Septynkovininkė Austra Skujytė pasaulio čempionate po dviejų rungčių devinta

XIII-osiose pasaulio lengvosios atletikos pirmenybėse Pietų Korėjoje pirmadienį kovą dėl medalių pradėjo 28 septynkovininkės, tarp kurių yra ir Austra Skujytė.
Austra Skujytė
Austra Skujytė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Pirmojoje rungtyje – 100 m barjeriniame bėgime – Lietuvos atstovė pasiekė asmeninį rekordą 13,96 sekundės, tačiau su 984 taškais 23-iąją vietą pasidalijo su norvege Ida Marcussen.

Lydere po pirmosios rungties tapo amerikietė Hyleas Fountain (1135 tšk.), aplenkusi britę Jessicą Ennis (1133 tšk.) bei kanadietę Jessicą Zelinką (1123 tšk.).

Antrojoje rungtyje – šuoliuose į aikštį – A. Skujytė pirmuoju bandymu įveikė 1,71 m, 1,74 m ir 1,77 m. Antraisiais mėginimais jai pakluso 1,80 m, 1,83 m bei 1,86 m. Įveikti 1,89 m aukščio lietuvaitei nepavyko. A. Skujytė šuoliuose į aukštį užėmė antrąją (1054 tšk.) vietą (nugalėjo H. Fountain – 1,89 m) ir po dviejų rungčių su 2038 taškais devintąją vietą dalijasi su Ganos atstove Margaret Simpson.

Po dviejų rungčių tebepirmauja amerikietė H. Fountain (2228 tšk.), lenkianti čempionės titulą ginančią britę J. Ennis (2187 tšk.) bei į trečiąją poziciją pakilusią rusę Tatjaną Černovą (2093 taškai):

1. Hyleas Fountain (JAV)                          2228 tšk.