Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 4d. 15:33

Treneris Aleksas Stanislovaitis: Austrai Skujytei daugiau nei 30 metų, tačiau ji vis dar gerina savo fizines savybes

Austra Skujytė
A.Pliadžio nuotr. / Austra Skujytė

Austra Skujytė šią žiemą sėkmingai startuoja atskirų rungčių varžybose ir per Lietuvos čempionatą, įvyksiantį vasario viduryje Kaune, bandys jėgas penkiakovėje.

– Austra, kokia tau ši žiema, ką planuoji nuveikti?

– Kol kas viskas eina gera kryptimi. Noriu patekti tarp 8 penkiakovininkių, kurios gaus vardinius pakvietimus dalyvauti šių metų pasaulio žiemos čempionate Turkijoje, ir su jomis rimtai pasikauti.

– Kelių penkiakovės rungčių varžybose šią žiemą jau dalyvavai?

– Savo jėgas esu pasitikrinusi keturių rungčių varžybose. Pasiekiau gana gerus rezultatus:  į tolį nušokau 6 m 32 cm, nustūmiau rutulį 17 m 7 cm, į aukštį peršokau 180 cm (ketvirtu, neįskaitiniu bandymu įveikiau ir 185 cm) ir 60 m distanciją per barjerus įveikiau per 8,63 sek. Liko tiktai tie man labai sunkūs  800 m, bet, manau, iki Lietuvos čempionato jų jau nebėgsiu.

– Kaip esi pasirengusi šių metų uždarų patalpų sezonui?

– Neblogai, turiu gerą trenerį Aleksą Stanislovaitį, kuris neskubėdamas mane veda pagrindinio tikslo link. Per treniruotes dažniausiai stumdau ne 4 kg sveriantį rutulį, bet lengvesnį – 3,5 kg. Tobulinu techniką. Todėl per Lietuvos lengvosios atletikos taurės varžybas Vilniuje buvo įdomu ir smalsu, kiek gi nustumsiu normalų rutulį. Maloniai pati save nustebinau.

Nors mano asmeninis vasaros geriausias rezultatas yra 17 m 86 cm (jį pasiekiau tada, kai stumdžiau tiktai rutulį), o žiemos – 17 m 53 cm (tiek nustūmiau praėjusiais metais per Europos uždarų patalpų čempionatą), tačiau dabar Vilniuje įveikta 17 m riba – gana optimistinė.

– Lietuvoje aplenki tikrąsias rutulio stūmikes, šuolininkes į tolį. Stotum į kitų rungčių varžybų startą, ko gero, irgi nugalėtum?

– Na, ne. Tikrai nelaimėčiau 60 m barjerinio bėgimo, nebūčiau greičiausia 800 m distancijoje.  Tačiau kažkas turėtų į tolį šokti bent jau 6 m 50 cm–6 m 70 cm, rutulį stumti apie 18 m. Bet ką darysi – kaip yra, taip. Sunku pasakyti, dėl ko taip yra, kodėl tokia situacija. Gal nėra gerų sąlygų, trenerių, talentingų vaikų. Deimančiukus dabar nėra taip paprasta surasti. Be to, yra kitos sporto šakos, kurios traukia jaunimą.

– Jeigu dalyvausi pasaulio čempionate, kokius uždavinius sau kelsi?

– Viskas priklausys nuo to, kas dalyvaus čempionate. Didžioji dauguma varžovių, norinčių patekti į Turkiją, tikriausiai bandys jėgas per savo šalių čempionatus. Kai kurios daugiakovininkės praleidžia žiemą, rengiasi vasaros startams. Kol kas apie varžoves nerenku informacijos, nėra reikalo gilintis į jų rezultatus – kai priartės čempionatas, tada su treneriu ir paanalizuosime jų rezultatus bei galimybes. Pirmiausia dar pačiai reikia su savimi susitvarkyti.

A.Pliadžio nuotr./Austra Skujytė
Austra Skujytė

Galvojant apie olimpines žaidynes, manau, reikia pasidaryti ir tai, kas dabar yra arti. Pats pirmas mano startas žiemą penkiakovėje – per Lietuvos uždarų patalpų čempionatą. Kiek taškų surinksiu, dar nedėliojau, visas penkerias rungtis reikės sudėti į krūvą. Didelės įtakos rezultatui turės tai, kaip šilta bus manieže. Lietuvos rekordas (4740 tšk.) – gana solidus, ne kasmet jį galima gerinti.

– O ar maniežas, kuriame treniruojiesi, yra šiltas?

– Vilniečių maniežas šiltesnis, bet, kiek teko girdėti, čia didesnė šiluma paleidžiama tiktai per varžybas. Šilumos niekada nebūna per daug. Per savaitę treniruojuosi keturis kartus, manieže nei per karšta, nei per šalta. Smagu mūsų grupėje, kurioje treniruojasi ir daugiau sportininkų, todėl pratybos greitai prabėga, per jas nebūna liūdna.

***

Treneris Aleksas Stanislovaitis:

„Austra šiandieną jėgas bandė ketveriose rungtyse, kurių kiekviena įvertinama apie 1000 taškų. Tai jau 4000 tšk. penkiakovėje. Lieka dar viena rungtis – 800 m bėgimas. Pasaulio penkiakovės rekordas – 4900 tšk. Tačiau mes tiktai aritmetiškai pasiskaičiuojame, jokiu būdu nekeliame užduoties jį gerinti.

Pagrindinis mūsų uždavinys – sėkmingai dalyvauti Londono olimpinėse žaidynėse. Mane džiugina tai, kad Panevėžyje Austra šią žiemą per 1 val. sugebėjo pagerinti keturis savo asmeninius rezultatus: 200 m nubėgo per 25,44 sek., 300 m – per 40,61 sek., 60 m – per 7,86 sek.ir 7,85 sek.. Nepaisant to, kad sportininkei daugiau kaip 30 metų, ji gerina savo greičio ištvermę.

Jeigu Austra gaus iškvietimą ir gerai jausis, ji dalyvaus pasaulio uždarų patalpų čempionate. Jeigu ne – toliau kryptingai rengsis Londono olimpinėms žaidynėms. Praėjusiais metais ji penkis kartus dalyvavo daugiakovės varžybose: du sykius bandė jėgas penkiakovėje ir tris sykius – septynkovėje. Šiemet to nedarysime, apsiribosime vienu septynkovės startu vasarą, o kitos varžybos jau bus Londone“  

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką