Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 13d. 16:39

Csaba Laszlo įspūdžiai apie Lietuvą: Kaziuko mugė – nepakartojama, keliai – siaubingi, o lietuviai visiškai nepasitiki savimi

Csaba Laszlo
LFF.lt nuotr. / Csaba Laszlo

Lietuvos futbolo rinktinės treneris Csaba Laszlo teigia, kad žmonės Lietuvoje turi išmokti labiau vertinti save. Nepaisant to, specialistas iš Vengrijos giria lietuvius, sakydamas, kad tai išsilavinę ir paslaugūs žmonės.

„Prisiekiu, neturiu laiko išeiti į miestą. Pažįstami iš Vokietijos irgi klausė, kokį įspūdį palieka Vilnius. Negalėjau nieko pasakyti. „Maxima“ – tai viskas, ką čia mačiau“, – juokėsi vasarį į Lietuvą atvykęs vengras.

„Nemeluoju sakydamas, kad visą laiką skiriu darbui. Galiu papasakoti tik apie futbolo aikštes, kurias Lietuvoje mačiau. Pavyzdžiui, galėčiau nemažai pasakyti apie Palangos stadioną“, – pridūrė Cs. Laszlo

Sportoakimirka.lt nuotr./Csaba Laszlo
Csaba Laszlo

Palangoje treneris stebėjo neseniai vykusį „Palangos Juzės“ futbolo turnyrą, kuriame dalyvavo U-17 ir U-18 rinktinės. Cz. Laszlo apgailestavo, kad vaikinams teko žaisti kone apverktinos būklės aikštėje.

„Man gaila, kad turnyras vyko tokioje aikštėje... Tai tradicija organizuoti tame stadione? Na, tradicijas reikia gerbti, bet žinote... Mes gerbiame tradicijas, bet šiandien turime ir „iPod“, ir nešiojamus kompiuterius“, – pasišaipė Cz. Laszlo.

Tačiau treneris liko sužavėtas pro Vilnių praūžusia Kaziuko muge. „Nieko panašaus iki šiol nebuvo matęs. Tai kažkas unikalaus, kitaip nei kitur“, – pripažino Cz. Laszlo.

Specialistas iš Vengrijos taip pat patikino, kad nemažai žino apie Lietuvos istoriją, be to, jau spėjo susidaryti įspūdį apie lietuvių būdą.

Blogoji Lietuvos pusė – keliai. Ypač miestuose. Jie siaubingi! Turėtumėte juos visus pakeisti...

„Tai kitokie žmonės nei Rytų Europoje ir kitokie – nei Vakarų. Žinoma, teigiama prasme. Kažkiek artimi skandinavams. Kiek teko susidurti, lietuviai labai išsilavinę žmonės. Dauguma puikiai kalba angliškai. O jei ir nekalba, vistiek stengiasi padėti. Tokio geranoriškumo nesurasi nei Anglijoje, nei Vokietijoje. Lietuvoje nesijauti pasimetęs“.

Treneriui nepatinka tik tai, kad lietuviai stokoja optimizmo ir pasitikėjimo savimi. „Kiek pastebėjau, tikėjimo, pozityvumo stoka yra didžiulė lietuvių problema. Mažai kas tiki ateitimi. Žinoma, tai įtakoja ekonominės pastarųjų metų aplinkybės. Tas pats negatyvumas jaučiamas ir futbole“.

Galiausiai Cs. Laszlo išrėžė, kad blogoji Lietuvos pusė – keliai. „Ypač miestuose. Jie siaubingi! Turėtumėte juos visus pakeisti“, – kalbėjo  Cs. Laszlo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką