Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 18d. 11:44

Varžybų lygis kyla, rezultatai – ne

Vitalijus Kozlovas
Alfredo Pliadžio nuotr. / Vitalijus Kozlovas

Vitalijus Kozlovas kitąmet tikisi vienu šūviu nušauti du zuikius: įvykdytas normatyvas į pasaulio čempionatą jam atvertų duris ir į Londono olimpines žaidynes.

21–osiose LKKA studentų žiemos pirmenybėse 1000 m bėgime, kuriame buvo kovojama dėl Zenono Šveikausko taurės, jau ketvirtą kartą triumfavo 800 m bėgimo Lietuvos čempionas ir nacionalinio rekordo savininkas Vitalijus Kozlovas.

Pernai varžybose nedalyvavęs sportininkas prieš tai taurę laimėjo tris kartus iš eilės. Tiesa, pats V.Kozlovas šio laimėjimo nesureikšmina: pergalė buvo jo tikslas, kurį sportininkas ir pasiekė.

– Ar sunku buvo kovoti dėl taurės?

– Rimtos žiemos sezono varžybos prasidės sausio gale, šios buvo daugiau kontrolinė treniruotė, padėjusi pajusti varžybų skonį. Bėgimą truputį apsunkino incidentas įvykęs paskutiniame rate, aš atsitrenkiau į televizijos operatorių, stovėjusį ant tako, ir praradau greitį, koordinaciją, todėl mane aplenkė Mindaugas Norbutas. Turėjau labai stipriai bėgti, kad jį pavyčiau, galų gale pavyko aplenkti tūkstantosiomis sekundės dalimis.

– Šiose varžybose dalyvavai jau ketvirtą kartą. Ar pirmenybių lygis kyla?

– Gal ir kyla, sunku pasakyti. Kasmet susirenka tie patys varžovai ir niekas nesistengia gerinti rekordų, žmonės bėga, kad laimėtų. Žinoma, sportininkų meistriškumas auga, bet rezultatai stovi vietoje.
 

– Šis turnyras, kaip pats sakei, tau buvo treniruotė. Kokios bus artimiausios rimtos varžybos?

– Žiemos sezone dalyvausiu daugiausia komercinėse varžybose. Sausio gale bėgsiu Tartu, manau, tai vienas iš svarbiausių startų, nes bus didelė konkurencija, norėčiau parodyti viską, ką galiu. Taip pat dalyvausiu Lietuvos taurės varžybose, komercinėse – Maskvoje, Vienoje, Lince. Dalyvausiu visur, kur galėsiu, o vėliau spręsiu – ruoštis Europos žiemos čempionatui ar ne.

– Kas lems tavo apsisprendimą?

– Viskas priklausys nuo rezultatų ir savijautos. Jei matysiu, kad rezultatai nekyla, o pats jaučiuosi pavargęs – nedalyvausiu, pailsėsiu ir pradėsiu ruoštis vasaros sezonui.

– Vasaros sezonas jau suplanuotas?

– Svarbiausias tikslas bus patekti į pasaulio čempionatą Pietų Korėjoje. Bus sunku, šiemet normatyvai pakilo, kad patekčiau turiu pagerinti asmeninį rekordą. Aš manau, man pavyks tai padaryti ir viskas bus gerai. Taip pat dalyvausiu Universiadoje Kinijoje ir, žinoma, komercinėse varžybose.

– Neužsiminei apie 2012–ųjų Londono olimpines žaidynes?

– Lengvaatlečiams sunkiau patekti į pasaulio čempionatą nei į Olimpiadą. Todėl jei įvykdysiu pasaulio čempionato normatyvą, tai pateksiu ir į olimpines žaidynes. Tikiuosi, kad pavyks vienu šūviu nušauti du zuikius.

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką