Tarptautiniame Čikagos maratone JAV – Etiopijos bėgikų triumfas

Tsegaye Kebede tapo pirmuoju Etiopijos bėgiku, kuriam pavyko laimėti 35-ą kartą surengtą Čikagos (JAV) maratoną. Nugalėtojas 42 km 195 m distancijoje sugaišo 2 valandas 4 minutes ir 38 sekundes, pasiekęs naują šio maratono rekordą.
Maratono bėgikai
Maratono bėgikai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Be pagrindinio prizo, Etiopijos bėgikui atiteko du čekiai: 100 tūkst. JAV dolerių – už pergalę bei 50 tūkst. – už maratono rekordą.

Devynis metus iki šiol Čikagos maratonus laimėjo Kenijos bėgikai, o rekordas (2:05:37) nuo praėjusių metų priklausė Mosesui Mosopui.

Antrąją bei trečiąją vietas Čikagos užėmė kiti du Etiopijos stajeriai – Feyisa Lilesa (2:04:52) ir Tilahunas Regassa (2:05:26):

1. Tsegaye Kebede (Etiopija)         2 val. 04 min. 38 sek.
10.Abdullah Dawit Shami (Etiopija)             2:08:39

Pagrindinio prizo bei 110 tūkst. (100 tūkst. – už pergalę ir 10 tūkst. – už pasiektą rezultatą) dolerių čekio savininke tarp moterų Čikagos maratone tapo etiopė Atsede Baysa (2:22:03).

Antra finišavo 2006 metų Bostono maratono nugalėtoja Rita Jeptoo (2:22:04) iš Kenijos, aplenkusi trečiojoje pozicijoje likusią tautietę Lucy Wangui (2:22:41).

Ketvirtąja vieta tenkinosi trijų pastarųjų Čikagos maratonų nugalėtoja 34-erių metų rusė Lilija Šobuchova (2:22:59):