Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 5d. 10:03

Linas Kunigėlis ir Rytis Vyšniauskas – apie sniego tinklinį ir per švelnią bausmę Rusijai

Linas Kunigėlis ir Rytis Vyšniauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Linas Kunigėlis ir Rytis Vyšniauskas

Įprastai šiuos vyrus girdime, stebėdami krepšinio rungtynės. Tačiau šį mėnesį Linas Kunigėlis ir Rytis Vyšniauskas neria į žaidimus, kuriuose kamuolio nėra. Jie komentuos Pjongčango žiemos olimpines žaidynes.

Žiemos olimpinės žaidynės prasideda šią savaitę, o apie svarbiausius Pietų Korėjoje vykstančius įvykius TV3 televizijos žiūrovams pasakos ir sporto komentatoriai Linas Kunigėlis bei Rytis Vyšniauskas.

Pirmadienį jie lankėsi 15min studijoje, kur kalbėjo apie žiemos sporto šakas, Lietuvos atletų galimybes ir Rusijos rinktinės diskvalifikaciją dėl dopingo.

– Kiek jūs patys domitės žiemos sporto šakomis?

Rytis: Kai sužinojau, kad komentuosime žaidynes, tai susidomėjimas tapo intensyvesnis. Nepradėsiu meluoti, kad bobslėjus buvo mano gyvenimas. Taip nebuvo. Bet man atrodo, kad gyvenant krepšiniu ar futbolu, visiškai išvengti viso kito sporto yra neįmanoma. O pastaraisiais mėnesiais domėjimasis žiemos sporto šakomis tapo aktyvesnis.

Linas: Iš profesinės pusės tai bus nauja, nes reikės apie tai kalbėtis ne draugų rate, o didesnei auditorijai, bet kiekvienas toks didelis renginys visada pritraukia mano dėmesį. Jei nedalyvaučiau šiame projekte, vis tiek bandyčiau pažiūrėti kuo daugiau varžybų.

Ledo ritulys, biatlonas, slidinėjimas – visada mano buvo žiūrimos sporto šakos. Man teko pabūti sovietinėje sistemoje, tai ten rogučių ir lygumų slidinėjimas buvo praktikuojama.

Pastarieji 15 metų pasidalino taip – aštuoneri nuo kalnų leidžiantis slidėmis, o kiti – snieglente, su kuria ir likau. Tai tokio sportavimo stažas apie 15 metų.

– O griuvimų stažas?

Linas: O taip. Buvo operuotas petys, o apie smulkmenas – patemptus raiščius net nekalbėsiu.

– Žiemos olimpinėse žaidynėse bus 15 sporto šakų. Kas jums įdomiausia?

Rytis: Prioritetas yra mūsiškių startai. Aišku, biatlone galime tikėtis daugiausia gerų rezultatų. Man asmeniškai, komandinis sportas įdomiau – tad ledo ritulys man visada įdomu, net jei nėra NHL žaidėjų.

Patinka ir greitojo nusileidimo sporto šakos – bobslėjus, rogutės, šuoliai nuo tramplino – jas komentuosiu pats, jos yra labai gera pramoga žiūrovams.

Linas: Man tai vienareikšmiškai – biatlonas. Seku ir pasaulio taurės varžybas. Mane žavi, nes šioje sporto rungtyje šansą turi visi, nes čia ne tik fizinis pasirengimas svarbu. Nenusakoma drama, kai sportininką paskutiniame šaudyme slegia atsakomybė. Jei atletas į paskutinę šaudymo seriją atšliuožia pirmas, jis jaučia, kad, pataikęs tik keturis taikinius iš penkių, jis liks be medalio. O jei pataikys į visus penkis taikinius, veikiausiai bus pirmas. Taip gali įvertinti jo nervus ir valią. Mane veža tokia drama.

Biatloną ir komentuosiu su specialistais, kurie man padės.

Lygumų slides gal mažiau išmanau, bet žinau, kad reikia čiuožti pirmyn, o ne atgal (juokiasi).

– Kas jums dar padės?

Rytis: Maksimas Vojevodinas komentuos ledo ritulį. Man asmeniškai jis labai patinka dėl savo žinių ir komentavimo lygio. Taip pat padės Žilvinas Aleksandravičius ir Nerijus Kesminas. Vytautas Jasutis komentuos konkursines sporto šakas, tokias kaip dailusis čiuožimas.

Kai dalinomės, kas kokią sporto šaką komentuos, dauguma nejaukiai gūžėsi, bet Vytautas Jasutis pasirinko dailųjį čiuožimą, kurį puikiai išmano. Mums talkins ir ekspertai.

Linas: Krūviai bus nemaži, nes mes su Ryčiu su specialistais aptarsime rezultatus studijoje. Mindaugas Rainys su grupe pateiks informacijos iš Pjongčango. Viskas prasidės 6 valandą ryte, o tęsis iki vakaro. Pajėgos bus didelės.

– Žiemos olimpinėse žaidynėse nėra tiek žvaigždžių, kiek vasaros. Biatlono Karalius Ole Einaras Bjoerdalenas yra iškovojęs daugiausiai – 13 – olimpinių medalių, bet jis nepateko į Norvegijos rinktinę. Kas jums bus ryškiausi atletai?

Rytis: Labai sudėtinga, kai neturi labai išsamių žinių. Niekada favorito žiemos sporte neturėjau, išskyrus ledo ritulio žaidėjus. Mano favoritai bus lietuviai.

Linas: Gaila dėl Bjoerndaleno, bet ateina laikas pasitraukti, gal reikėjo ir anksčiau jam tai padaryti. Kita vertus, jis unikalus atletas, legenda. Biatlone tuščių vietų nebūna.

Favoritų neturiu. Kol kas per anksti spėlioti, kas laimės.

– Vokietijai pranašaujama 40 medalių. Ar jums įdomios prognozės?

Linas: Tai įdomu pačioms valstybėms. Joms tai politinis reikalas. Kiekviena šalis nori medalių. Situacija pasikeitė, kai normaliai buvo pritaikytos antidopingo taisyklės Rusijai. Tai sumažino super valstybių sąrašą. Tačiau man asmeniškai medalių rikiuotė nėra labai svarbi.

Rytis: Man labiau atskiro atleto džiaugsmas, ašaros įdomu, o ne medalių lentelė. Žinoma, ji turi būti, ji svarbi pačioms valstybėms. Tačiau Lietuva nesirengia skaičiuoti medalių, svarbiau palaikyti mūsiškius.

– Tarptautinis olimpinis komitetas diskvalifikavo Rusijos rinktinę, joje trūks nemažai žvaigždžių: Viktoro Ano, Sergejaus Ustiugovo, Antono Šipulino. Bet turės net 169 atletus, kurie startuos su neutralia vėliava. Ar adekvati ta bausmė jiems?

Rytis: Jau Rio žaidynėse tai turėjo būti pritaikyta. Gal net pavėluota.

Linas: Mes remiamės vieša informacija. Yra dar dalykų, kurie neskelbiami. Jeigu tai valstybinio masto programa demonstruoti savo galią, tai ta bausmė yra švelni. Nebūtų pakenkę ir griežtesnės nuobaudos arba galėjo panaudoti 2018 metų pasaulio futbolo čempionato kortą.

IOC nubaudė ne S.Ustiugovą ar A.Šipuliną – nubausta valstybė, kuri vykdė sistemingą dopingo programą, kuriai pritarė aukščiausi šalies pareigūnai.

Dopingas toks dalykas, jeigu užsileisi, tai sportas išvis tampa nelabai objektyvus. Sportininkų gaila, bet nebuvo taip, kad jie tikrai visai nieko nežinojo. Manau, kad jie nebuvo tokie naivūs, kad nežinotų, jog rizikuodami bus nubausti ir išmesti už pakarpos iš smėlio žaidimo dėžės.

– Sporto arbitražo teismas išteisino 28 atletus. Kaip vertinate tokį sprendimą?

Rytis: Tai valstybinė politika, o ne pavieniai sportininkai. Tai nėra pavienių atletų klaidos.

Linas: Mes nežinome, kiek nekalti buvo konkretūs atletai. Mes pernelyg mažai informacijos turime, kad galėtume drąsiai svarstyti.

– Būtų įdomu išklausyti buvusį Maskvos laboratorijos direktorių Grigorijų Radčenkovą, kuris teikia parodymus apie dopingo programą, ar ne?

Linas: Būtų įdomu, bet ir pavojinga, nes tai žmogus, kuris sukėlė perversmą ir dabar turi ne vieną ir ne du labai rimtus priešus. Linkiu saugaus gyvenimo jam ir palaikau jo velniškai drąsų sprendimą kalbėti.

– 9 Lietuvos olimpiečiai startuos. Kuris bus aukščiausiai?

Rytis: Gal biatlonininkas Tomas Kaukėnas? Jis jau Sočio žaidynėse buvo gana aukštai.

Linas: Kitos nuomonės neturiu. Labiausiai norėčiau, kad visi olimpiečiai galėtų ramiai pasakyti, kad padarė, ką galėjė. Ne veltui ketverius metus arė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Tomas Kaukėnas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Tomas Kaukėnas

– Turime tik kelis medalius, laimėtus žiemos olimpinėse žaidynėse – Vidos Vencienės ir Algimanto Šalnos. Per Nepriklausomos šalies istoriją nepavyko laimėti nė vieno apdovanojimo, tik Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko realiai pretendavo užlipti ant pakylos. Žinoma, šalies geografinė padėtis nėra patogi žiemos sportui, bet gal lemia ir kokios kitos priežastys?

Rytis: Esame nedidelė valstybė ir turime fantastiškus rezultatus vasaros olimpinėse žaidynėse. Nedaug tokių valstybių yra, kurios ir vasaros, ir žiemos žaidynėse skina medalius. Jei laimėtume medalius ir vasarą, ir žiemą, būtų kosmosas.

Bet Lietuvoje yra sunku išauginti žiemos sporto šakos atstovą.

Linas: Lietuvoje yra daug populiaresnių sporto šakų, tad tėvai retai pasirenka žiemos sportą. Nebent gimęs Ignalinoje. Neturime tokių kalnų kaip Austrijoje, kur vaikai pirmiausia išmoksta slidinėti, o paskui tik vaikščioti ir kalbėti (šypsosi). Tie, kurie pasirenka slidinėti, turi treniruotis kitur ir tam reikia daug pasiryžimo ir finansų.

Neturime ir daug bazių, be to, sporto šakos nėra labai pigios.

– Latvija ir Estija medalių turi daugiau, nors ten sąlygos panašios. Latvija yra laimėjusi medalių bobslėjaus, skeletono ir rogių varžybose, o Estijai medalius iškovojo slidininkai Kristina Šmigun ir Andresas Veerpalu. Kodėl jos mus lenkia?

Rytis: Latvijoje yra tradicijos ir sąlygos. Latviai turi praeities pavyzdžių ir trasą.

Linas: Estijoje slidinėjimo tradicijos yra senos, o šalia jų yra Skandinavija, kur daug idealių trasų. Latviai turi bobslėjaus trasą, o tokioje mažoje nišinėje sporto šakoje tai yra labai svarbu. Su visa pagarba Latvijai, konkurencijos šioje sporto šakoje yra daugiau.

– Lietuvoje 23-ias pagal finansavimą yra biatlonas, jis gauna 86 tūkst. eurų. Gal verta permąstyti prioritetus?

Rytis: Pyragas yra vienas. Jei kam nors duosi, tai iš kito reiks atimti. Jeigu yra asmenybė, tai bus ir tęstinumas.

Linas: Norime dar ir kad mokytojai daugiau uždirbtų. Visi norime didesnio finansavimo, bet kiti veiksniai irgi svarbūs. Jeigu sportuoji Lietuvoje, tai eksponuoji tą sporto šaką. Tradicijos iš niekur neatsiranda.

– Ką manote apie naują sporto šaką sniego tinklinį? Gal dar žiemos krepšinis?

Rytis: Man atrodo, kad tai labai smagu. Žiemos krepšinyje gal per daug traumų būtų.

Linas: Manau, kad tai pokštas. Bet pasirodo, kad ta sporto šaka visai sparčiai skinasi kelią. Ir įspūdžiai visai nieko. Nes tai ne ledas, o sniegas. Gali minkštai kristi. O avalynė yra futbolo bucai. Nėra slidu ir nėra šalta. Man tai labai patinka. Čia nereikia didelių investicijų. Mūsų tinklininkė Monika Povilaitytė visai užsivedusi.

– Kaip jums mūsų olimpiečių apranga?

Rytis: Iš to ką mačiau, tai man labai patiko. Kuklu, bet gražu.

Linas: Man irgi labai patiko. Aišku, aš nesu mados žinovas. Bet viskas atrodo skoningai.

– Kaip jums mūsų ledo ritulio rinktinė?

Rytis: Ledo ritulys auga Lietuvoje. Viskas tobulėja. Manau, kad savo lygyje mes atrodo neblogai. Pamatai ateičiai klojami. Svarbu, kad atsirastų asmenybės.

Linas: Susidomėjimas ledo rituliu ir jo lygis auga. Pakilti į aukščiausią lygį yra labai sunku. Labai norėčiau, kad mūsų rinktinė kada nors nuvažiuotų į aukščiausio lygio turnyrą, bet neaišku, ar tai kada nors bus. Labiau tikiu individualiomis sporto šakomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

15min iš Romos Kultūra

Viskas? Daugiau nebus Nekrošiaus premjerų? Italija netiki...

Vardai

Į šv. Mišias už Eimuntą Nekrošių rinkosi artimieji, teatro kolegos ir jo kūrybos gerbėjai

Kultūra

15min skaitytojai ir literatūros ekspertai rinks geriausias šių metų knygas

Aktualu

Molėtų ir Ignalinos savivaldybėse – STT kratos: neskaidriais pirkimais įtariami Liberalų sąjūdžio nariai

Sportas

0 taškų, bet kitas šansas jau arti – kas laukia Lietuvos futbolo rinktinės?

„Eurolygos diena“: CSKA prieš „Žalgirį“ traukia naują V.Putino palaimintą ginklą (3/4)

Aktualu

Švietimo pagalbos specialistams kitąmet trūks 20 mln. eurų

24sek

Apie sunkų laikotarpį atsivėręs Domantas Sabonis: „Indianoje man palaima“

Vardai

Monika Šalčiūtė prakalbo apie santykius su Donatu Motiejūnu: „Nežinau, ar draugavau, ar buvau meilužė“

Aktualu

Grupė Šiaulių tarybos narių inicijuoja mero A.Visocko atleidimą

15min iš Maskvos 24sek

Trauma, išbraukusi P.Jankūną iš keleivių į Maskvą sąrašo: kas nutiko kapitonui?

Gyvenimas

Jūsų artimas žmogus išgyvena emocinę krizę? Leiskite jam kalbėti

Verslas

Prabangos verslo įkūrėjui – įpareigojimas sumokėti trečdalį milijono eurų

Verslas

Andrius Kubilius liudija: gyvenome laisvo kritimo be parašiuto sąlygomis

Aktualu

Rusas nepraslydo: Interpolo vadovu išrinktas Pietų Korėjos atstovas

Gyvenimas

Manikiūras: madingiausios šio sezono spalvos, raštai ir nagų formos

Vardai

Donatui Montvydui pozavusios žmonos Veronikos nuotrauka – tarsi nuo viršelio: „Jis turi gerą akį“

Aktualu

Kaune nupjauta skulptūros galva: policija aiškinasi, kas išniekino kultūrinę vertybę

Gazas

Kaip filmuose: jei atlekia traukinys, ar įmanoma išgyventi atsigulus tarp bėgių?

Verslas

Prieš pat „juodąjį penktadienį“ lūžo ir „Facebook“ reklamos platforma

Naujienos

15min iš Romos Kultūra

Viskas? Daugiau nebus Nekrošiaus premjerų? Italija netiki...

Vardai

Į šv. Mišias už Eimuntą Nekrošių rinkosi artimieji, teatro kolegos ir jo kūrybos gerbėjai

Kultūra

15min skaitytojai ir literatūros ekspertai rinks geriausias šių metų knygas

Aktualu

Molėtų ir Ignalinos savivaldybėse – STT kratos: neskaidriais pirkimais įtariami Liberalų sąjūdžio nariai

Sportas

0 taškų, bet kitas šansas jau arti – kas laukia Lietuvos futbolo rinktinės?

„Eurolygos diena“: CSKA prieš „Žalgirį“ traukia naują V.Putino palaimintą ginklą (3/4)

Aktualu

Švietimo pagalbos specialistams kitąmet trūks 20 mln. eurų

24sek

Apie sunkų laikotarpį atsivėręs Domantas Sabonis: „Indianoje man palaima“

Vardai

Monika Šalčiūtė prakalbo apie santykius su Donatu Motiejūnu: „Nežinau, ar draugavau, ar buvau meilužė“

Aktualu

Grupė Šiaulių tarybos narių inicijuoja mero A.Visocko atleidimą

15min iš Maskvos 24sek

Trauma, išbraukusi P.Jankūną iš keleivių į Maskvą sąrašo: kas nutiko kapitonui?

Gyvenimas

Jūsų artimas žmogus išgyvena emocinę krizę? Leiskite jam kalbėti

Verslas

Prabangos verslo įkūrėjui – įpareigojimas sumokėti trečdalį milijono eurų

Verslas

Andrius Kubilius liudija: gyvenome laisvo kritimo be parašiuto sąlygomis

Aktualu

Rusas nepraslydo: Interpolo vadovu išrinktas Pietų Korėjos atstovas

Gyvenimas

Manikiūras: madingiausios šio sezono spalvos, raštai ir nagų formos

Vardai

Donatui Montvydui pozavusios žmonos Veronikos nuotrauka – tarsi nuo viršelio: „Jis turi gerą akį“

Aktualu

Kaune nupjauta skulptūros galva: policija aiškinasi, kas išniekino kultūrinę vertybę

Gazas

Kaip filmuose: jei atlekia traukinys, ar įmanoma išgyventi atsigulus tarp bėgių?

Verslas

Prieš pat „juodąjį penktadienį“ lūžo ir „Facebook“ reklamos platforma

Vardai

Ypatingos

07:48
07:40

Gera keliauti kartu

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką