Šalies trišuolio rekordą pagerinusi Dovilė Dzindzaletaitė tapo Europos jaunimo čempione

Estijos sostinėje vykstančiose Europos jaunimo (iki 23 metų) lengvosios atletikos pirmenybėse aukso medalį trišuolininkių varžybose iškovojo šalies rekordą pagerinusi Dovilė Dzindzaletaitė.
Dovilė Dzindzaletaitė
Dovilė Dzindzaletaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Antradienį 22-ąjį gimtadienį švęsianti lietuvė geriausiu antruoju bandymu nuskriejo 14,20 metro ir, 6 cm pagerinusi pačiai dvejus metus priklausiusį rekordą, 10 cm aplenkė antroje vietoje likusią rumunę Eleną Andreeą Panturoiu.

Bronza atiteko ukrainietei Tatjanai Ptaškinai, kuri nuo lietuvės atsiliko 18 cm.

Penktadienį taip pat pasibaigusiose 20 km sportinio ėjimo vyrų varžybose 20-tas finišavo (startavo 25-i atletai) Normantas Petriša, sugaišęs 1 valandą 35 minutes ir 9 sekundes.

Sėkmingai varžybas pradėjęs ir beveik iki 6 km lyderių grupėje žingsniavęs Marius Šavelskis nebaigė nuotolio, o dar trys sportininkai buvo diskvalifikuoti.

Čempionu tapo rusas Nikolajus Markovas (1:23:49), sidabras atiteko ispanui Alvaro Martinui (1:24:51), o trečias liko dar vienas Rusijos atstovas Pavelas Paršinas (1:25:26).

Penktadienį dėl medalių merginų 20 km nuotolyje kovos Eglė Juocytė.