Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skandalas Švedijoje: buvęs šuolių į aukštį pasaulio čempionas Patrickas Sjobergas atskleidė, jog buvo seksualiai išnaudojamas trenerio

Patrickas Sjobergas
„Scanpix“ nuotr. / Patrickas Sjobergas
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvęs šuolių į aukštį pasaulio čempionas ir trijų olimpinių medalių savininkas švedas Patrickas Sjobergas autobiografinėje knygoje „Ko tu dar nežinojai“ atskleidė, jog buvo seksualiai išnaudojamas savo trenerio ir patėvio Viljo Nousiaineno. Švedijoje tai sukėlė dar negirdėtą skandalą.

Apie tai prabilęs tik dabar, praėjus 12 metų po karjeros pabaigos, P.Sjobergas gailisi, jog to nepadarė anksčiau. „Gaila, kad anksčiau tam neturėjau pakankamai drąsos ir šių dalykų neatskleidžiau dar treneriui gyvam esant“, – kalbėjo 46 metų P.Sjobergas.

Vienas garsiausių visų laikų Švedijos lengvosios atletikos trenerių V.Nousiainenas mirė 1999 metais. Knyogje P.Sjobergas šokiruojančiai atvirai ir detaliai papasakojo kaip V. Nousiainenas jį seksualiai išnaudojo.

„Aš manau, kad tik dėl to, jog būtų arčiau manęs ir savo „hobi“ išlaikytų tarp namų sienų, jis ir užmezgė santykius su mano mama“, – pristatydamas knygą SVT televizijos laidoje kalbėjo P.Sjobergas.

Kai motina su V.Nousiainenu išsiskyrė, P.Sjobergas nusprendė likti su patėviu. „Tuomet aš norėjau tapti geriausiu pasaulyje šuolininku į aukštį. Likdamas su patėviu, aš galėjau visą dėmesį sutelkti į treniruotes, likęs su mama – tokios galimybės nebūčiau turėjęs“.

Pasipriešinti patėviui P.Sjobergas ryžosi, kai jam suėjo 15-ika. Nors V.Nousiainenas tam prieštaravo ir dar keletą kartų mėgino suartėti, penkiolikmetis P.Sjobergas griežtai perspėjo, kad kreipsis į policiją, ir seksualinė trenerio prievarta baigėsi.

„Be to, aš pradėjau sparčiai bręsti, todėl, manau, nustojau jį dominti, ir jis susirado jaunesnių berniukų“, – kalbėjo P.Sjobergas.

„Viljo puikiai žinojo, kokių berniukų ieškoti – tokių, kurie turėjo problemų namuose, kuriuos augino vienišos motinos, kurių laisvė nebuvo labai varžoma.

Kartais pasijusdavau tari nusikaltimo bendrininkas, nes vėliau suvokiau, kad nutraukęs santykius su manimi savo „darbelius“ jis tęsė su kitais. Galbūt tai savanaudiška, bet aš tiesiog džiaugiausi, kad jis atstojo nuo manęs,“ – teigė P.Sjobergas.

P.Sjobergo atskleistus faktus patvirtino kiti šuolininkai į aukštį – Yannickas Tregaro ir Christianas Skaaras Thomassenas, taip pat patyrę seksualinę V.Nousiaineno prievartą.

„Man buvo 12-13 metų, kai jis tai darydavo. Mūsų namuose buvo sunkūs laikai, todėl vis dažniau pagalbos kreipdavausi į trenerį“, – nuo ko viskas prasidėjo, Švedijos radijui pasakojo Y.Tregaro.

„Labai sunku tokias paslaptis nešioti viduje, todėl džiaugiuosi, kad pagaliau viskas iškilo į viešumą“, – pridūrė Y.Tregaro.

P.Sjobergas tikisi, kad jo knyga ir joje paviešinti faktai apie panašius atvejus paskatins prabilti ir kitus buvusius Švedijos sportininkus. 

VIDEO: Patrik Sjöberg slår Världsrekord 1987

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką