Tadese gins titulą

Tris kartus pasaulio čempionas Zersenay Tadese gins savo titulą pasaulio pusės maratono čempionate Birmingeme. Jis vyks spalio 11 dieną.
Zersenay Tadese (viduryje)
Zersenay Tadese (viduryje) / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Eritrėjos stajeris pirmą savo titulą iškovojo Vengrijos Debrecene 2007 metais, tuomet jis laimėjo 20 kilometrų distanciją. Kitais metais jis pakartojo savo sėkmę pusės maratono bėgime, kuris buvo surengtas Italijoje – čia jis pasiekė ir savo asmeninį rekordą – 58,59 minutės. Bendroje geriausių rezultatų pasaulyje lentelėje šis rezultatas šiuo metu yra septintas. Trečiąjį titulą įspūdingu stiliumi Afrikos stajeris iškovojo pernai Brazilijoje. Jis jau penktajame distancijos kilometere atitrūko nuo persekiotojų ir finiše artimiausią konkurentą kenietį Patricką Makau Musioki aplenkė beveik 2 minutėmis.

Beje, pastarasis stajeris yra geriausio sezono laiko pusės maratono bėgime savininkas, tačiau Birmingeme jo nebus. Keniečių lyderiu bus antrojo sezono laiko savininkas Sammy Kitvara (58,58).

Beje, šie metai dabaretiniam pasaulio čempionui klostosi gana permainingai – kovo mėnesį jis laimėjo bronzą pasaulio kroso čempionate Ammane, o balandį nesugebėjo baigti pirmojo savo gyvenimo maratono Londone. Pasaulio čempionate Berlyne rugpjūtį jis 10000 metrų distancijoje finišavo antras, pralaimėjęs tik Kenenisai Bekele.

Pasaulio pusės maratono čempionatai vykdomi nuo 1992 metų, tad šis čempionatas bus jau 17. Devynis titulus yra laimėję Kenijos bėgikai.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas