Tamošaitytė Vienoje – antra

Antradienį keturi Lietuvos lengvaatlečiai dalyvavo Austrijoje vykusiame taptautiniame turnyre „Vienna Indoor Classic”. Aukščiausią vietą, antrąją, užėmė barjerininkė Sonata Tamošaitytė.
Distancijoje – Sonata Tamošaitytė
Distancijoje – Sonata Tamošaitytė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Sonata 60 metrų barjerinio bėgimo atrankoje distanciją įveikė per 8,31 sekundės (pirma vieta savo bėgime) ir pateko į finalą, o ten finišavo antra (8,30 sekundės). Nugalėjo britė Zara Hohn – 8,22 sekundės. Po finalo sportininkė sakė: „Rezultatą vertinu normaliai – finale padariau klaidą ir ji atsiliepė rezultatui. Prieš trečią barjerą šiek tiek nepataikiau žingsnio ir išsimušiau iš įprasto ritmo. Tikiuosi, kituose turnyruose iš tokių klaidų pasimokysiu ir rezultatas bus geresnis, nors jaučiuosi kiek pavargusi.“

60 metrų Martas Skrabulis įveikė per 6,88, o jo brolis Kostas – per 6,94 sekundės (atrankoje Martas savo bėgime buvo 5-as – 6,91 sekundės, Kostas – 2-as – 6,99 sėkundės) ir į finalą nepateko – abu lietuviai varžėsi B finale, čia jie liko 3-ioje ir 5 vietose. Tačiau Martas pasiekė asmeninį rekordą, o Kostas jį pakartojo. Bendrojoje įskaitoje tai 11-as bei 13-as rezultatai tarp 46 dalyvių. Greičiausias buvo Morlu Abrahamas iš Liberijos – 6,68 sekundės.

Šuolininkas į tolį Darius Aučyna geriausiu, ketvirtuoju, bandymu nušoko 7,42 metro – tai 6-as rezultatas bendrojoje įskaitoje (dalyvavo 11 šuolininkų). Antrus metus iš eilės nugalėjo brazilas Mauro Da Silva Vinicius – 7,85 metro.

Iš viso varžybose, vykstančiose penktus metus iš eilės, dalyvavo per 500 sportininkų iš beveik 40 pasaulio šalių – tai naujas masiškumo rekordas.

Priminsime, kad lygiai prieš metus būtent „Vienna Indoor Classic” Vitalijus Kozlovas pasiekė naują šalies 800 metrų distancijos rekordą.

Visi keturi Lietuvos sportininkai iš Vienos vyks į Lincą, kur ketvirtadienį startuos dar viename turnyre „Gugl Indoor Linz“. Čia prie ketvertuko prisidės ir didžiausia pastarosios savaitės šalies lengvosios atletikos sensacija šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė (Vienoje moterų šuolio į aukštį rungties varžybų nebuvo).