Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 28d. 16:22

Šiaulietė lengvaatletė D.Dzindzaletaitė triskart pagerino trišuolio rekordą

Lengvaatletė Dovilė Dzindzaletaitė
LLAF / Lengvaatletė Dovilė Dzindzaletaitė

Ketvirtadienį Šiaulių miesto savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriuje vykusioje spaudos konferencijoje lengvaatletė Dovilė Dzindzaletaitė kalbėjo apie pagerintą Lietuvos uždarųjų patalpų trišuolio rungties rekordą ir pasirengimą būsimoms Europos lengvosios atletikos čempionato varžyboms.

Pagerino rekordą

Vasario 22-ąją vykusiame Lietuvos lengvosios atletikos uždarųjų patalpų čempionate D.Dzindzaletaitė (trenerė Janina Tribienė), nušokusi 13,98 m, jau trečią kartą šį sezoną pagerino Lietuvos uždarųjų patalpų trišuolio rungties rekordą ir užėmė 1-ąją vietą šiose varžybose. Taip pat sportininkė įvykdė normatyvą į Europos lengvosios atletikos čempionatą, kuris vyks šių metų rugpjūčio 12-17 dienomis Ciuriche, Šveicarijoje.

D.Dzindzaletaitė, nušokusi 13,98 m, jau trečią kartą šį sezoną pagerino Lietuvos uždarųjų patalpų trišuolio rungties rekordą.

„Gausybę apdovanojimų iš Lietuvos lengvosios atletikos čempionato parsivežė mūsų Lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro sportininkai lengvaatlečiai, kurių dauguma iškovojo prizines vietas. Būtent šios mokyklos 5 sportininkai yra įrašyti į Europos lengvosios atletikos čempionato kandidatų sąrašą. Rasa Drazdauskaitė, Renalda Kergytė, Eglė Balčiūnaitė ir Justinas Beržanskis į rinktinės sąrašą pateks įvykdę normatyvus, o Dovilė jau įvykdė savo“, – sakė Ramutė Pilypienė, Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Lengvaatlete būtina pasigirti

Lengvosios atletikos mokyklos direktorius Tolvydas Skalikas teigė, kad privalu pasigirti šia sportininke.

„Ji mėgino įgyvendinti savo svajonę, pasiekti maksimalų rezultatą. Siekta vykti į Pasaulio uždarų patalpų čempionatą, kuris vyks kovo pradžioje Sopote. Nors ir nepavyko ten patekti, vis dėlto Dovilė pagerino savo ir Lietuvos uždarųjų patalpų rekordą. Rezultatais esame patenkinti. Dirbame bendroje komandoje, džiaugiamės rezultatais ir, aišku, giriamės“, – sakė direktorius.

Airinė Palšytė vienintelė sportininkė iš visos Lietuvos įvykdė normatyvus į Pasaulio uždarųjų patalpų čempionatą, pagerindama Lietuvos rekordą. Ji peršoko 197 cm aukštyje iškeltą kartelę ir 2 cm pagerino dar 1997 metais šiaulietės Nelės Savickytės-Žilinskienės pasiektą rekordą. Pasak T.Skaliko, Europos lengvosios atletikos čempionatas ne ką prastesnis – ten, kaip ir Pasaulio uždarųjų patalpų čempionate, yra labai aukšti normatyvai.

Ispanijoje – aukšto lygio treniruotės

D.Dzindzaletaitė daug treniruojasi užsienyje ir grįžta į Lietuvą rengtis varžyboms su trenere J.Tribiene. Pasak T.Skaliko, D.Dzindzaletaitei Ispanijoje yra sudarytos labai geros sąlygos sportuoti, kad geresnių sąlygų nė negalima įsivaizduoti. Į treniruotes Ispanijoje sportininkė važiuos kovo viduryje, o balandžio viduryje keliaus į Portugaliją.

Į treniruotes Ispanijoje sportininkė važiuos kovo viduryje, o balandžio viduryje keliaus į Portugaliją.

„Metodika treniruočių yra gana pasikeitusi – du kartus per dieną reikia treniruotis. Kitoks režimas turėjo įtakos mano rezultatams. Užsienyje tarp sportininkų daug didesnė konkurencija. Tu matai ne tik šuolininkus, bet ir bėgikus, sprinterius – tvyro aukšto lygio sportininkų atmosfera. Galima sakyti, kad ten yra sportininkų bazė, o daugiausia sportininkų atvyksta iš Nigerijos, Bahamų. Taip pat daug ispanų. Tačiau trenerės patarimai ir technika nesiskiria nuo Ispanijos trenerio“, – sakė D.Dzindzaletaitė.

Pasak trenerės J.Tribienės, Ispanijoje treneris Dovilei duoda daug rekomendacijų, pasako, ko trūksta, kokiais pratimais ir kokiu krūviu galima siekti rezultato. „Lietuvoje nė vienas treneris nedirba su tokių krūvių sistema. Mes su Dovile priimame visus patarimus, jeigu jaučiame, kad kažko yra per daug, tuomet koreguojame treniruotes. Tačiau pati sistema mums tinka. Treneris nuoširdus ir padeda labai geranoriškai“, – kalbėjo trenerė.

D.Dzindzaletaitei tenka ne tik sportuoti, bet ir studijuoti. Nors, pasak sportininkės, derinant studijas ir sportą pasitaiko visko, tačiau studijos iki šiol vyksta sėkmingai, ypač kai Šiaulių universitetas žiūri palankiai į lengvaatletės užsiėmimą, kuris reikalauja daug laiko. Sportininkė įsitikinusi, kad laiko sėkmingai pasirengti Europos lengvosios atletikos čempionatui tikrai užteks.

„Šiaulių naujienos“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką