Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 13d. 16:53

Stipriausia šalies trišuolininkė sūnui linki futbolininko karjeros

Dovilė Dzindzaletaitė ir Richardas Kilty
Socialinio tinklo nuotr. / Dovilė Dzindzaletaitė ir Richardas Kilty

Už Anglijos sprinterio Richardo Kilty ištekėjusi Lietuvos trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė savo sūnui linki futbolininko karjeros.

„Treniruotis ir gyventi Lietuvoje nebenorėčiau, dabar turiu idealias sąlygas siekti savo tikslų. Tačiau visuomet varžybose atstovausiu Lietuvai. Grįžtu ir ateityje grįšiu į varžybas gimtinėje“, – sako lengvaatletė Dovilė Dzindzaletaitė.

Utenoje vykusiose Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybose antruoju bandymu 24 metų trišuolininkė nušoko 13 m 89 cm. Tai geriausias šiuo metu jos sezono rezultatas.

Anglijoje gyvenanti D.Dzindzaletaitė LLAF taurės varžybose nebuvo dalyvavusi nuo 2013 metų. „Tuomet buvau 19-metė ir, pirmą kartą dalyvaudama Federacijos taurėje, nušokau 13 m 73 cm. Tapau varžybų rekordininke. Tačiau praėjusiais metais Aina Grikštaitė mano rekordą pagerino, todėl vykdama į Utena buvau užsibrėžusi tikslą užfiksuoti naują LLAF taurės rekordą. Pavyko“, – džiaugiasi D.Dzindzaletaitė.

Sportininkė jau yra įvykdžiusi šių metų Europos čempionato normatyvą. „Rezultatai po truputį gerėja, – tikina D.Dzindzaletaitė. – Stabiliai šoku apie 14 metrų. Atsiradus stabilumui, atsiranda ir aukštesni rezultatai. Laukiu, kol pakilsiu laipteliu.“

Trišuolininkė neslepia, kad šį sezoną viliasi pakoreguoti ir Lietuvos rekordų knygą. Geriausias istorijoje trišuolio rungties rezultatas – 14 m 23 cm – nuo 2015-ųjų priklauso pačiai D.Dzindzaletaitei.

„2015 m. Europos jaunimo iki 23 metų čempionate pagerinau Lietuvos rekordą, 2016 m. praleidau, pernai buvo sugrįžimo metai, o šiemet pasiteisinimų nebeturiu – viskas, Lietuvos rekordas vasarą tikrai bus“, – šypteli Anglijoje gyvenanti sportininkė.

Regimanto Tarasevičiaus nuotr./Dovilė Dzindzaletaitė
Regimanto Tarasevičiaus nuotr./Dovilė Dzindzaletaitė

Lengvosios atletikos treniruotes gimtuosiuose Šiauliuose lankyti D.Dzindzaletaitė pradėjo būdama 12 metų. Mokykloje buvusią sportišką, greitai bėgusią ir aplenkdavusią visus berniukus, bet ypač gerai šokusią į tolį mergaitę pastebėjo kūno kultūros mokytojas ir pasiūlė jai lankyti lengvosios atletikos treniruotes. Iki tol Dovilė lankė teniso pratybas, bet jos nebuvo prie širdies.

Nors D.Dzindzaletaitė abejojo, ar jai tiks ir patiks siūloma sporto šaka, bet į treniruotes nuėjo. Vos pamėginus, lengvoji atletika ją sužavėjo, o šuoliai į tolį sekėsi geriau nei daugumai bendraamžių: „Kadangi vaikų amžiaus grupėje nėra trišuolio, iš pradžių treniravausi šokti į tolį. Būdama 13 metų išmėginau trišuolį ir iš karto pavyko pasiekti pergalių, pagerinau Lietuvos 13-mečių rekordą, nuo tada kiekvienais metais gerinau savo amžiaus grupių rekordus. Manau, kad turėjau įgimtų duomenų šuoliui į tolį ir trišuoliui bei talentą, todėl man sekėsi mušti rekordus.“ Tačiau, be abejonės, dirbti teko taip pat daug. Atletė pastebėjo tik tai, kad jai buvo lengviau nei kitiems vaikams dėl to, kad kiekvienas pagerintas rekordas tapdavo stimulu siekti dar daugiau, nušokti dar toliau, pagerinti dar vieną rekordą.

