Sakalauskas, Bužas ir Valatkevičiūtė – universiados pusfinalyje

Po vidurdienio pertraukos Belgrade (Serbija) tęsėsi lengvosios atletikos pirmosios dienos varžybos. Į tolesnius etapus pateko Rytis Sakalauskas, Aina Valatkevičiūtė ir Nerijus Bužas. Jekaterina Šakovič ir Lina Andrijauskaitė savo pasirodymus baigė po pirmo etapo.
Nerijus Bužas
Rytis Sakalauskas / Alfredo Pliadžio nuotr.

Vakarinėse varžybose pirmoji sektoriuje iš lietuvių pasirodė bėgikė Jekaterina Šakovič. Ji pirmajame atrankos bėgime 800 metrų distanciją įveikė per 2:11,69 minutės ir liko 4-a. Pagal varžybų reglamentą tiesioginį kelialapį į rungties pusfinalį iškovoja 3 pirmosios sportininkės, tad lietuvei teko laukti kitų bėgimų rezultatų. Aina Valatkevičiūtė, atsisakiusi kovos 400 metrų bėgime, dvigubai ilgesnę distanciją įveikė per 2:06,28 minutės ir labai greitame bėgime liko taip pat ketvirta. Susumavus visus rezultatus paaiškėjo, kad pusfinalyje bėgs tik A.Valatkevičiūtė – ji bendroje įskaitoje liko ketvirta. Greičiausią laiką parodė Kanados bėgikė Rebecca Johnstone – 2:05,85 minutės. Jekaterina Šakovič užėmė galutinę 17 vietą.

Rytis Sakalauskas, pirmame atrankos rate parodęs antrą laiką bendrojoje įskaitoje, neturėjo problemų ir antrame rate. Bėgime jis finišavo antras (10,46 sekundės) ir į pusfinalį pateko su 8–10 laiku bendroje įskaitoje. Greičiausias buvo Rolando Cruzas Palacio iš Hondūro (10,37).

Pirmoje atrankos grupėje tarp šuolininkų į aukštį varžėsi kaunietis Nerijus Bužas – čia finalo kvalifikacinis rezultatas buvo 2,23 metro. Lietuvis pirmais bandymais įveikė 2,00, 2,10, 2,15 bei 2,20 metro aukščius ir to užteko, kad patektų į finalą. Be N.Bužo, 2,20 metro peršoko dar 7 šuolininkai.

Šuolio į tolį sektoriuje Lina Andrijauskaitė geriausiu bandymu įveikė 6,05 metro ir savo grupėje liko septinta. Vietą finalę užsitikrino atletės, nušokusios daugiau nei 6,20 metro. Bendroje įskaitoje tai buvo 14-as rezultatas. Geriausiai sekėsi kanadietei Ruky Abdulai – 6,51 metro.