-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

10 sniego ir ledo žvaigždžių, kurių trūks Pjongčango olimpinėse žaidynėse

Apie tris tūkstančius atletų dėlioja paskutiniuosius pasirengimo žingsnius žiemos olimpinėms žaidynėms. Tačiau Pjongčange trūks ne vieno tituluoto sportininko. Dėl įvairių priežasčių Pietų Korėjoje nebus ryškių žiemos sporto asmenybių.
Pjongčango žaidynėse neišvysime dalies ryškių atletų.
Pjongčango žaidynėse neišvysime dalies ryškių atletų.

Sidney Crosby

Be abejo, Pjongčange trūks daugybės geriausių ledo ritulininkų, nes Nacionalinė ledo ritulio lyga (NHL) nesutiko padaryti kelių savaičių pertraukos savo čempionate.

Tačiau, jei reikėtų įvardinti vieną ledo ritulio žaidėją, tegu tai yra S.Crosby. 30-metis kanadietis dusyk tapo olimpiniu čempionu, o per antrąjį triumfą Sočio olimpinėse žaidynėse jis buvo Kanados rinktinės kapitonas. Sočyje S.Crosby pelnė tik vieną įvartį, tačiau tai įvyko finale, žaidžiant su Švedija – nuo tada, puolėjas įgijo lemiamų rungtynių žaidėjo reputaciją.

Pernai S.Crosby buvo išrinktas tarp 100 visų laikų geriausių ledo ritulininkų, o tam buvo dar viena priežastis: jis antrą sezoną iš eilės su „Pittsburgh Penguins“ laimėjo Stenlio taurę ir antrą kartą per karjerą buvo išrinktas geriausiu NHL atkrintamųjų varžybų žaidėju.

„Scanpix“ nuotr./Sidney Crosby ir Jevgenijus Malkinas
„Scanpix“ nuotr./Sidney Crosby ir Jevgenijus Malkinas

Agnė Sereikaitė

Geriausia Lietuvos greitojo čiuožimo atstovė nebūtų pretendavusi į medalį, tačiau Sočyje ji užėmė aukščiausią – 16-ąją vietą – tarp Lietuvos olimpiečių, o 2015 metais pirmą kartą šio sporto istorijoje tapo Europos čempionato prizininke, iškovojusi bronzą 1000 m rungtyje.

Svajonę čiuožti Pjongčange 23 metų sportininkei sudaužė varžovė, per atrankos varžybas Seule sukėlusi griūtį, per kurią ypač nukentėjo A.Sereikaitė. Varžovės pačiūža kirto į nugarą ir suskaldė stuburo slankstelių keturias ataugas. Lietuvė buvo išgabenta iš arenos neštuvais, penkias dienas praleido Pietų Korėjos sostinės ligoninėje, o paskui dar tris savaites palatoje Lietuvoje.

„Labiausiai norėčiau lėtai ir saugiai sugyti, kad ant ledo sugrįžčiau sveika“, – sakė A.Sereikaitė, prieš mėnesį gavusi gydytojų leidimą vėl pradėti sportuoti.

Agnė Sereikaitė
Agnė Sereikaitė

Ole Einaras Bjoerdalenas

Jei muzika turi Elvį Presley, krepšinis – Michaelą Jordaną, tai biatlonas – Ole Einarą Bjoerdaleną. Tituluočiausias visų laikų žiemos olimpietis ruošėsi septintosioms savo olimpinėms žaidynėms, bet į jas keliaus ne kaip sportininkas.

44 metų norvegas, žiemos olimpinėse žaidynėse debiutavęs dar 1994 metais, tikėjosi šliuožti ir šaudyti Pjongčange, tačiau kiti Norvegijos biatlono rinktinės atletai šį sezoną buvo stipresni už biatlono Karalių.

Per karjerą net trylika olimpinių medalių (iš jų 8 aukso), 45 pasaulio čempionato apdovanojimus (iš jų 20 aukso) laimėjęs O.E.Bjoerdalenas liko už ribos, kai Norvegijos rinktinės treneriai nusprendė nedaryti nuolaidų legendai. „Iš tiesų gaila, juo labiau kad dar praėjusį mėnesį teko treniruotis kartu“, – sakė Lietuvos biatlonininkas Vytautas Strolia.

Pjongčange O.E.Bjoerdalenas turėtų pasirodyti, kaip Baltarusijos rinktinės treneris. Pastarąją savaitę jis buvo įtrauktas į šios šalies delegaciją, kad padėtų žaidynėse savo žmonai – vienai geriausių pasaulio biatlonininkių Darjai Domračevai.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Ole Einaras Bjoerndalenas nedalyvaus olimpinėse žaidynese Pjongčange.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Ole Einaras Bjoerndalenas nedalyvaus olimpinėse žaidynese Pjongčange.

Isabella Tobias

Lietuvos pilietybę priėmusi ir su Deividu Stagniūnu mūsų šaliai 2014 m. Sočio olimpinėse žaidynėse atstovavusi 26 metų amerikietė svajojo šokti ir ant Pjončango ledo.

Kai D.Stagniūnas patyrė traumą ir baigė profesionalo karjerą, I.Tobias priėmė Izraelio pilietybę ir tikėjosi šiai šaliai atstovauti žaidynėse kartu su nauju partneriu iš Rusijos Ilja Tkačenka.

Nors pasaulio čempionate pora iškovojo olimpinį kelialapį, I.Tkačenkai nebuvo suteikta Izraelio pilietybė ir dueto olimpinė kelionė nutrūko.

Issabela Tobias
Issabela Tobias

Victoras Anas

Greitojo čiuožimo meistras savo kolekcijoje turi šešis olimpinius aukso medalius. Tris jų laimėjo atstovaudamas savo gimtajai Pietų Korėjai, kai dar buvo žinomas kaip Ahn'as Hyun-soo. 2011 metais jis priėmė Rusijos pilietybę ir tapo Sočio olimpinių žaidynių žvaigžde, laimėjęs dar tris olimpinius aukso medalius.

„Scanpix“ nuotr./Triskart Sočio žiemos žaidynių čempionas Victoras Anas
„Scanpix“ nuotr./Triskart Sočio žiemos žaidynių čempionas Victoras Anas

Tačiau dėl valstybiniu lygiu vykdytos dopingo programos Viktoras Anas pateko tarp tų Rusijos atletų, kuriems Tarptautinis olimpinis komitetas neleido startuoti Pjongčango žaidynėse. 32 metų atletas prašė paaiškinimo, bet žalia šviesa jam taip ir neužsidegė.

Petteris Northugas

32 metų norvegas yra mėgstamiausias Lietuvos olimpiečio Modesto Vaičiulio sportininkas pasaulyje.

„Jis vienas geriausių visų laikų slidininkų, turintis daug gerbėjų, nes yra charizmatiškas ir pasižymi išskirtiniu talentu finišuoti, – sakė M.Vaičiulis. – Tačiau šį sezoną, matyt, padarė klaidų pasirengimo procese ir į žaidynes nepateko.“

P.Northugas yra dusyk tapęs olimpiniu čempionu ir yra iškovojęs 13 pasaulio čempiono titulų, bet šį sezoną atsiskleisti jam trukdė ir ligos. Kaip ir O.E.Bjoerndalenu atveju, sprendimą keliauti į Pjongčangą be tituluoto atleto priėmė Norvegijos rinktinės treneriai.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Norvegijos slidininkas Petteris Northugas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Norvegijos slidininkas Petteris Northugas

Antonas Šipulinas

30-metis sportininkas laikomas geriausiu Rusijos biatlonininku, o šiai sporto šakai valstybė negaili nei pinigų, nei reikalavimų. Nors išpildyti rėmėjų, tarp kurių buvo ir biatlono federacijai vadovavęs milijardierius Michailas Prochorovas, visų lūkesčių nepavyko, Sočyje A.Šipulinas su komandos draugais laimėjo vyrų estafetės aukso medalius.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Antonas Šipulinas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Antonas Šipulinas

A.Šipulinas buvo tarp geriausių pasaulio biatlonininkų pastaruosius kelerius metus, bet Tarptautinis olimpinis komitetas jam ir dar keliems Rusijos biatlono meistrams neleido startuoti Pjongčange. Skandalo sūkuryje nuaidėjo buvusio Maskvos antidopingo laboratorijos direktoriaus Grigorijaus Rodčenkovo žodžiai. Į JAV persikėlęs rusas tvirtino, kad M.Prochorovas sumokėjo milijonus rublių biatlonininkei Irinai Starych, kad ši nepasakotų apie dopingo schemas.

Torah Bright

Australijos snieglenčių sporto žvaigždė Torah Bright laimėjo auksą 2010 m. Vankuveryje ir 2014 m. Sočyje, tačiau pasirengimą trečiosioms olimpinėms žaidynėms sujaukė riešo trauma.

„Scanpix“ nuotr./Torah Bright
„Scanpix“ nuotr./Torah Bright

JAV besitreniruojanti 31 metų sportininkė dalyvavo pasaulio taurės etapuose, bet atrankoje du olimpinius bilietus iškovojo kitos Australijos atletės. „Mojuoju jums iš liūdesio. Deja, dėl kelių traumų negalėsiu varžytis žaidynėse. Gyvenimas pilnas mažų sustojimų, bet po jų aš vėl drąsiai žiūrėsiu pirmyn“, – savo gerbėjams „Twitter“ tinkle parašė T.Bright.

Gabriela Koukalova

Dusyk pasaulio biatlono čempionė Gabriela Koukalova (iki vedybų buvo Soukalova) buvo laikoma viena favoričių, bet blauzdos trauma užtvėrė jai kelią į Pjongčangą.

Prieš ketverius metus Sočyje ji laimėjo du olimpinius sidabro medalius Čekijai. „Deja, negalėjau treniruotis taip, kaip tikėjausi. Esu labai nusivylusi“, – pranešė 28 metų atletė, laikoma ne tik viena stipriausių, bet ir gražiausių biatlonininkių.

„Scanpix“ nuotr./Gabriela Koukalova
„Scanpix“ nuotr./Gabriela Koukalova

Ilmaras Bricis

47 metų latvis taikėsi į septintąsias olimpines žaidynes. 1992 metais jose debiutavęs latvis nestartavo Sočyje, nes buvo baigęs karjerą ir porą sezonų treniravo Lietuvos biatlono rinktinę. 2015 metais jis buvo vedęs dabartinę Lietuvos olimpietę Dianą Rasimovičiūtę, bet netrukus pora išsiskyrė.

Po treniravimo etapo Latvijos sporto veteranas pats sugrįžo į trasas ir bandė patekti į Pjongčangą, tačiau pakeliui į Pietų Korėją geresnius rezultatus rodė kiti du jo šalies biatlonininkai, išstūmę I.Bricį iš dar vienų žaidynių.

„Scanpix“ nuotr./Ilmaras Bricis
„Scanpix“ nuotr./Ilmaras Bricis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius