Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trakų pusmaratonyje dalyvavo beveik 2000 bėgikų ir... keli arkliai

Trakų pusmaratonyje dalyvavo beveik 2000 bėgikų
Alfredo Pliadžio nuotr. / Trakų pusmaratonyje dalyvavo beveik 2000 bėgikų
Šaltinis: 15min
0
A A

Visuomet sulaukiantys minios lankytojų, įspūdingu kraštovaizdžiu žavintys užsienio svečius, Trakai tampa ne tik pilių ir irklavimo miestu, bet pelnytai gali būti vadinami pavasarine bėgikų sostine, turinčia solidų ir visame regione žinomą pusmaratonį. Antrąjį gegužės sekmadienį Trakuose nuo pat ryto rinkosi bėgimo profesionalai ir mėgėjai – į senąją Lietuvos sostinę jie atvyko išmėginti savo jėgas 21,097 km, 10 km ir 5 km distancijose, šiaurietiškojo ėjimo varžybose ar 1 km komandiniame bei vaikų bėgimuose. Antrajame „General Financing“ Trakų pusmaratonyje prie starto linijos stojo arti 2000 dalyvių.

Tarptautiniame renginyje varžėsi kone visas Lietuvos bėgimo olimpas. Pusės maratono distancijoje dalyvavo olimpietės Živilė Balčiūnaitė ir Rasa Drazdauskaitė, 10,5 km nuotolyje varžėsi Remalda Kergytė ir Vaida Žūsinaitė.

Vyrams atstovavo Lietuvos bėgimo lyderiai Valdas Dopolskas, Justinas Beržanskas ir Tomas Venckūnas. Šiemet Trakų pusmaratonio dalyviai rungėsi dėl itin masinančio prizinio fondo – 15 tūkst. litų.

„Šiais metais Trakų pusmaratonio dalyvių skaičius viršijo mūsų lūkesčius, o lietuviams konkurenciją sudarė stiprūs užsienio šalių bėgikai. Renginyje sulaukėme bėgikų iš 15 užsienio šalių, dauguma atvyko iš Lenkijos ar Baltarusijos, tačiau dalyvavo ir Japonijos bei Naujosios Zelandijos piliečių,“ – kalbėjo Trakų pusmaratonio organizatorius Evaldas Martinka.

Varžybų dalyviai bėgdami galėjo mėgautis įspūdingu kraštovaizdžiu, kadangi didžioji trasos dalis buvo nusidriekusi palei ežerą su nuostabaus grožio Trakų pilies peizažu fone.

Šiemet pusmaratonio rungties bėgikai turėjo įveikti ne keturis ratus kaip pernai, o du. Trakuose pastačius naują tiltą, pasikeitė ir trasa, tačiau dėl to ji tapo tik įdomesnė ir greitesnė bei itin tinkama bėgimo rezultatų gerinimui.

Pagrindinėje Trakų pusmaratonio distancijoje varžėsi arti 500 dalyvių. Vyrų kategorijoje šiais metais greičiausi buvo iš svetur atvykę bėgikai – pusmaratonį laimėjo baltarusas Juryj Kaptserau (1:07:03), antroje vietoje liko per valandą 8 minutes ir 59 sekundes rungtį įveikęs lenkas Wojciechas Kopecas.

Keliolika sekundžių nuo lenko atsilikęs Remigijus Kančys (1:09:14 val.) varžybose užėmė trečiąją vietą. O pernai Trakų pusmaratonį laimėjęs kaunietis T. Venckūnas šiemet atbėgo penktas (1:11:30 val.).

Pusmaratonio rungties moterų kategorijoje pergalę užsitikrino Rasa Drazdauskaitė, nuotolį įveikusi per valandą 17 minučių ir 11 sekundžių. Antroji finišavo Milda Vilčinskaitė (1:21:56 val.), aplenkusi trečiąja moterų įskaitoje likusią Živilę Balčiūnaitę (1:22:40 val.).

Iššūkį aplenkti vėją priėmė ir 21,097 km nuotolį įveikė aktoriai Rolandas Kazlas (1:34:51 val.) bei Leonardas Pobedonoscevas (1:47:17 val.). Žinomi vyrai Trakų pusmaratonyje dalyvavo ir pernai metais.

Trakų pusmaratonio 10,5 km bėgime tarp daugiau nei 600 dalyvių nugalėtojais tapo Justinas Beržanskas ir Remalda Kergytė.

J. Beržanskas 10 su puse kilometrų įveikė per 33 minutes ir aplenkė prieš metus šioje Trakų pusmaratonio rungtyje nugalėjusį, antroje vietoje finišavusį Valdą Dopolską (34:37 min.). Trečias atbėgo Vitalijus Afanasjevas, distanciją įveikęs per 36 minutes ir vieną sekundę.

Tarp moterų nugalėjusi Remalda Kergytė finišo liniją kirto po 37 minučių ir 30 sekundžių. Vaida Žūsinaitė liko antra (38:11 min.), o trečią vietą moterų įskaitoje užėmė gerokai nuo 10,5 km ryngties lyderių atsilikusi Aurika Balsytė (44:30 min.).

Įdomu, kad šiame nuotolyje savo bėgimo įgūdžius parodė ir... keli arkliai. Jie iš laukų stebėjo bėgančius žmones ir patys nutarė „pabėgioti“. Visis dalyvius jie sekė iki pat finišo. Policijos pareigūnai bandė „pasaugoti“ žirgus, tačiau jie ramiai stovėjo tol kol pareigūnai „vaišino“ juos batonu. Vos tik jis pasibaigė, arkliai nužingsniavo į ganyklas. 

Trumpesnį 5 km nuotolį Trakuose ryžosi įveikti per 500 bėgikų. Greičiausiai atbėgo 17 minučių ir 13 sekundžių atbėgo ir rungties nugalėtoju tapo Paulius Bieliūnas. Antrasis finišavo Andrej Jegorov (17:25 min.), o trečiasis – Augustas Jakubynas (17:50 min.).

5 km moterų įskaitoje pirma atbėgo Simona Janavičiūtė (22:20 min.), antra – Kristina Gudaitytė (23:10 min.), o trečia – Ieva Viršilaitė (24:19 min.).

Patys jauniausi varžybų dalyviai jėgas ir kojų stiprumą išbandė vieno kilometro nuotolyje, o šeimos varžėsi komandinėje 1 km rungtyje – trasoje dar vėžimėliuose gulinčius ateities bėgikus stūmė tėveliai.

Sportiškiausia „General Financing“ Trakų pusmaratonio komanda tapo įmonės „Barclays“ kolektyvas, kurio gausų būrį sudarė virš 40 bėgikų.

Šių metų Trakų pusmaratonis buvo skirtas 10 metų Lietuvos narystės Europos Sąjungoje minėjimui. Pasak organizatorių, bėgimo tradicijas senojoje Lietuvos sostinėje atgaivinęs tarptautinis Trakų pusmaratonis vyks ir kitąmet – bėgikai Trakuose bus laukiami 2015 m. gegužės 10 d. 

Komentarai
Temos Bėgimas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką