Šeštajame „EUROVAISTINĖS 10 km bėgime“ ant nugalėtojų pakylos lipo brolis ir sesuo Kančiai

Sekmadienį Palangoje įvyko šeštasis „EUROVAISTINĖS 10 km bėgimo taurės“ etapas. Nepaisant karščio, varžybose dalyvavo apie 300 bėgimo profesionalų ir mėgėjų. Puikiai lenktynėse pasirodė Kančių šeimos atstovai – ilgų nuotolių bėgikas Remigijus Kančys laimėjo 10 km bėgimą, o jo sesė Loreta Kančytė buvo greičiausia perpus trumpesnėje trasoje.
10km bėgimo startas

R. Kančys 10 kilometrų distanciją įveikė per 30 minučių ir 57 sekundes. Antrąją vietą iškovojęs Valdas Dopolskas (31:26) užtruko puse minutės ilgiau, trečias finišavo raseiniškis Mindaugas Viršilas (32:16).

„Pirmą kartą laimėjau „EUROVAISTINĖS bėgimo“ etapą. Panevėžyje padėjau Mildai Vilčinskaitei, Kaune – Monikai Vilčinskaitei, o šiandien pagaliau bėgau sau. Trasa buvo super, oras labai geras, puikiai dirbo vedlys, gal dėl to ir rezultatas geras gavosi. Smagu, kad bėgo stiprūs varžovai Mindaugas Viršilas, Aurimas Skinulis, Valdas Dopolskas. Su pastaruoju kartu bėgome 8 kilometrus, vėliau atsiplėšiau ir šiaip ne taip laimėjau,“- varžybas komentavo R. Kančys.

Moterų 10 kilometrų bėgime nepralenkiamai bėgo Vaida Žūsinaitė. Ji trasoje užtruko 35 minutes ir 52 sekundes. Antra finišavo Milda Vilčinskaitė (36:14), trečia – Gabija Razaitytė (38:54).

„Šiandien bėgome labai lygia trasa, bet buvo labai karšta. Sunkiausi buvo paskutiniai du kilometrai. Kovojau su savimi, visad jaučiau už nugaros Mildą Vilčinskaitę, žinojau, kad ji kažkur netoli, tad bandžiau palaikyti didelį tempą,“- po finišo sakė V. Žūsinaitė.

Vyrų 5 kilometrų distancijoje greičiausias buvo Rimgaudas Morkūnas (16:08). Antrą vietą iškovojo Simonas Steponavičius (17:05), trečią – Gediminas Pajeda (17:13).

5 kilometrų bėgime triumfavusi L. Kančytė trasą įveikė per 18 minučių ir 53 sekundes. Antra parbėgo Vilmantė Gruodytė, trečia – Jolanta Gribauskaitė.

Varžybų dalyviai taip pat išbandė 2,5 kilometro FUN RUN bėgimą, o patys mažiausieji bėgikai lenktyniavo vaikų bėgime.

Septintasis ir paskutinis „EUROVAISTINĖS 10 km bėgimo taurės“ etapas vyks spalio 19 dieną Klaipėdoje.