Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Virgilijui Aleknai norėjosi medalio Europos čempionate

V.Aleknos pasirodymas finale
Alfredo Pliadžio/pliadisfoto.lt nuotr. / V.Aleknos pasirodymas finale
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Disko metikas Virgilijus Alekna mano, kad patekti tarp Europos čempionato prizininkų buvo nerealu, nes varžovų rezultatai šį kartą jam buvo neįkandami, rašo lengvoji.lt.

Dukart olimpinis čempionas V.Alekna Europos čempionato disko metimo varžybose užėmė penktą vietą. Europos čempiono titulą gynęs 38 metų lietuvis sėkmingiausiu, penktuoju, bandymu įrankį numetė 64 m 64 cm.

Pirmuoju bandymu V.Alekna diską numetė 62 m 5 cm, antruoju – 63 m 59 cm, trečiuoju – 63 m 19 cm, ketvirtuoju – 63 m 15, o šeštuoju – 63 m 56 cm. Po trijų metimų Virgilijus tarp 12 finalo dalyvių buvo šeštas.

Europos čempionu tapo olimpinis ir pasaulio vicečempionas 27-erių lenkas Piotras Malachowskis – 68 m 87 cm. Sidabro medalį pelnė pasaulio čempionas 25 metų vokietis Robertas Hartingas (68 m 47 cm), o bronza atiteko 34 metų vengrui Robertui Fazekašui (66 m 43 cm).

Olimpinis čempionas estas Gerdas Kanteris liko ketvirtas (66 m 20 cm). Atrankos varžybose V.Alekna tarp 32 dalyvių buvo šeštas (63 m 93 cm).

„Norėjosi patekti tarp prizininkų, bet šiandien tai padaryti buvo nerealu, nes trečios vietos rezultatas pakankamai aukštas – šešiasdešimt šeši metrai su geru gabalu. Reikėjo daryti asmeninį sezono rezultatą daugiau nei pusantro metro. Sudėtinga buvo tai padaryti. Tikėjausi apie šešiasdešimt penkių ar šešių metrų. Numečiau šešiasdešimt keturis, iškovojau penktą vietą, manau, kad šiais metais pasirodžiau pagal galimybes", – teigė V.Alekna.

Virgilijaus pasirengimą Europos čempionatui šiemet sujaukė trauma. „Kovo mėnesį gavau traumelę, ji mane kurį laiką sustabdė. Turėjau atlikti reabilitaciją ir viskas užsitempė, o paskui nebuvo tikslo forsuoti ir siekti aukštų rezultatų. Formos neplanavau, kad mesčiau apie septyniasdešimt metrų, bet norėjau parodyti tai, ką galiu šiais metais", – teigė V.Alekna.

Olimpinis čempionas po finalo negalėjo pasakyti, ko trūko geresniam rezultatui pasiekti: „Sunku pasakyti. Reikia paanalizuoti. Jei dabar žinočiau, gal būčiau ir metęs toliau. Reikės pasižiūrėti įrašus, bet didžiausią įtaką turi problemos dėl technikos.“

Virgilijų finale nustebino Robertas Fazekasas. „Kiek nelauktai jis kovojo taip, kaip ir senais gerais laikais. Netikėta kiek ir Gerdo ketvirtoji vieta, bet jis šį sezoną nebuvo stabilus disko metimo sektoriuje", – sakė V.Alekna.

Anot Virgilijaus, Europos čempionu tapęs P.Malachowskis nugalėjo pelnytai. „Jis buvo gerai pasirengęs. Pagerino šiemet ir Lenkijos rekordą", – sakė Virgilijus. Lietuvis po čempionato planuoja dar dalyvauti keleriose varžybose.

„Vėliau poilsis. Anksčiau sezonas baigdavosi rugsėjo viduryje, šiais metais galvoju baigti mėnesiu anksčiau, kad galėčiau pailsėti ir vėl kibti į darbą. Gal ilgesnis poilsis išeis į naudą", – sakė Virgilijus.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką