Sprinto triumfas LAF taurėje

Martynas Jurgilas
sprinteriai.com nuotr. / Martynas Jurgilas
0

Penktadienį Šiaulių miesto stadione prasidėjo Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės varžybos „LAF Taurė”. Pirmąją varžybų dieną šalies sportininkai, o ypač vyrai sprinteriai, nepaisant permainingų oro sąlygų, nudžiugino puikiais rezultatais.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Lina Grinčikaitė

100 metrų bėgime tarp vyrų, kaip jau įprasta pastaruoju metu, dėl titulo varžėsi Martynas Jurgilas ir Rytis Sakalauskas. Finale nugalėjo Martynas, pasiekęs savo asmeninį rekordą bei geriausią sezono rezultatą šalyje – 10.41 sekundės. Rytis liko antras, atsilikęs 0.03 sekundės. Tarp moterų šioje rungtyje nesunkiai nugalėjo olimpietė Lina Grinčikaitė (11.62), taip pat pasiekusi geriausią sezono rezultatą šalyje. Martynas Jurgilas pasiekė trečią geriausią visų laikų Lietuvos rezultatą rungties istorijoje.

Alfredo Pliadžio nuotr./Rasa Drazdauskaitė

5000 metrų distancijoje įnirtinga kova vyko tarp pajėgiausių šalyje stajerių – laimėjo Rasa Drazdauskaitė (16:24.47 – šeštas rezultatas šalies istorijoje). Antra buvo Živilė Balčiūnaitė, trečią – Remalda Kergytė. Tarp vyrų eilinį kartą nenugalimas liko Tomas Matijošius – 14.40.42.

Savo asmeninį rekordą pagerino ir vienvalde sezono lydere 100 metrų bėgime su barjerais tapo Sonata Tamošaitytė – 13.64. Tai ketvirtas rezultatas šalies istorijoje. Tarp vyrų šioje rungtyje (tiesa, 110 metrų distancijoje) pasižymėjo po ilgos pertraukos gimtinėje startavęs daugiakovininkas Mantas Šilkauskas – 14.50.

Asmeninio archyvo nuotr./Mantas Šilkauskas

Tiek Sonata, tiek ir Mantas laimėjo dar po vieną rungtį, estafetinį bėgimą 4x100 metrų. Tarp moterų greičiausia buvo eksperimentinės sudėties Lietuvos rinktinė (Silvija Peseckaitė, Lina Andrijauskaitė, Sonata Tamašauskaitė ir Natalija Valetova), besiruošianti Europos U23 čempionatui Kaune – 46.88 sekundės. Tarp vyrų nepralenkiami buvo U23 amžiaus grupės rintinė (Mantas Dilys, Rytis Sakalauskas, Martas Skrabulis ir Mantas Šilkauskas) – 41.50.

400 metrų distanciją greičiausiai įveikė Agnė Orlauskaitė (53.23) ir Vitalijus Kozlovas (47.94). Agnė pagerino savo asmeninį rekordą ir geriausią sezono rezultatą Lietuvoje.

1500 metrų distanciją laimėjo Natalija Piliušina (4:26.58) ir Justinas Beržanskis (3:53.70).

Alfredo Pliadžio nuotr./Andrius Gudžius 2008 metais varžybose Kaune
Alfredo Pliadžio nuotr./Andrius Gudžius

Šuolio į aukštį sektoriuje stipriausi buvo Karina Vnukova (1.80) ir Raivydas Stanys (2.15), šuolyje į tolį – Dovilė Tanskytė (5.96) ir Povilas Mykolaitis (7.67), rutulį toliausiai stūmė Alina Vaišvilaitė (15.60) ir Paulius Luošys (16.88). Šuolininkai nuo prasto oro nukentėjo labiausiai – jų varžybos ne kartą buvo stabdomos dėl lietaus.

Antrą kartą per tris dienas Lietuvos 18-mečių rekordą pagerino disko metikas Andrius Gudžius. Šį kartą įrankis nuskriejo 57.17 metro. Tarp moterų nugalėjo olimpietė Zinaida Sendriūtė – 55.70 metro.

Visus pirmosios dienos rezultatus rasite čia.

Varžybos tęsis šeštadienį, kartu vykdomos klubų taurės varžybos bei Lietuvos daugiakovių čempionatas.