Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 14d. 13:15

Vienintelės Rusijos lengvaatletės Rio likimas paaiškės sekmadienį

Darija Klišina
„Scanpix“ nuotr. / Darija Klišina

Tarptautinis sporto arbitražo teismas (CAS) dėl rusės šuolininkės į tolį Darijos Klišinos dalyvavimo olimpinėse žaidynėse apsispręs iki sekmadienio vidurnakčio Rio laiku (6 val. ryto Lietuvos laiku).

Savo pranešime spaudai CAS skelbia, kad šeštadienį sulaukė sportininkės apeliacijos dėl penktadienį priimto Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) sprendimo šalinti ją iš žaidynių.

Sportininkės apeliaciją teismas nagrinės sekmadienį. Nagrinėjime kviečiami dalyvauti suinteresuotų pusių – IAAF, Rusijos olimpinio komiteto ir Tarptautinio olimpinio komiteto – atstovai.

Šuolininkė į tolį D.Klišina prieš pastarąjį sprendimą buvo vienintelė Rusijos lengvaatletė, kuriai buvo padaryta išimtis ir leista dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Visų kitų Rusijos lengvaatlečių apeliacijos buvo atmestos ir jie pašalinti kaip dalyvavę valstybės palaikomoje ir RUSADA įgyvendinamoje dopingo programoje. Tačiau šeštadienį IAAF oficialiai patvirtino, kad šią išimtį panaikina.

Šaltinių teigimu, išimtis buvo panaikinta ir D.Klišina buvo pašalinta, nes „paaiškėjo nauji įrodymai, susiję su Tarptautinės antidopingo agentūros (WADA) ataskaita ir D.Klišina“.

„Mes panaikinome jos ypatingą statusą, leidusį jai varžytis tarptautinėse varžybose. Taip elgėmės remdamiesi nauja informacija, kurią gavome“, – vienas aukštas TOK pareigūnas sakė „Reuters“.

D.Klišina teigė esanti nekalta ir kad jaučiasi apgauta sistemos, kurios tikslas – ne išlaikyti sportą skaidrų, o siekti pergalių už sporto arenų ribų. WADA savo ataskaitoje apkaltino šalies antidopingo agentūrą (RUSADA) sukčiavimu. Pasak ataskaitos, daugelis rusų sportininkų sistemingai vartojo dopingą, ir tokią sistemą rėmė Rusijos valstybė.

Olimpinėse žaidynėse D.Klišina turėjo startuoti trečiadienį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką