Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 21d. 13:06

Š.Jasikevičių įveikęs treneris mano, kad Kaunas turi duoti pinigų ne tik „Žalgiriui“

Vaclovas Kidykas (dešinėje) pripažintas geriausiu Lietuvos sporto treneriu 2018 metais.
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Vaclovas Kidykas (dešinėje) pripažintas geriausiu Lietuvos sporto treneriu 2018 metais.

Europos disko metimo čempioną Andrių Gudžių treniruojantis Vaclovas Kidykas antrus metus išrinktas geriausiu Lietuvos sporto treneriu, šiemet triumfavęs „LTeam 2018“ apdovanojimuose, kuriose trūko vieno šiemet Eurolygoje daug pergalių pasiekusio stratego.

Eilėraščius rašantis disko metimo treneris kėlė aukštyn spindintį prizą ketvirtadienio vakarą, šįkart nesulaukęs įdomaus varžovo balsavimo sektoriuje.

Geriausių Lietuvos sportininkų rinkimus rengiantis Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) neįtraukė Š.Jasikevičiaus tarp pretendentų laimėti geriausio trenerio titulą, nors 2018 metais kauniečio vadovaujami Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po 19 metrų pertraukos iškopė į Eurolygos finalo ketverto turnyrą, o Šaras buvo pripažintas Kauno garbės piliečiu.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Visvaldas Matijošaitis ir Šarūnas Jasikevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Visvaldas Matijošaitis ir Šarūnas Jasikevičius

„Žalgiris“ nepateko ir tarp geriausių vyrų komandų nominacijoje, LTOK nusprendus nevertinti klubinio sporto atstovų, kai tarp jų yra legionierių.

V.Kidykas dar kitaip pažvelgė į šią situaciją, ketvirtadienį per apdovanojimų šventę Vilniuje paklaustas, ar nenorėjo balsavime pasirungti su Š.Jasikevičiumi.

„Kauno savivaldybė skiria pinigus Kauno „Žalgirio“ komandai, kad ji ugdytų gerus sportininkus, kurie garsintų Kauną ir Lietuvą. A.Gudžiui savivaldybė neskiria nė cento, nors jis yra geriausias pasaulyje, – sakė V.Kidykas. – Negali būti, kad vienas gauna milijonus, o kitas – nulį. Bet mes dirbame savo darbą ir nieko nepakeisime. Nors sportininkų nuoskauda yra. Galbūt ateityje tokia neteisybė bus ištaisyta.“

Nebuvo įsitikinęs pergale rinkimuose

Geriausia metų trenere šiemet buvo pripažinta plaukiką Daną Rapšį treniruojanti panevėžietė Ina Paipalienė, o tarp vyrų trenerių V.Kidykas įveikė kitus oficialius pretendentus: pasaulio irklavimo čempionių moterų dvivietėje ir Europos vicečempionų keturvietėje trenerį Mykolą Masilionį, pasaulio ir Europos vicečempiono Artūro Sejos trenerį Romualdą Petrukanecą ir pasaulio dviračių treko bronzos medalininkės Simonos Krupeckaitės trenerį Dmitrijų Leopoldą.

„Rimti konkurentai. Jaučiau visuomenės palaikymą, nors nežinau, kaip balsavo kiti. Galbūt lėmė tai, kad Andrių treniruoju nuo tada, kad jam buvo trylika metų. Mes perėjome per gerus kelius ir klystkelius, buvo traumų, dėl kurių anksčiau mes nepasiekėme to, ko tikėjomės. Praktiškai mes visi visi buvome lygūs“, – sakė 57 metų V.Kidykas.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./LTOK geriausių Lietuvos sportininkų apdovanojimai – Vaclovas Kidykas ir Andrius Gudžius.
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./LTOK geriausių Lietuvos sportininkų apdovanojimai – Vaclovas Kidykas ir Andrius Gudžius.

Buvusio Europos lengvosios atletikos pirmenybių prizininko 1986 metais disko metimo sektoriuje nuosekliai ugdytas A.Gudžius ryškiausias pergales pasiekė 2017 ir 2018 metais.

Pernai atletas iš Kauno rajono Padauguvos kaimo tapo pasaulio lengvosios atletikos čempionu, finale diską nusviedęs 69 m 21 cm.

Šiemet svarbiausios lengvosios atletikos varžybos vyko rugpjūtį Berlyne, kur A.Gudžius vėl užkopė ant aukščiausio pakylos laipto, paskutiniuoju šeštuoju metimu diską nusviedęs 68 m 46 cm.

„Scanpix“/AP nuotr./Andrius Gudžius
„Scanpix“/AP nuotr./Andrius Gudžius

Šiais metais rinkimuose disko metikas turėjo rimtų varžovų. Europos plaukimo pirmenybėse visus aukso, sidabro, bronzos medalius laimėjęs plaukikas D.Rapšys, pasaulio vicečempionas baidarininkas A.Seja, bronzą pasaulio pirmenybėse ir sidabrą Europos čempionate laimėjęs irkluotojas Mindaugas Griškonis, Europos sunkiosios atletikos vicečempionas Žygimantas Stanulis taip pat kopė ant prizininkų pakylų per aukščiausio lygio varžybas.

„Visi Andriaus varžovai buvo labai rimti. Nebuvo ryškaus favorito. Galvojau, galbūt A.Seja gali būti išrinktas, bet gal jo rungtis (200 metrų) per trumpa. Nebuvau tikras, kad A.Gudžius bus išrinktas geriausiu Lietuvos sportininku. Kita vertus, jis tapo Senojo žemyno čempionu tokioje atkaklioje kovoje, kad vertas tokio vardo“, – sakė V.Kidykas.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Andrius Gudžius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Andrius Gudžius

Nori, kad diskas lėktų 70 metrų ir varžybose

Disko metiko treneris jau žvelgia į kitus metus, per kuriuos A.Gudžiui reikės ginti titulą pasaulio lengvosios atletikos pirmenybėse, kurios 2019 metų rudenį vyks Dohoje (Kataras).

V.Kidykas tikisi, kad jo auklėtiniui pagaliau pavyks varžybose pagerinti savo asmeninį rekordą – 69 m 59 cm, pasiektą šių metų birželį Deimantinės lygos varžybose Stokholme.

„Kitąmet jis įžengs į disko metikų brandos metus, nes šioje sporto rungtyje geriausi rezultatai pasiekiami 28-30 metų amžiaus. Andriui dabar 27-eri, kai ateina kitos jėgos ir greičio savybės, pats žmogus bręsta kaip asmenybė, – kalbėjo V.Kidykas. – Laikas pribrendo. Treniruotėse jis jau ne kartą metė diską per 70 metrų, bet viena yra mesti įrankį ten, kur čiulba paukšteliai, o kita – kovoti stadione ošiant 100 tūkst. žiūrovų.

Andrius parodė, kad yra tvirtos valios žmogus ir aukščiausio lygio varžybose demonstruoja gana stabilų rezultatą. Būtų puiku, jei ir aukščiausio lygio varžybose pavyktų peržengti 70 metrų ribą.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką