Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus maratone – lietuvių bėgikų triumfas (rezultatai)

Vyrų maratoną laimėjo T.Venckūnas
Četkausko nuotr. / Vyrų maratoną laimėjo T.Venckūnas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Septintą kartą vykusiame tarptautiniame Vilniaus maratone visus pagrindinius apdovanojimus susišlavė lietuviai. Nors renginyje netrūko užsieniečių, šalies sportininkai nepaliko jiems jokių šansų. Iš viso prie starto linijos stojo apie 1800 dalyvių. 753 įveikė trumpiausią – 4,2 km distanciją, apie 600 pusę (21,097 km) ir beveik 400 bėgikų prabėgo visą maratoną – 42,195 km.

Trumpiausią distanciją, mini maratoną, greičiausiai įveikė Tomas Matijošius (preliminarus laikas 13:21 min.) Po sėkmingo finišo lengvaatletis sakė tikėjęsis pergalės.

„Esu patenkintas savo rezultatu, nors, aišku, galėjau ir geriau subėgti, bet nelabai buvo su kuo varžytis. Dabar atgaunu jėgas po patirtos traumos, todėl tikiuosi, kad geriausi rezultatai dar ateityje“, – po sėkmingo finišo kalbėjo sportininkas.

T.Matijošiui priklauso geriausias sezono pusės maratono rezultatas, tačiau išsigydęs traumą sportininkas bijojo rizikuoti, todėl startui Vilniaus maratone pasirinko pačią trumpiausią distanciją – 4,2 km.

„Dar sunku bėgti ilgesnes distancijas. Šiemet mano pasiekto pusės maratono laiko niekas nepagerino ir net nepriartėjo prie jo, o pats irgi nenorėjau dar rizikuoti. Tačiau sveikata gerėja, netrukus galėsiu bėgti ir ilgesnes distancijas“, – vylėsi T.Matijošius.

Pirmoji iš moterų mažojo maratono finišą kirto Vaida Žūsinaitė (preliminarus laikas 15:06 min.) Sportininkė džiaugėsi, kad pavyko įveikti savo nuolatinę varžovę Eglę Krištaponytę.

„Mačiau, kad prieš mane finišavo keletas vyrų, bet smagu, kad priekyje jų buvo ne tiek ir daug. Labai smagu bėgti tokiame viešame bėgime, kai visoje trasoje aktyviai palaiko žiūrovai, ploja, ragina bėgikus. Organizatoriai labai gerai viskuo pasirūpino, bėgant nebuvo grūsčių ar susistumdymų“, – džiaugėsi sportininkė.

Pusės maratono (21,097 km) distancijos finišą pergalingai kirto Aurimas Skinulis (preliminarus laikas 1:08:28 val.) Sportininkas juokavo, kad tai jam buvo puiki treniruotė prieš kitus startus.

„Padariau net per gerą treniruotę. Iki mano asmeninio rezultato pritrūko vos dviejų minučių. Viršijau trenerio suplanuotą laiką, tai bijau, kad galiu gauti pylos“, – juokėsi nugalėtojas.

Četkausko nuotr./Moterų grupėje pusę maratono greičiausiai nubėgo Diana Lobačevskė
Četkausko nuotr./Moterų grupėje pusę maratono greičiausiai nubėgo Diana Lobačevskė

Moterų tarpe be didesnio pasipriešinimo pergalę iškovojo Diana Lobačevskė (preliminarus laikas 1:14:09 val.) Tarp visų pusės maratono dalyvių ji finišavo trečia, į priekį praleidusi tik du vyrus. Bendroje įskaitoje ji džiaugėsi trečiąja vieta.

„Treneris sakė, kad per greitai bėgau,  – gerai nusiteikusi kalbėjo sportininkė. – Bet tikriausiai ir negalėjo būti kitaip – oras idealus, žiūrovų palaikymas labai didelis, bėgti buvo vienas malonumas“.

Pirmasis maratoną įveikęs Tomas Venckūnas neslėpė nusivylimo. Sportininkas buvo itin nepatenkintas savo pasiektu rezultatu (preliminarus laikas 2:37:27 val.)

„Tikėjausi laimėti, nes žinojau, kokie varžovai dalyvaus. Didelės konkurencijos nejutau, bet buvo labai sunku bėgant paskutinį ratą. Esu labai nepatenkintas rezultatu, net moterys varžybose geriau prabėga“, – sakė jis.

Moterų tarpe greičiausiai 42,195 km nubėgo Modesta Kaminskienė (preliminarus laikas 3:14:36 val.) Begikė neslėpė džiaugsmo nelengvai iškovota pergale.

„Specialiai maratonui nesiruošiau, bet labai džiaugiuosi, kad laimėjau. Rezultatu nesu patenkinta, bet pergalė yra pergalė. Buvo sunku, bet dabar esu laiminga“, – po finišo sakė ji.

Nugalėtojų rezultatai (preliminarūs)

MINI MARATONAS (4,2 km)

Vyrai

Tomas Matijošius 13:21 min.
Andrejus Jegorovas 14:06 min.
Dalius Pavliukovičius 14:24 min.

Moterys

Vaida Žūsinaitė 15:06 min.
Eglė Krištaponytė 15:44 min.
Rasa Matulevičiūtė 18:26 min.

PUSMARATONIS (21,097 km)

Vyrai

Aurimas Skinulis 1:08:28 val.
Darius Sadeckas 1:13:20 val.
Konstantinas Tichonovas 1:14:55 val.

Moterys

Diana Lobačevskė 1:14:09 val.
Monika Vilčinskaitė 1:32:09 val.
Renata Siliuk 1:36:04 val.

MARATONAS (42,195 km)

Vyrai

Tomas Venskūnas 2:37:27 val.
Antanas Žukauskas 2:39:21 val.
Tadas Kavaliauskas 2:41:24 val.

Moterys

Modesta Kaminskienė 3:14:36 val.
Sada Bukšnienė 3:30:32 val.
Aušrinė Ward 3:40:49 val.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką