Maratonininkė Živilė Balčiūnaitė laimėjo Europos čempionato auksą! (nuotraukos, komentaras)

Maratono bėgikė Živilė Balčiūnaitė Europos lengvosios atletikos čempionate Barselonoje iškovojo aukso medalį.
Ž.Balčiūnaitės triumfo akimirka
Živilė Balčiūnaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Lietuvė visas varžybas bėgo viena pirmųjų, o pabaigoje išsiveržė į priekį ir gerokai atsiplėšė nuo artimiausių persekiotojų.

Pasak BNS, Lietuvos ilgų nuotolių bėgikė šeštadienį distanciją įveikė per 2 valandas 31 minutę 14 sekundžių ir, pagerinusi asmeninį sezono rekordą, 1 minute bei 1 sekunde aplenkė antroje vietoje likusią rusę Nailiją Julamanovą.

Bronza atiteko italei Annai Incerti, kuri nuo lietuvės atsiliko 1 minute ir 34 sekundėmis.

Prieš ketverius metus Senojo žemyno pirmenybėse, kaip ir 2008 metais Pekino olimpiadoje Ž. Balčiūnaitė buvo tik vienuolikta, o praėjusių metų pasaulio pirmenybėse Romo Sausaičio auklėtinė liko tik devyniolikta.

„Trasa ideali, posūkių beveik nėra, danga gera, niekas nesistumdė. Kai treneris pasakė, „Keisk“, tuomet pasirinkau savo tempą. Nesidairiau atgal – svarbu laimėti. Aišku atsargos pasilikau, jeigu grupė kitų maratonininkių būtų priartėjusi“, – po finišo svetainei lengvoji.lt kalbėjo naujoji Europos čempionė.

„Viduje – džiaugsmas, nes išpildžiau trenerio svajonę. Ketverius metus persekiojo traumos, tai treneris sako, kai niekas nesitiki, dabar galime tai padaryti. Aišku, išsipildė ir mano svajonė, – kalbėjo maratonininkė. – Šis laimėjimas taps tramplinu į didesnes pergales. Dėkoju visiems, kad mane palaikė ir dėl manęs aukojosi.“

Detalius rezultatus rezultus rasite čia.