Už Atlanto – dar viena solidi Mykolo Aleknos pergalė

Šeštadienį baigėsi 63-ios „Mt.SAC Relays“ lengvosios atletikos varžybos Walnute (JAV). Dar vieną pergalę pasiekė Berklio universiteto atstovas Mykolas Alekna.
Mykolas Alekna
Mykolas Alekna / Alfredo Pliadžio/LLAF nuotr.

Lietuvos disko metikas užfiksavo 68 m 35 cm (x – 65,43 – x – 65,89 – 68,35 – 65,32) rezultatą.

Tai – vos 4 cm prastesnis rezultatas nei prieš savaitę lietuvio užfiksuotas geriausias šio sezono rezultatas pasaulyje (68,39 m).

Antrąją vietą užėmė amerikietis Roje Stona (66 m 64 cm), trečiąją – britas Lawrence‘as Okoye (66 m 15 cm).

1992 metais šias varžybas buvo laimėjęs Romas Ubartas (68,18 m), o 2000 metais – Mykolo tėtis Virgilijus Alekna (67,80 m).

Beatričė Juškevičiūtė po pirmų keturių septynkovės rungčių buvo šeštoje vietoje – 3548 tšk. (13.62/1.8-1.62-13.94-24.15/2.4). Jos rezultatas barjeriniame bėgime yra asmeninis rekordas ir šeštas rezultatas Lietuvoje per visą laiką. Geriau už asmeninį rekordą (tiesa, padedant vėjui) ji prabėgo ir 200 m.

Ketvirtadienį Beatričė nušoko į tolį 6,01 m (asmeninis rekordas), numetė ietį 46,98 m ir nubėgo 800 m per 2 min. 16,59 sek. (asmeninis rekordas). Surinkusi 6073 taškus ji užėmė trečią vietą ir tapo šeštąja Lietuvos daugiakovininke, įveikusia 6000 taškų ribą. Daugiakovės šiose varžybose turėjo WA daugiakovių turo sidabrinį lygį.

Paskutinę varžybų dieną moksleivių grupėje rungtyniaujantis Cameronas Rohde 110 m (0.99) barjeriniame bėgime užėmė penktą vietą su rezultatu geresniu už oficialų Lietuvos 17-mečių rekordą (14,47/1.7). Netrukus 300 m barjeriniame bėgime jis finišavo antras (38,22).

„Bryan Clay Invitational“ varžybose Azusoje 3000 m kliūtiniame bėgime Greta Karinauskaitė užėmė ketvirtą vietą (9:46.72) ir pagerino Lietuvos U23 rekordą. Šioje rungtyje septyniuose bėgimuose startavo 120 kliūtininkių.

Gabijos Galvydytės rezultatas 800 m bėgime tarp 130 dalyvių buvo vienuoliktas (2:03.21). Šeštadienį ji dar bėgo 1500 m, beveik 5 sekundėmis pagerino asmeninį rekordą (4:14.76) ir užėmė 19 vietą tarp 165 dalyvių.

Giedrius Valinčius 5000 m bėgime pagerino asmeninį rekordą (13:46.77). Šis rezultatas yra dešimtas Lietuvoje per visą laiką. Savo bėgime Giedrius finišavo antras, o tarp visų dalyvių jo rezultatas 29-as.

Šeštadienį „Transatlantic Series“ varžybose Walnute Tomas Keršulis laimėjo tris rungtis: 200 m (20.90/1.0), 400 m (45.91, greičiau yra bėgęs tik manieže) ir su Kornelio universiteto komanda 4×100 m estafetę (40.22). Estafetėje 4×400 m jo komanda buvo antra (3:13.71).