Sėkmingi Lietuvos lengvaatlečių startai Portugalijoje

Sėkmingai Portugalijos klubų lengvosios atletikos pirmenybėse startavo grupė šios šalies klubams atstovaujančių Lietuvos sportininkių.
Eglė Balčiūnaitė
E.Balčiūnaitė nugalėjo 400 ir 800 m bėgimuose / Alfredo Pliadžio nuotr.

Sekmadienį antrąsias pergales iškovojo „FC Porto“ klubo garbę gynusios Eglė Balčiūnaitė ir Lina Grinčikaitė, pirmąją – Austra Skujytė.

Šeštadienį nugalėjusi 400 m bėgime, E. Balčiūnaitė nepralenkiama buvo ir 800 m nuotolyje. Ji distanciją įveikė per 2 minutes 3,27 sekundės ir daugiau, kaip pustrečios sekundės aplenkė portugalę Sandrą Teixeirą (2:05,82).

Trečia liko dar viena Portugalijos vidutinių nuotolių bėgikė Susana Godinho – 2 min. 10,27 sek.

Išvakarėse laimėjusi sprinto rungtį L. Grinčikaitė sekmadienį triumfavo ir dvigubai ilgesnėje distancijoje. Ji 200 m nubėgo per 23,38 sekundės ir, pagerinusi geriausią šalies sezono rezultatą, įtikinamai aplenkė prizininkėmis tapusias šeimininkes atitinkamai Sonią Tavares (23,80 sek.) bei Ungudi Quiwacaną (24,35 sekundės).

A. Skujytė sekmadienį rutulį nustūmė 17,05 m ir pagerinusi geriausias sezono rezultatą Lietuvoje, nepaliko varžovėms iš Portugalijos jokių vilčių – antra liko Antonia Borges (15,50 m), trečia – Cristina Oliveira (13,47).

Be to, A. Skujytė šeštadienį buvo antra disko metimo sektoriuje. Ji įrankį nuskraidino 51,04 m ir 1,02 m nusileido portugalei Irinai Rodriguez.

Trečia šioje rungtyje liko dar viena šeimininkė Catarina Rosa – 43,88 m.

Antra 3000 m sportinio ėjimo distancijoje liko Kristina Saltanovič (13 min. 27,94 sek.), į priekį praleidusi tik portugalę Verą Santos (12:17,59).

Trečia liko dar viena Portugalijos ėjikė Maribel Goncalves (14:25,77).

Dar vieną sidabro medalį iškovojo L. Grinčikaitė, kartu su „FC Porto“ komanda užėmusi antrą vietą estafetės 4 po 100 m bėgime. „FC Porto“ kvartetas sugaišo 46,32 sekundės ir nusileido tik Lisabonos „Sporting“ (45,44 sek.) bėgikėms.

Bronza estafetėje atiteko Lisabonos „Benfica“ klubui – 46,91 sekundės.