TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus maratone – jau per 400 dalyvių

Penktojo Vilniuas maratono laimėtoja Diana Lobačevskė
Alfredo Pliadžio nuotr. / Penktojo Vilniaus maratono laimėtoja Diana Lobačevskė
Šaltinis: 15min
0
A A

Iki tradicinio, šeštojo Vilniaus maratono liko kiek daugiau nei mėnesis. Šiuo metu tęsiasi dalyvių registracija ir jau dabar aišku, kad Vilniaus gatvių dangą išbandys ne mažiau nei 20 šalių bėgikai.

Vilniaus maratonas
Vilniaus maratonas

Savaitgalio duomenimis, dalyvauti maratone jau užsiregistravo 433 dalyviai (iš 20 valstybių). Pagal dalyvių skaičių iš užsienio ilgą laiką pirmavusi Vokietija savo pozicijas užleido mūsų kaimynams latviams – pastarųjų jau yra užsiregistravę  – 27, vokiečių – 19. Trečioje vietoje pagal gausą yra Didžioji Britanija – 10. Iš viso yra jau užsiregistravę 90 svečių iš užsienio, tarp jų – Gambijos, Izraelio, Australijos, JAV sportininkai. Organizatoriai šiuo metu derasi su itin pajėgiais Rusijos rinktinės nariais, kurie realiai pretenduotų pagerinti Vilniaus maratono geriausią rezultatą. Jis nuo 2007 metų priklauso Kenijos stajeriui Richardui Roticui (2:21,15 valandos).

Viso maratono rungčiai yra užsiregisrtavęs 191 bėgikas. Taip pat bus bėgama pusė maratono bei mini maratonas.

Šiuometiniame maratone planuoja labai gausiai dalyvauti Jonavos „Maratono"  klubas, kuris atsiuntė net penkiasdešimties dalyvių paraišką. Taip pat labai džiugu, kad Lietuvoje atsiranda ir labai gausių sportiškų šeimų, kaip Poškų šeima iš Šalpėnų kaimo, kurie startuos maratono ir mini maratono rungtyse, jų komandą sudarys net 12 bėgikų.

Atsižvelgdami į šiuometinę šventę „Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį" ir siekdami padaryti Vilniaus maratoną labiau patrauklų žiūrovams, organizatoriai žada padidinti ratų skaičių pusės ir maratono trasose – pernai maratono bėgikai Vilniuje apsuko 2 ratus.. Startas ir finišas tradicinėje vietoje – prie Katedros aikštės.

Pusės maratono ir maratono dalyviai po starto turės įveikti ratą apie Gedimino pilies kalną ir išbėgs į jau įprastą trasos vietą – Neries krantinę. Šiuometinę pusės maratono distanciją sudarys du ratai, o maratono – keturi. Trasa tiesis T.Vrublevskio, Arsenalo, Škirpos al., Sereikiškių parke, B.Radvilaitės, Šventaragio,  Olimpiečių, Nėries, Vileišio, Kosciuškos gatvėse bei per Karaliaus Mindaugo, Šilo ir  Valakupių tiltus.

Mini maratono tikslas – apibėgti mūsų miesto ir valstybės simbolį Gedimino bokšto kalną. Trasa tiesis T.Vrublevskio, Arsenalo, Škirpos al., Sereikiškių parke, B.Radvilaitės, Šventaragio gatvėmis. Siekdami pritraukti kuo daugiau moksleivių, jaunimo ir naujų bėgimo dalyvių, organizatoriai trasą sutrumpins iki 2,1 km, taip ji taps labiau patraukli pradedantiesiems bėgikams.

Šiuometinio „Vilniaus maratono" prizininkams bus įteikti Mariaus Jovaišos foto albumai „Neregėta Lietuva".

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Bėgimas

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką