Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdas Adamkus tiki Živilės Balčiūnaitės nekaltumu

V.Adamkus tiki Ž.Balčiūnaite
avgi.lt / V.Adamkus tiki Ž.Balčiūnaite
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentas Valdas Adamkus morališkai palaiko į dopingo skandalą įveltą Živilę Balčiūnaitę ir tiki Europos čempionės nekaltumu.

Kadenciją baigęs Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus, šią vasarą Vingio parke stebėjęs Europos maratono čempionės Živilės Balčiūnaitės bėgimą „AVON žygis prieš krūties vėžį“, žavėjosi mūsų šauniąja bėgike ir jos gražia akcija. Jis džiaugėsi tuo, ką daro įžymioji lengvaatletė, ir Živilei  negailėjo šiltų žodžių.  

Dabar V. Adamkus yra nustebintas ir sujaudintas tuo, kokias kančias tenka išgyventi į dopingo šešėlį įstumtai Europos čempionei ir jos šeimai. „Jeigu Živilė būtų diskvalifikuota ir iš jos atimta tai, ką ji sunkioje maratono distancijoje iškovojo savo jėgomis, būtų visiškai neteisinga. Neteisinga ne tiktai iš sportinės, bet ir iš žmogiškosios pusės“, – sako V. Adamkus. 

Prezidentas smerkia dopingą vartojančius sportininkus, tačiau V. Adamkus įsitikinęs, kad Ž. Balčiūnaitė atvejis – didelis nesusipratimas. Prezidentas tiki, kad Živilės atvejis buvo paprastas, žmogiškas, moterų atžvilgiu medicininis organizmo sutrikimas.

„Živilei primesti tai,  kad buvo piktnaudžiaujama dopingu, – biurokratinis, neatsižvelgiant į jokius žmogiškuosius faktorius, neteisingai pritaikytas sprendimas. Mūsų bėgikė, manau, laikėsi visų sportinių reikalavimų, tačiau organizmui reikalaujant tų medikamentų, kiekvienas normalus žmogus tą padarytų“, – sako kadenciją baigęs Prezidentas.

Savo jaunystės dienas atidavęs sportui ir dabar sportuojantis V. Adamkus tiki, kad Ž. Balčiūnaitė nebus diskvalifikuota, ji toliau treniruosis, rungtyniaus ir bus viena Lietuvos vilčių per 2012 m. Londono olimpines žaidynes. „Jei sprendimas Živilės atžvilgiu būtų priimtas neigiamas, tai būtų nepateisinama jokiais žmogiškaisiais svertais. Tikiu, kad institucijose, kurios priims galutinį sprendimą, dar yra sveiko proto ir išminties“, – sako V. Adamkus.

Živilės Balčiūnaitės dopingo bylos atomazgos laukiama gruodžio 1 dieną. Artimiausią trečiadienį Lietuvos lengvosios atletikos federacijos sudaryta komisija, išklausiusi Europos čempionės paaiškinimo ir išnagrinėjusi pateiktus faktus, priims vienokį ar kitokį sprendimą.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką