Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Virgilijus Alekna pasiruošimą olimpinėms žaidynėms tęs Kanaruose

Virgilijus Alekna
Alfredo Pliadžio nuotr. / Virgilijus Alekna
Šaltinis: sportas.info
0
A A

Dukart olimpinis čempionas disko metikas Virgilijus Alekna išvyko į beveik trijų savaičių trukmės treniruočių stovyklą Kanarų salose.

„Tai bus eilinė treniruočių stovykla, tiktai ji jau vyks šiltuose kraštuose, bus galima metimus atlikti lauke. Varžybų kol kas dar neplanuoju, jose, galvoju, pradėsiu dalyvauti apie gegužės vidurį. Į stovyklą su manimi vyksta ir mano masažuotojas bei patarėjas Kęstutis Laurinskas“, – prieš išvykdamas į Ispaniją sakė V.Alekna.

– Neseniai atšventei savo 40 metų sukaktį. Kaip disko metikui, tai daug, pati branda ar jau sportinės karjeros saulėlydis?

– Pažiūrėkite, kiek šiuo metu mano metų yra disko metikų, kurie dalyvauja pasaulio ir Europos čempionatuose, olimpinėse žaidynėse, ir galėsite spręsti. Panašaus amžiaus metikų tėra estas Aleksandras Tamertas, o daugiau jų nėra. Manau, kad 40 metų sportininkui yra jau daug.

– Ar daug dėmesio sulaukei švęsdamas 40 gimtadienį?

– Įsivaizdavau, kad tai bus eilinis gimtadienis, bet apsirikau. Man dėmesys iš tikrųjų  buvo skirtas nemažas, to tikrai nesitikėjau. Sulaukiau ir premjero Andriaus Kubiliaus, Seimo pirmininkės Irenos Degutienės sveikinimų. Mane pasveikino ir Vidaus reikalų ministerijos, kurioje dirbu, kolektyvas. Buvo labai malonu.

– Per Atlantos olimpines žaidynes tarp disko metikų  buvai pats jauniausias, o Londone būsi pats vyriausias. Kas geriau: ar jaunystė, kada sektoriuje iš visų mokeisi, ar patyrimas, kurį jau turi sukaupęs ir juo pasikliausi Londone?

– Jų  palyginti negalima, kadangi tai skirtingi laikai. Savotiškai buvo įdomu, kai viskas buvo nauja, kada debiutavau savo pirmosiose olimpinėse žaidynėse. Dabar, kai dalyvausiu savo penktosiose olimpinėse žaidynėse, patirties tikrai esu įgijęs nemažai. Manau, kad olimpinės žaidynės pradedančiajam ir bebaigiančiam savo sportinę karjerą atletui yra skirtingos.

– Ar jau tvirtai apsisprendei,  jog birželio 27 d. – liepos 1 d. nedalyvausi Europos lengvosios atletikos čempionate Helsinkyje, ar dar dvejoji?

– Tikrai čempionatą praleisiu, nes iki Londono olimpinių žaidynių  bus belikęs vos mėnuo. Europos čempionato programa – kvalifikaciniai, finaliniai disko metimai – bus labai panaši į Londono olimpinių žaidynių. Manau, kad visiškai nėra reikalo eikvoti jėgas, jau geriau ramiai rengtis olimpinėms žaidynėms.

Mano nedalyvavimas Europos čempionate atvers duris jauniems sportininkams, tegul jie mokosi, kaupia patyrimą, čempionate parodo, ką jie sugeba.

– Tapai savotišku Lietuvos rekordininku: dalyvausi penktosiose olimpinėse žaidynėse. Kaip galvoji, ar atsiras sportininkas, kuris pakartos tavo rekordą?

– Sunku pasakyti, žinoma, kad atsiras, gal netgi netolimoje ateityje. Tačiau, kad tik jis medalių iškovotų. Aš turiu tris olimpinius medalius, tai iš tikrųjų yra labai daug.

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką