Publikuota: 2009 liepos 16d. 13:47

Šilkauskas – tarp Europos pirmenybių dešimtkovės lyderių

Mantas Šilkauskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / M.Šilkauskas šuoliuose į tolį dukart gerino savo geriausią rezultatą.

Europos iki 23 metų lengvosios atletikos pirmenybių Kaune vyrų dešimtkovininkų varžybose po trečios rungties Mantas Šilkauskas žengia antras.

Laimėjęs 100 m bėgimą, vėliau lietuvis buvo nepralenkiamas šuolių į tolį sektoriuje. Šioje rungtyje M.Šilkauskas dukart pagerino savo geriausią rezultatą stadionuose – 7,59 m (7,01-7,49-7,59) bei po dviejų rungčių artimiausią varžovą lenkė 105 taškais.

Tačiau rutulio stūmimo rungtyje lietuvis užėmė 18 vietą (12.02) ir po trijų rungčių smuktelėjo į antrą vietą. Nuo lyderio ruso Aleksandro Ziabrevo jis atsilieka 18 taškų.

Lina Grinčikaitė laimėjo pirmąjį 100 m atrankos bėgimą (11,66/-1,6) su antru dienos rezultatu, o Lina Andrijauskaitė antrame finišavo septinta (12,17/-1,2) ir iš tolesnių varžybų iškrito, užėmusi 25 vietą.

Vyrų rutulio stūmimo (19 dalyvių) rungtyje Paulius Luožys pasiekė geriausią savo sezono rezultatą – 17,54 m (17,54-16,65-x) bei su devintuoju dienos rezultatu pateko į finalą.

400 m bėgimo rungtyje (25 dalyvės) Agnė Orlauskaitė laimėjo pirmąjį atrankos bėgimą (53,55 sek.) ir pateko į pusfinalį.

23-ia vieta tarp 26 sportininkų tenkinosi Egidijus Švėgžda, kuris 400 m rungties antrajame atrankos bėgime finišavo penktas su asmeniniu rekordu – 48,50 sekundės.

Tokia pat – 23-ia pozicija – tarp 30 dalyvių tenkinosi ir ieties metikas Ramūnas Butkus – 67,08 m, atlikęs tik vieną sėkmingą bandymą iš trijų galimų (x-x-67,08).