Šuolininkus nuo finalo skyrė centimetrai

Šeštadienį Universiados lengvosios atletikos turnyre kelialapius į finalą dalinosi šuolininkai į tolį. Lietuvą čia atstovavo net du atletai – Mantas Dilys ir Povilas Mykolaitis. Lietuviai parodė beveik vienodus rezultatus, tačiau finalui jų pritrūko.
Mantas Dilys
Mantas Dilys / Alfredo Pliadžio nuotr.

Kvalifikacinis normatyvas finalui buvo nustatytas 7,85 metro, viso dėl 12 kelialapių į finalą varžėsi 33 atletai.

Mantas Dilys pirmuoju bandymu nušoko 7,23, antruoju – 7,42, trečiuoju – 7,22 metro ir pirmoje atrankos grupėje liko aštuntas.

Povilas Mykolaitis pirmuoju mėginimu skriejo 7,39, antruoju – 7,40, trečiuoju – vėl 7,39 metro. Antroje atrankos grupėje jis užėmė 7 vietą..

Iki finalo Povilui pritrūko 7, Mantui – 5 centimetrų. Bendroje įskaitoje Mantas liko 14 , o Povilas – 15.

Atranką laimėjo kinas, Xionqfengas Su, vienintelis nušokęs kvalifikacinį tolį – 7,98 metro.