Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 6d. 16:55

Trakų pusmaratonyje laukiama 3000 dalyvių

Traku pusmaratonis
Organizatorių nuotr. / Traku pusmaratonis

Bene vaizdingiausia bėgimo trasa, kuria bėgant pasitinka nuostabūs ežerų ir Trakų pilies peizažai, dalyvių lauks jau šį sekmadienį, gegužės 10 d.

Trečią kartą organizuojamame tarptautiniame EUROVAISTINĖS Trakų pusmaratonyje kasmet auga ir bėgikų skaičius – šiemet jis gali siekti apie 3000 dalyvių.

Skatina sveiką gyvenseną

„Džiaugiamės, jog renginys auga, sulaukia vis daugiau dėmesio. Pastebėjome, jog Trakuose daugėja bėgikų, didelį norą bėgioti reiškia ir moksleiviai – anksčiau varžybose startuodavo apie 50 trakiškių vaikų, o šiemet turime apie 200 paraiškų. Vadinasi, ne veltui dirbame. Dabar visas dėmesys sutelktas į renginio kokybės gerinimą ir maksimalų patogumo dalyviams užtikrinimą“, – sakė renginį organizuojančios asociacijos „Sporto renginiai“ vadovas Evaldas Martinka.

Sporto renginio naudą pastebėjo ir Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė: „Trakų pusmaratonis tikrai turi teigiamą naudą tiek miesto įvaizdžiui, tiek gyventojų gyvenimo būdui. Trakai yra kurortinis miestas, todėl, mes siekiame, jog jame būtų daugiau sportuojančių, aktyviai laiką leidžiančių žmonių, o šios varžybos prie to ženkliai prisideda. Vietiniai gyventojai mato daug bėgiojančių žmonių, mato, kaip puikiai galima laiką leisti sportuojant ir patys įsitraukia į tokią veiklą. Smagu, jog vis daugiau vaikų dalyvauja Trakų pusmaratonyje – juk, jei nuo vaikystės bėgios, sportuos, tikėtina, jog tai darys ir ateityje, o sportas taps gyvenimo dalimi.“

Pasak E. Rudelienės, organizuojant tokius renginius neišvengiama diskusijų apie nepatogumus dėl eismo: „Žinoma, keblumų dėl privažiavimo, automobilių statymo kyla, bet tai tik skatina žmonių toleranciją ir lankstumą. Vietiniai gyventojai prie to prisitaiko ir, manau, tai tik į naudą.“

Varžysis stipriausi šalies sportininkai

Trakų pusmaratonio trasa yra viena iš nedaugelio Lietuvoje sertifikuotų bėgimo trasų, todėl ji puikiai tinka rekordams siekti ar asmeniniams tikslams gerinti. Kaip ir pernai, varžybose susirinks kone visas Lietuvos bėgimo elitas.

„Smagu, jog ir šiemet prie starto linijos išvysime ištvermingiausius Lietuvos atletus. Vyrų grupėje varžysis Justinas Beržanskas, Valdas Dopolskas, Remigijus Kančys, Mindaugas Viršilas, moteris atstovaus Vaida Žūsinaitė ir Rasa Drazdauskaitė. Taip pat, šiemet pusmaratonio rungtyje bėgs pernai antrą vietą užėmęs lenkas Lukasz Zubrycki, kuriam varžybos labai patiko ir jis nori tapti jų nugalėtojų, tad šiemet, kaip jis pats įvardino, atvyksta nugalėti. Panašu, kad laukia tikrai graži kova“, – pasakojo E. Martinka.

Kaip teigė renginio organizatorius, plečiasi ir Trakų pusmaratonio dalyvių geografija: „Sulaukėme dalyvių paraiškų iš 20 valstybių. Žinoma, daugiausia atvyks iš kaimyninių, Lenkijos ir Baltarusijos šalių, tačiau dalyvaus ir Kinijos, Portugalijos, Turkijos, Vietnamo, JAV, Ispanijos ir kitų valstybių atstovų.“

Nors 10 km rungtį pusmaratonyje bėgsiančiai lengvaatletei Vaidai Žūsinaitei tai bus tarsi treniruotė, sportininkė atviravo, jog stengsis pasirodyti kuo geriau: „Neseniai dalyvavau maratone, nuovargis dar šiek tiek jaučiasi, tad reikia truputį atsigauti. 10 km nėra tokia sunki rungtis, todėl, manau ir rezultatai bus geri. Net ir tada, jei sakau, kad tai tik treniruotė, vis tiek stengiuosi nubėgti kuo geriau, nes nesinori pasiduoti be kovos, norisi pasivyti varžovus.“

Papildomos iniciatyvos

Pernai naujove tapęs laikinas pusmaratonio vaikų darželis tėvelių patogumui veiks ir šiais metais. Ypatingas dėmesys renginyje bus skiriamas gyvybes gelbstinčiai iniciatyvai „Būk geras – be good“, kurios tikslas – pristatyti visuomenei kraujo ligų gydymo ir kaulų čiulpų donorystės problemas bei gausinti Lietuvos negiminingų kaulų čiulpų donorų registrą.

Trakų pusmaratonio metu dalyviai ir svečiai užsukę į „Būk geras – be good“ ir VULSK Kraujo centro palapinę galės sužinoti daugiau apie tai, ką kiekvienas iš mūsų gali padaryti dėl itin sunkiomis ligomis sergančių žmonių, užsiregistruoti į kaulų čiulpų donorų registrą, o galintys bus kviečiami ir neatlygintinai donuoti kraujo. Trakų pusmaratonyje dalyvaus „Būk geras – be good“ iniciatyvą palaikančių bėgikų komanda, kurioje pasirinktą distanciją bėgs žmonės, kuriems atlikta kaulų čiulpų transplantacija, tie, kurie jau yra kažkam padovanoję savo kaulų čiulpus ir gydytojai bei visi, norintys palaikyti šią gražią iniciatyvą.

Trakų pusmaratonio dalyviai išbandyti savo jėgas galės įvairiose distancijose: pusės maratono (21 km), 10,5 km, 5 km ir 1 km bėgimo, taip pat 10,5 km ir 5 km šiaurietiškojo ėjimo rungtis.

 

Temos: 1 Maratonas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką