Vilniaus čempionate – Aleknos ir Stanio pergalės

Pirmadienį Vilniuje prasidėjo atvirasis miesto lengvosios atletikos čempionatas. Kadangi kitą savaitę turėjęs vykti Kauno čempionatas buvo atidėtas, Vingio stadione varžėsi ir pajėgiausi kauniečiai.
Raivydas Stanys antrą kartą karjeroje įveikė 2,25 metro aukštį
Raivydas Stanys antrą kartą karjeroje peršoko 2,25 metro aukštį. / Augusto Četkausko nuotr.
Augusto Četkausko nuotr./Puikią formą demonstruoja Sonata Tamošaitytė

Daugiausia dėmesio sulaukė pirmą kartą gimtinėje šiemet startavęs du kartus olimpinis čempionas Virgilijus Alekna. Jis geriausiu bandymu nusviedė diską 66,30 metro ir tapo nugalėtoju. Pasak V.Aleknos, jam tai buvo treniruotės tipo varžybos prieš savaitgalio startą Ispanijoje.

Antrą vietą užėmė Aleksas Abromavičius. Jis diską nusviedė 57,63 metro, trečias liko Giedrius Šakinis – 54,91.

Atkakli kova vyko šuolių į aukštį sektoriuje. Sezono lyderis Raivydas Stanys bei Nerijus Bužas santykius baigė aiškintis ties 2,25 metro riba. Nugalėjo Raivydas (2,25 metro), Nerijus liko antras (2,20 metro), tačiau pasiekė geriausią savo sezono rezultatą. R.Stanys bandė šturmuoti ir asmeninį rekordą (2,28 metro), tačiau bandymas kol kas buvo nesėkmingas. Beje, R.Stanys po šio šuolio Europos iki 23 metų reitinge pakilo į 3 vietą.

Moterų varžybose Karina Vnukova ir Airinė Palšytė įveikė po 1,83 metro, tačiau pagal nesėkmingų bandymų skaičių pirma vieta pripažinta olimpietei K.Vnukovai. Jau antrą kartą šiame sezone prie 1,80 metro ribos priartėjo kaunietė Milda Kulikauskaitė, tačiau jos geriausias rezultatas Vilniuje – 1,75 metro.

Geriausią sezono rezultatą Lietuvoje pasiekė jau ne pirmą kartą šiemet asmeninį rekordą gerinanti barjerininkė Sonata Tamošaitytė – 100 metrų distancijoje jis dabar lygus 13,39 sekundės.