Sonata Tamošaitytė

15min.lt ir Lengvosios atletikos federacijos (LAF) rengiamuose geriausios 2009 metų lengvaatletės rinkimuose tarp dvylikos kandidačių – bėgikė Sonata Tamošaitytė.
S.Tamošaitytei nepavyko užkopti ant nugalėtojų pakylos - bėgikė liko penkta.
Sonata Tamošaitytė / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

22 metų lengvaatletė universiadoje Serbijoje 100 m barjerinio bėgimo distanciją įveikė per 13,10 sek. ir, pagerinusi Lietuvos rekordą, užėmė 2 vietą. Tiesa, tokio rezultato jai nepavyko pakartoti Kaune vykusiose Europos iki 23 metų pirmenybėse – 13,36 sek. ir 5 vieta, tačiau ji neliko be medalio.

S.Tamošaitytė su Lina Grinčikaite, Lina Andrijauskaite ir Silvija Peseckaite Europos iki 23 metų pirmenybėse iškovojo bronzą 4 po 100 m bėgimo estafetėje ir pagerino Lietuvos rekordą šioje amžiaus grupėje (44,09 sek.). Pasaulio čempionate Berlyne debiutavusi S.Tamošaitytė 100 m barjerinio bėgimo rungtyje liko 31-a (13,44 sek.).