Usainas Boltas dar kartą įrodė savo galią – laimėjo ir 200 metrų bėgimo auksą

Visą sezoną formos „neradęs“ Usainas Boltas lengvosios atletikos pasauliui dar kartą įrodė, kad yra išskirtinis sportininkas. Jamaikos sprinteris Pekine vykstančiame pasaulio čempionate laimėjo 200 metrų rungties aukso medalį ir trečią kartą karjeroje tapo dvigubu čempionu.
Usaino Bolto triumfas
Usaino Bolto triumfas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šiemet vos per 20,12 sek. geriausiu bandymu 200 metrų distanciją įveikęs U.Boltas ketvirtadienį Pekine buvo nepralenkiamas.

29 metų pasaulio rekordininkas finišavo per 19,55 sek. ir pasiekė absoliučiai geriausia sezono rezultatą. Amerikietį Justiną Gatliną čempionas aplenkė daugiau nei įtikinamai, pastarojo laikas – 19,74 sek.

Trečiąją vietą ir bronzos medalį iškovojo geriausią savo šalies rezultatą istorijoje užfiksavęs PAR sprinteris Anaso Jobodnawa – 19,87.

Lygiai tokį patį laiką parodė ir Panamos bėgikas Alonso Edwardas, tačiau fotofinišas parodė PAR atstovo pergalę.

U.Boltas 200 metrų rungties pasaulio čempionu tapo ketvirtą kartą karjeroje. Jis triumfavo 2009, 2011 ir 2013 metais. Jam taip pat priklauso ir rungties pasaulio rekordas – 19,19 sek.