Rinkosi profesionalės kelią

Kai būdama 18 metų D.Dzindzaletaitė iškovojo antrąją vietą pasaulio jaunimo čempionate, suprato, kad savo ateitį įsivaizduoja tik kaip profesionali trišuolininkė. Atsirado rėmėjų, stabilus finansavimas ir merginai tapo aišku, kad iš sporto galima užsidirbti ir gyventi: „Nenoriu, kad, kai man bus 50 metų, galvočiau, kad galėjau dar pasportuoti. Kol mane tenkins rezultatai, kol džiugins tai, ką darau – sportuosiu.“

Nors rekordininkei sekėsi ir mokykloje, studijų ji nesirinko. Po pasaulio jaunimo čempionato išgyvenusi mylimo trenerio netektį, ji nenorėjo likti Lietuvoje ir išvyko treniruotis į Ispaniją. Šiauliuose ją treniravo lengvosios atletikos treneris Juozas Tribė, tapęs merginai kone šeimos nariu. Iki šiol atletė palaiko šiltus santykius su jo žmona Janina Tribiene, grįžusi į Šiaulius lankosi jos treniruotėse. „Treneris ir sportininkas praleidžia labai daug laiko kartu, be to, norėdamas, kad sportininkas daug pasiektų, treneris turi žinoti apie jį kuo daugiau: dienotvarkę, kada eini miegoti, ką valgai, ką veiki laisvalaikiu. J.Tribė man buvo lyg dar vienas senelis, jo žmona – ir dabar yra lyg dar viena močiutė“, – sako sportininkė.

Alfredo Pliadžio nuotr./Dovilė Dzindzaletaitė
Alfredo Pliadžio nuotr./Dovilė Dzindzaletaitė

Į Angliją atvedė meilė

Šeimos palaikymas, pasak D.Dzindzaletaitės, taip pat labai svarbus. Tėvai ją visuomet palaikė, tėtis nepraleidžia kone nė vienų varžybų, kuriose dalyvauja duktė, nesvarbu, Lietuvoje ar užsienyje jos vyksta. D.Dzindzaletaitės sesuo – jos priešingybė, šoka tautinius šokius, studijuoja Vilniuje. Sportininkė juokdamasi sako, kad, nepaisant seserų meilės, iki šiol merginos neišaugo iš seseriškų nesutarimų, nors seniai nebegyvena po vienu stogu.

Persikėlusi gyventi į Ispaniją, po dvejų metų Dovilė pasikvietė vieną geriausių šalies bėgikių, savo draugę Modestą Morauskaitę: „Bet neilgai trukus pati išvykau į Angliją“, – juokiasi D.Dzindzaletaitė.

Išvažiavusi į Ispaniją būdama 19 metų, D.Dzindzaletaitė akcentavo, kad ten susikrauta fizinė bazė labai padėjo tobulėti. „Sunku pasakyti, kodėl treniruotės skirtingose šalyse taip skiriasi, gal tai priklauso nuo tradicijų, nuo talentų, nuo požiūrio, – svarsto ji. – Lietuva maža šalis, čia maža konkurencija, gal tai stabdo progresą.

Su saulėta Ispanija D.Dzindzaletaitė atsisveikino klausydama savo širdies: „Kai 2015 m. Europos jaunimo iki 23 metų čempionate laimėjau auksą, mane pradėjo kviesti į geriausias varžybas. Taip išvažiavau į Londone vykusias „Deimantinės lygos“ varžybas ir susipažinau su dabartiniu savo vyru Richardu Kilty, taip pat lengvaatlečiu, sprinto pasaulio ir triskart Europos čempionu.“ Po pirmojo susitikimo jaunuoliai palaikė ryšius, o antrą kartą susitiko po metų Pekine vykusiame pasaulio čempionate. Nuo tada ėmė lankytis vienas pas kitą, nuolat kursuodami tarp Ispanijos ir Anglijos, kol pavargusi nuo nesibaigiančių kelionių D. Dzindzaletaitė pasiryžo kraustytis į Angliją. Čia ji susipažino su dar viena lengvaatlečių mokykla, kuri, nors buvo savita, nuo ispaniškosios skyrėsi mažiau nei nuo lietuviškosios.

Alfredo Pliadžio nuotr./Dovilė Dzindzaletaitė
Alfredo Pliadžio nuotr./Dovilė Dzindzaletaitė

Ričardas antrasis

Šiuo metu dar dvejų metų neturintį sūnų auginanti sportininkė pripažįsta, kad mažasis Ričardas pakoreguoja jos planus, tačiau, olimpiniais metais gimęs, jis mamos karjerą sustabdė ir pailsėti progą suteikė vos 7–8 mėnesius, kol ji laukėsi. Neretai dėl traumų sportininkams tenka daryti ir ilgesnes pertraukas, o pagimdžiusi, būdama 23-ejų, D.Dzindzaletaitė į aktyvią sportinę veiklą grįžo labai lengvai.

Dabar mažyliu rūpintis sportininkams padeda vyro artimieji: „Atsikėlę papusryčiaujame, tuomet važiuojame į treniruotę, o sūnų paliekame pas močiutes, tetas, dėdes. Richardas turi daug seserų ir brolių, yra iš gausios šeimos. Jo seserys augina savo vaikučius, o kartu pagloboja ir mūsų sūnų. Jis tikrai gerai praleidžia laiką žaisdamas su pusseserėmis.“

Su sūnumi angliškai kalbanti D.Dzindzaletaitė atskleidžia, kad dėl to labai pyksta jos mama ir močiutė, nemokančios anglų kalbos. „Kai atvažiuojame į Lietuvą, Ričardukas, būdamas su močiutėmis, burbuliuoja savo vaikiška, tik jam suprantama kalba, o jos mano, kad jis angliškai šneka. Jos ima man priekaištauti, kad nesupranta, ką vaikas kalba, o tada aš įtikinėju, kad ir aš nesuprantu, nes jis kalba ne angliškai“, – juokiasi lengvaatletė.

Kartu su vyru tiek treniruotėse, tiek namuose praleidžianti itin daug laiko, D.Dzindzaletaitė sako, kad jie vienas nuo kito nepavargsta. Galbūt dėl to, kad charizmatiškos, energingos ir guvios moters vyras yra ramaus būdo: „Anglai apskritai atsipalaidavę. Visi sako, kad ispanai niekur neskuba, tačiau atvykusi čia supratau, kad anglai dar ramesni. Mūsų namuose nėra kokių nors taisyklių, kada ir ką tvarkytis, valgyti ar panašiai.“

Sportininkų šeima nesikankina virtuvėje tarp puodų – maistą jiems pagamina ir pristato rėmėjai, o kartą per savaitę jie sau leidžia suvalgyti tai, ko labai nori – dažniausiai ne itin sveiko greitojo maisto. Griežtesnės dietos laikosi tik prieš varžybas.

D.Dzindzaletaitė pripažįsta, kad sportininko gyvenimas nėra lengvas, tačiau tvirtina savo sūnų kaip profesionalų sportininką įsivaizduojanti. Ji tik nenorėtų, kad vaikas rinktųsi lengvąją atletiką, nes yra įsitikinusi, kad visuomet būtų lyginamas su mama ir tėčiu. „Norėtume, kad Ričardukas taptų futbolininku, su vyru ketiname jį pradėti leisti į treniruotes, kai sukaks treji metai, – atskleidžia mintis trišuolininkė. – Ką gali žinoti, galbūt kada nors sūnus atstovaus Lietuvai.“

sportas.info

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Prezidentūra teisinasi dėl atšauktos kelionės į Latviją: mašina spėję nebūtume

Vardai

15min studijoje – Ilona Balsytė: apie „Muzikos galią“, teatro žaidimus ir „Keistuolius“

Aktualu

Badaujantys kaliniai jau pradėjo žalotis, bet jie sulaukė palaikymo iš laisvės

Aktualu

LSDP kandidato į prezidentus varžytuves laimi V.Andriukaitis

Sportas

„Skrieja kamuolys“: šaltis Bukarešte, ateitis Tautų lygos D divizione, anglai, vokiečiai ir VAR „Premier“ lygoje

Geriausios mėgėjų panoramos – „EPSON International Pano Awards“ nugalėtojos

Kultūra

Artūras Tereškinas: Meilės pažadų simfonija

Aktualu

Alytaus meras V.Grigaravičius antros kadencijos nesieks

Gazas

Žurnalistas V.Milius sieks rekordo: elektromobiliu „Hyundai Kona“ skries į pajūrį

Maistas

Salotos su žuvimi pasotins, bet neapsunkins: 12 pasiūlymų pietums ar vakarienei

Gyvenimas

Apokalipsės belaukiant: ką būtina žinoti apie antibiotikus

Aktualu

Kandidatas į Vilniaus merus V.Navickas pristatė rinkimų programą: siūlo dviejų lygių savivaldą

Vardai

Niujorką netikėtai įsimylėję Ugnė Galadauskaitė ir Marius Siparis susuko nuotaikingą kelionės video

Pasaulis kišenėje

Audra Tenerifėje: gigantiškos bangos plovė daugiaaukščio balkonus

Sportas

Julija Jefimova ir Marija Šarapova pateko tarp seksualiausių Rusijos moterų

Mokslas.IT

Kinijos „dirbtinė Saulė“ įkaitinta iki 100 milijonų laipsnių

Vardai

Monika Šalčiūtė bušido turnyruose dirba nuo 17 metų: „Aš čia – kaip „Victoria's Secret“ angelas“

Aktualu

Dėl J.Khashoggi nužudymo 18 Saudo Arabijos piliečių uždrausta atvykti į Šengeno zoną

Gyvenimas

Nepageidaujamos reakcijos į vaistą gali pasireikšti ir po daugelio metų

Multimedija

Didžiausia pasaulyje atostogų būsto nuomos paieškos sistema

Naujienos

Aktualu

KASP vadovaus pulkininkas leitenantas Dainius Pašvenskas

Verslas

Įrašo ES dokumentuose neužtenka – lietuviškai duonai išsaugoti reikia aktyvių veiksmų

Aktualu

Teismo verdiktas šeimą išžudžiusiam E.Anupraičiui – stebės psichiatrijos ligoninėje

Aktualu

Naują namą savo kieme pradėjusį statyti tauragiškį pristabdė netikėtas radinys

Ties Pietų ašigaliu ledas yra toks skaidrus, kad mokslininkai abejoja, ar žmogus galėtų sukurti ką nors skaidresnio. Bet už tai panaudoti šią ypatingo ledo savybę jie sugebėjo puikiai – kilometrinis luitas pasitarnavo kaip vienas pažangiausių mokslo įrankių.
Mokslas.IT

Supermasyvi juodoji skylė paleido neutrinų šūvį tiesiai į Žemę

Vardai

Nurimus skyrybų audrai – pirmoji šeimyninė Oksanos ir Simo Jasaičių nuotrauka

Gazas

Paaiškino, kokie yra kriterijai taikomi „Aurum 1006 km lenktynių“ dalyviams

Gyvenimas

Poros stilius: kaip rengtis, kad derėtumėte tarpusavyje? Pataria stiliaus konsultantas

Verslas

Reta kregždė biržoje: K.Juščius kviečia investuoti į ekologinę žemdirbystę

Pasaulis kišenėje

„Small Planet Airlines“ skrydis atidėtas 13 valandų: didžiausia problema – ne gedimai

Aktualu

Didelis gaisras Vievyje: liepsnojo automobilių dalių angaras

Maistas

Ant grotelių kepti desertai: 3 receptai, kurie nustebins smaližius

Pilaitės gyventojams savivaldybė turi gerų žinių – nauja mokykla ne tik planuose, bet jau į pabaigą eina ir jos projektavimas. Tikiuosi, taip pat sklandžiai vyks ir tolesnės procedūros. 
Verslas

Naujoje Pilaitės mokykloje tilps iki 1000 gimnazistų

Verslas

Jaunimas kviečia pirkti Raudonės pilį

Mokslas.IT

Kaip žmonės valėsi dantis, kol nebuvo dantų šepetukų?

Verslas

Italija spjauna ES į veidą – neratifikuos laisvos prekybos sutarties su Kanada

Aktualu

Bado streiką paskelbusio Olego Sencovo motina ragina Vladimirą Putiną jį paleisti

Maistas

Verdame kiaušinį be lukšto: klaidos, kurios dažniausiai gadina reikalus

Kultūra

Liudas Mažylis apie „Laisvės karį“: „Gražu. Vietoje. Tinka“

24sek

Ne Šaras: Eurolyga geriausiu sezono treneriu paskelbė „Real“ strategą

Vardai

Ypatingos

07:48
07:40

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką