Sidabru pasipuošęs Slovėnijos milžinas įspėja: dėmesio, jaunas lietuvis ateina

Kristjanas Čehas buvo laikomas pasaulio lengvosios atletikos čempionato favoritu disko metimų rungtyje, o finale jis buvo per žingsnį nuo aukso medalio. Galiausiai slovėnas liko su sidabru ir nuojauta, kad kitais metais Paryžiaus olimpinėse žaidynėse konkurencija bus dar aršesnė, nes šalia auga ir Mykolas Alekna.
Danielis Stahlis tapo pasaulio čempionu, įspūdingu šeštuoju metimu.
Danielis Stahlis (viduryje) tapo pasaulio čempionu, įspūdingu šeštuoju metimu aplenkęs Kristjaną Čehą. Mykolas Alekna liko trečias. / „Scanpix“ nuotr.

Kristjanas Čehas apsidžiaugė taip, tarsi auksas jau būtų kišenėje.

Taip atrodė, kai disko metimų finale savo šeštuoju – paskutiniu metimu – jis nusviedė diską 70 m 2 cm ir išsiveržė į pirmąją vietą.

Tačiau Danielis Stahlis atsakė dar įspūdingesniu metimu – švedas įrankį nuskraidino 71 m 46 cm ir paveržė pasaulio čempiono titulą.

„Kai po ketvirtų metimų serijos jis šiek tiek mane aplenkė, žinojau, kad galiu susigrąžinti lyderystę be problemų, – varžybas Slovėnijos siol.net komentavo K.Čehas. – Žinojau, kad numesiu 70 metrų. Mano metimai buvo geri, net tada, kai mečiau 69 ir 68 metrus, jaučiau, kad su šiek tiek geresne technika galėčiau numesti dar toliau. Bet, kai numečiau 70, pasakiau sau: „Ok, turbūt aš laimėjau“.

Tuo pačiu metu nerimavau, nes Danielis labai gerai varžosi, kai stadionas yra pilnas, kai yra daug žiūrovų. Jis gauna iš jų energijos. Pamaniau, kad galiu laimėti, o antra vieta jau buvo garantuota.“

Per savo trečią pasaulio čempionatą K.Čehas iškovojo antrą medalį. Pernai jis laimėjo auksą, bet ir šiemet neliko nusivylęs.

„Turiu būti patenkintas. Aš bandžiau viską, ką sugebu geriausiai, numečiau per 70 metrų, o per pasaulio čempionatų istoriją tai pirmas kartas, kai du metimai skriejo už šios ribos. Tad esu patenkintas sidabru“, – sakė slovėnas.

Alfredo Pliadžio/LLAF nuotr./Kristjanas Čehas

Buvusio garsaus Estijos disko metiko Gerdo Kanterio treniruojamas slovėnas jau mąstė ir tolyn į ateitį.

30-metis D.Stahlis, 24 metų K.Čehas ir 20-metis M.Alekna vėl tikriausiai bus tie galingi favoritai į medalius, kai ateis 2024 metų Paryžiaus olimpinės žaidynės.

„Paryžiuje taip pat bus nuostabi kova“, – prognozavo 206 cm ūgio slovėnas.

Jis teigė, kad prie tokios konkurencijos įmanoma pagerinti ir pasaulio rekordą, kuris nuo 1986 metų priklauso vokiečiui Jurgenui Schultui – 74 m 8 cm.

Suprasti akimirksniu

• Tolimiausi metimai istorijoje:
  • Jurgenas Schultas (Vokietija) – 74 m 8 cm (1986 m.)
  • Virgilijus Alekna – 73 m 88 cm (2000 m.)
  • Gerdas Kanteris (Estija) – 73 m 38 cm (2006 m.)

K.Čehas supranta, kad ateityje veikiausiai nebus tik dvikova su D.Stahliu, nes auga jaunas varžovas.

„Dėmesio, jaunas lietuvis ateina“, – skelbė siol.net, priminęs, kad M.Alekna irgi stiprėja.

Pernai lietuvis iškovojo sidabrą pasaulio čempionate JAV, paskui laimėjo Europos pirmenybių auksą.

Dabar pasaulio pirmenybėse M.Alekna iškovojo trečią vietą, o K.Čehas atkreipė dėmesį į lietuvį.

„Alekna jau renka medalius, jis vis dar labai jaunas, trejais metais jaunesnis už mane, – akivaizdu, kad jis yra ypatingas irgi“, – apie Lietuvos atletą, kuriam kitą mėnesį sueis 21-eri, sakė K.Čehas.

Alfredo Pliadžio/LLAF nuotr./Kristjanas Čehas ir Mykolas Alekna

Slovėnijos spauda citavo ir M.Alekną, priminusi, kad tai yra Lietuvos sporto legendos Virgilijaus Aleknos sūnus.

„Varžybos buvo neįtikėtinos. Paskutiniai du finalo metimai buvo fantastiniai, kova tarp Kristjano ir Danielio buvo fantastiška. Būti tokių metimų liudininku yra tikra privilegija. Tikiuosi, kad greitai dar lygiau kovosiu su jais“, – sakė M.Alekna.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti