Sonata Tamošaitytė Estijoje bėgo greitai – įvykdė Europos čempionato normatyvą

Šeštadienį Tartu (Estija) vykusiose Martino Kutmano memorialo varžybose jėgas išbandė keturi Lietuvos lengvaatlečiai – sprinteriai Lina Grinčikaitė, Ugnius Savickas, šuolininkas į tolį Tomas Vitonis bei 60 m barjerinio bėgimo specialistė Sonata Tamošaitytė. Visi lietuviai pateko tarp prizininkų, o sėkmingiausiai pasirodė S.Tamošaitytė, kuri užėmė pirmą vietą, distanciją įveikusi per 8,20 sek. Būtent toks laikas garantuoja teisę startuoti kovo 6-8 dienomis Prahoje (Čekija) vyksiančiame Europos uždarų patalpų čempionate.
Sonata Tamošaitytė
Sonata Tamošaitytė / Alfredo Pliadžio nuotr.

„Į Tartu važiavau, nes treniruotėse jaučiu, kad galiu bėgti gerai, tik trūksta konkurencijos. Tikėjausi, jog Estijoje jos sulauksiu, bet vėl teko bėgti vienai, – sakė paryčiais į Lietuvą grįžusi S.Tamošaitytė. – Normatyvo nesivaikiau, tiesiog žinojau, kad jis tuoj ateis. Ar po bėgimo tikėjau, jog normatyvas įvykdytas? Buvo sunku kažką spręsti, nes padariau keletą klaidelių, lemiančių rezultatą. Tačiau jaučiau, jog bėgimas buvo neblogas.“

Antrą vietą užėmusi estė Kart Viltrop atsiliko net 0,53 sek. Trečia liko dar viena Estijos sportininkė Reesika Adojaan (8,90 sek.).

S.Tamošaitytė tapo penktąja Lietuvos sportininke, įvykdžiusia Europos čempionato normatyvą. Į Prahą taip pat vyks du šuolininkai į aukštį Airinė Palšytė bei Raivydas Stanys, trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė bei rutulio stūmikas Šarūnas Banevičius.

Vyrų 60 m bėgimo varžybose U.Savickas užėmė antrą vietą (6,92 sek.), vos 0,02 sek. nusileidęs estui Richardui Pulstui. Trečias finišavo dar vienas Estijos lengvaatletis Kasparas Mesila (6,96 sek.). Atrankos varžybose U.Savicko rezultatas buvo trečias – 6,96 sek.

Analogiškoje moterų rungtyje L.Grinčikaitė distanciją įveikė per 7,41 sek. bei buvo antra. Pirmą vietą užėmė rusė Kristina Sivkova (7,33 sek.), trečią – estė Maarja Kalev (7,50 sek.). Atrankoje Lina taip pat buvo antra – 7,50 sek.

Vyrų šuolių į tolį varžybose T.Vitonis sėkmingai atliko tik vieną šuolį bei užėmė trečią vietą – 7,56 m. Nugalėtoju tapusiam estui Rainui Kaskui lietuvis pralaimėjo 10 cm, o antrą vietą užėmusiam Mihkeliui Saksui – šešiais centimetrais.

Vasario 20-21 dienomis pajėgiausi Lietuvos lengvaatlečiai susigrums Klaipėdoje vyksiančiame šalies čempionate.