo agentūra (WADA) nusprendė neskirti sankcijų Rusijai.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Tarptautinė antidopingo agentūra (WADA) nusprendė neskirti sankcijų Rusijai.

Rusijos sportininkai vėl pateko į nemalonumus. Šalies antidopingo agentūra RUSADA skelbia, jog dėl iš gydytojų gautų draudžiamų preparatų vartojimo į akiratį pakliuvo apie 70 įvairių sporto šakų atstovų.

RUSADA pirmadienį skelbė, jog bus pradėtos bylos prieš 33 sportininkus, kurie yra įtariami nelegalių preparatų vartojimu.

RUSADA vadovas Jurijus Ganusas sakė, kad tai yra tik pradinis bylų rinkinys, o antrajame sportininkų skaičius gali kilti iki 70-ies.

Visi atvejai susiję su sporto akademija, kuri yra centrinėje Rusijoje, Čuvašijos regione. Ši vieta laikoma viena pagrindinių lengvosios atletikos bazių. RUSADA teigia, kad dauguma sportininkų buvo nepilnamečiai, kai jiems buvo padaryta injekcija. Kai kurie sportininkai yra dviračių, slidinėjimo ir paralimpinio sporto atstovai.

Rusija siekia anksčiau panaikinti draudimą savo lengvosios atletikos atstovams, kad galėtų dalyvauti pasaulinio rango varžybose ir nori važiuoti su pilna komanda į pasaulio čempionatą, kuris vyks rugsėjo ir spalio mėnesiais. Rusijos lengvaatlečiai negali dalyvauti tarptautinėse varžybose nuo 2015 metų dėl masiško dopingo vartojimo.

J.Ganusas kaltino lengvosios atletikos federaciją (RusAF) dėl per didelio dėmesio kosmetiniams organizacijos pasikeitimams, ignoruojant rimtą persitvarkymą.

„Per ketverius metus praleidome daug laiko bandydami pristatyti savo atletus, esančius puikioje formoje. Turime pakankamai medžiagos, kad sakytume, jog RusAF negali vėl veikti būdama tokioje padėtyje, kokioje yra dabar,“ – tikino RUSADA vadovas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos antidopingo agentūros vadovas Jurijus Ganusas.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos antidopingo agentūros vadovas Jurijus Ganusas.

J.Ganusas taip pat atskleidė, jog Rusijos valdžios institucijos atlieka du tyrimus dėl RUSADA veiklos.

Praėjusiais metais RUSADA organizaciją atkūrė pasaulinė antidopingo agentūra (WADA). Pasaulio atletai buvo pasipiktinę, jog Rusija daro per mažai, jog jų lengvaatlečiai vėl galėtų varžytis aukščiausiame lygyje. Nuo atkūrimo dienos RUSADA ženkliai padidino dopingo patikrinimus ir pradėjo aukšto lygio tyrimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką