Virgilijus Alekna laimėjo įspūdingą deimantą

Dukart olimpinis, pasaulio ir kartą Europos čempionas Virgilijus Alekna papildė savo titulų kolekciją iki šiol neiškovotu trofėjumi. 39 metų lietuvis triumfavo „Deimantinės lygos“ disko metimo rungtyje.
Virgilijus Alekna
Virgilijus Alekna / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Finaliniame rungties etape ketvirtadienį vykusiame Ciuriche (Šveicarija) V.Alekna užėmė antrąją vietą, bet to užteko, kad lietuvis nugalėtų bendrojoje įskaitoje. 17 taškų surinkęs disko metikas tašku aplenkė pasaulio čempioną Robertą Hartingą (16 tšk.). Trečias liko estas Gerdas Kanteris (9 tšk.).

V.Aleknai atiteko įspūdingas prizas. Ne tik 40 tūkst. JAV dolerių (beveik 100 tūkst. Lt) grynais, bet ir garsiųjų „Beyer“ juvelyrų pagaminta taurė su tikru deimantu.

iaaf.org nuotr./2010 metų „Deimantinės lygos“ lygos taurė.
2010 metų „Deimantinės lygos“ lygos taurė.

Ketvirtadienį Ciuriche V.Alekna geriausiu pirmuoju bandymu diską numetė 66,69 metro. Kiti lietuvio metimai skriejo apie 64-65 metrus (antras – 64,77 m, trečias – 64,16 m, ketvirtas – 64,88 m, penktas – neįskaitytas, šeštas – 65,04 m).

Nugalėjo prieš savaitę pasaulio čempionu tapęs R.Hartingas (67,02 m), o trečias liko vengras Zoltanas Kovago (65,58 m).

Priminsime, jog prieš savaitę vykusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate V.Alekna užėmė 6 vietą.

Šį sezoną lietuvis dar planuoja dalyvauti varžybose Vokietijoje, Kroatijoje ir Lenkijoje.