Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 14d. 21:03

Teisę organizuoti 2017 m. lengvosios atletikos pasaulio čempionatą laimėjęs Londonas turtingąjį Katarą nurungė gudrumu

Usainas Boltas buvo diskvalifikuotas 100 metrų finale
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sprintas

Kaip žinia, 2017 metais pasaulio lengvosios atletikos čempionatas vyks Didžiosios Britanijos sostinėje Londone.

Maroke susirinkę Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) valdybos nariai rinkosi iš dviejų kandidatų – Londonas arba didžiausias Kataro miestas Doha.

Pagrindinis Kataro paraiškos akcentas, be abejo, buvo finansinis – turtinga šalis žadėjo į pasaulio čempionato surengimą investuoti 236 mln. JAV dolerių.

Vis dėlto britai įrodė, jog konkuruoti galima ir su Kataru. Tiesa, tam, kad nukonkuruotų Dohą, britai turėjo išsitraukti slaptą kortą – beje, irgi finansinę.

Londono paraiška nebuvo paremta finansiniais svaičiojimais. Pagrindinis britų argumentas – Londone pasaulio lengvosios atletikos čempionatas dar niekad nebuvo surengtas.

Tačiau pergalę Londonui lėmė paskutinę akimirką pateiktas pažadas padengti visą čempionato prizinį fondą, kuris sudarys 7,2 mln. JAV dolerių.

Teigiama, kad būtent šis argumentas lėmė, jog Londonas gavo 16 delegatų balsų, o Doha – tik 10.

Vėliau britai atskleidė, kad Londonui papildomų 7,2 mln. JAV dolerių ieškoti neteks, nes jie iš karto buvo numatyti biudžete, tiesiog nebuvo viešinami.

Tai buvo iš anksto suplanuotas taktinis manevras: suprasdami, kad finansais su Kataru nepakonkuruos, pažadą dėl 7,2 mln. JAV dolerių atskleidė paskutinę akimirką, kad Kataras negalėtų pateikti kontraargumentų.

Jau anksčiau buvo žinoma, kad 2013 m. planetos lengvosios atletikos pirmenybės vyks Maskvoje (Rusija), o 2015 metais – Pekine (Kinija).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką