Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 9d. 17:58

9 lietuviai Pjongčango olimpinėse žaidynėse: susipažinkite – kas jie?

Lietuvos delegacija
Vytauto Dranginio/LTOK nuotr. / Lietuvos delegacija

XXIII žiemos olimpinės žaidynės Pietų Korėjoje, Pjongčange, prasideda jau vasario 9-ąją. Nepriklausoma Lietuva savo sportininkus į svarbiausią žiemos sporto renginį deleguoja jau aštuntąjį kartą. Trijose sporto šakose Lietuvos garbę gins 9 atletai. Susipažinkime – kas jie?

Prisiminkime ir Lietuvos sportininkų pergales ankstesnėse Olimpinėse žaidynėse. Ar į Pjongčangą išvykę mūsų olimpiečiai papildys laimėtojų galeriją?

Į Pjongčangą atstovauti Lietuvai šiemet vyksta keturi biatlonininkai, trys slidininkai ir du kalnų slidžių atstovai.

Jauniausias Lietuvos atletas

19-metis Andrejus Drukarovas – jauniausias 2018 metų olimpinės rinktinės narys. Pjongčange debiutuosiantis kalnų slidininkas nuo devynerių gyvena užsienyje – iš pradžių keliai pasuko į Šveicariją, o dabar gyvena Italijoje. A.Drukarovas Lietuvos garbę gins kalnų slalomo ir slalomo giganto rungtyse.

Asmeninio albumo nuotr./Andrejus Drukarovas
Asmeninio albumo nuotr./Andrejus Drukarovas

Jaunojo atleto startus lietuviai galės stebėti jau kiek įsibėgėjus olimpiadai – vasario 18-ąją vyks vyrų didžiojo slalomo varžybos, o vasario 22-ąją Andrejus pasirodys slalomo trasoje.

Antrasis bandymas

Dar viena Lietuvos kalnų slidinėjimo atstovė – 23-ejų Ieva Januškevičiūtė. Pjongčangas jaunai atletei jau antrasis olimpinis išbandymas. Svarbu paminėti, kad 2014-aisiais metais Sočyje startavusi Ieva buvo pirmoji šalies olimpinė atstovė kalnų slidinėjimo rungtyje.

Asmeninio albumo nuotr./Ieva Januškevičiūtė
Asmeninio albumo nuotr./Ieva Januškevičiūtė

Pirmoji „pažintis“ su olimpiada lietuvei nebuvo sėkminga. Po didžiojo slalomo pirmojo nusileidimo Ieva užėmė 71-ąją vietą, o antrasis bandymas baigėsi griuvimu. Ne ką geriau susiklostė ir slalomo rungtis – pirmajame nusileidime lietuvė nebaigė distancijos, nes pametė slidę.

Netikėtos nesėkmės prieš ketverius metus merginą pravirkdė, tačiau į Pjongčangą Ieva vyksta su didžiuliu noru atsirevanšuoti. Sportininkės startai numatyti vasario 12 d. ir vasario 14 d. Iš pradžių atletė savo jėgas išbandys moterų didžiojo slalomo, o vėliau – moterų slalomo rungtyje.

Slidininkų komandos debiutantė

Pirmajam savo olimpiniam startui pasirengusi ir 24-erių Marija Kaznačenko. Ant slidžių mergina atsistojo vos išmokusi vaikščioji, o rimtai treniruotis pradėjo būdama 15-os. Europos čempionatų patirties turinti atletė į Pjongčangą vyksta nusiteikusi rimtai – pagerinti savo rekordus ir siekti aukščiausių vietų.

LTOK nuotr./Marija Kaznačenko
LTOK nuotr./Marija Kaznačenko

Slidininkė olimpiadoje startuos du kartus. Pirmąjį – vasario 13 d. moterų sprinto varžybose, antrąjį – vasario 15 d. moterų 10 km laisvuoju stiliumi varžybose.

Grįžimas po dešimtmečio

28-erių metų Modestas Vaičiulis pasirengęs žiemos olimpiadoje startuoti net keturiose rungtyse. Itin didelis jaudulys neturėtų kankinti – Pjongčangas slidininkui nėra pirmoji olimpiada. Pirmasis atleto pasirodymas žaidynėse įvyko prieš aštuonerius metus – Vankuveryje. Vyrų 1,6 km sprinto rungtyje Modestas užėmė 54-ą vietą, o komandiniame sprinte, startavęs kartu su Mantu Strolia, liko 18-as.

15min nuotr./Modestas Vaičiulis
15min nuotr./Modestas Vaičiulis

M.Vaičiulis Pjongčange į trasą iščiuoš vasario 13-ąją, slidininkas Lietuvai atstovaus vyrų sprinto varžybose. Dar kartą savo jėgas atletas išbandys ir vasario 16-ąją – tądien lietuvio lauks 15 km laisvuoju stiliumi varžybos. Taip pat slidininkas kartu su Mantu Strolia pasirodys ir komandinio sporto varžybose – vyrų sprintas numatomas vasario 21-ąją.

Tęsia šeimos tradicijas

Antrojo savo olimpinio pasirodymo laukia ir 31-erių Mantas Strolia. Slidės – Strolių šeimos aistra. Sportininką treniruoja jo mama Kazimiera Strolienė, dalyvavusi net trijose olimpiadose – Albervilio, Lilehamerio ir Nagano.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mantas Strolia
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mantas Strolia

Pirmasis M.Strolios olimpinis išbandymas buvo 2010 m. Vankuveryje. Atletas dalyvavo 1,6 km sprinto rungtyje, kurioje finišavo 46-as, o komandinio sprinto rungtyje kartu su Modestu Vaičiuliu užėmė 18 vietą. Šįkart slidininkas jaučiasi kur kas stipriau, rimtai treniravosi užsienyje – Švedijoje ir Austrijoje. Įdomu tai, kad Mantas Pjongčange taikosi net į penkias rungtis.

Manto startas žiemos olimpinėse žaidynėse nusimato vasario 11-ąją – vyrų 15 km + 15 km rungtyje. Kiek pailsėjęs vasario 13 d. slidininkas „šoks“ į vyrų sprintą. Vasario 16-ąją atletas jau čiuoš 15 km laisvuoju stiliumi, o vasario 21 su Modestu Vaičiuliu startuos vyrų komandinio sporto rungtyje. Galiausiai savo pasirodymą olimpiadoje Vasario 24 d. M.Strolia užbaigs lietuvių pasirodymą olimpiadoje – dalyvaus vyrų 50 km klasikiniu stiliumi varžybose.

Veteranė

33-ejų Diana Rasimovičiūtė dalyvavo keturiose žiemos olimpinėse žaidynėse – Solt Leik Sičio, Turino, Vankuverio ir Sočio. Pjongčangas žymiai sportininkei – jau penktoji olimpiada. Simboliška, kad biatlonininkė šių metų žaidynėse Lietuvai ketina atstovauti 5-iose rungtyse. Iki šiol geriausią rezultatą Dianai pavyko pasiekti 2006 m. olimpiadoje – 18 vieta 7,5 km sprinto lenktynėse.

Vytauto Dranginio/LTOK nuotr./Diana Rasimovičiūtė
Vytauto Dranginio/LTOK nuotr./Diana Rasimovičiūtė

Olimpines žaidynes Diana pradės vasario 10 d., startuodama moterų 7,5 km sprinto rungtyje. Po dviejų dienų – vasario 12 – biatlonininkę jau matysime moterų 10 km persekiojimo lenktynėse. Kelias dienas pailsėjusi Rasimovičiūtė savo jėgas išbandys 15 km individualiose lenktynėse, o vasario 17 d., jei pateks, dalyvaus moterų 12,5 km masinio starto lenktynėse. Ne ką mažiau svarbus startas laukia ir vasario 20 d. – mišri estafetė (2x6 km moterys ir 2x7,5 km vyrai).

Vėliavnešys

Lietuvos vėliava per žaidynių atidarymo ceremoniją patikėta 27 metų Tomui Kaukėnui, kuriam Pjongčangas – antroji olimpiada. Pirmasis bandymas Sočyje biatlonininkui nebuvo blogas. Sėkmingiausiai atletas pasirodė 20 km individualiose lenktynėse, kur užėmė 23 vietą. 12,5 km individualiose lenktynėse liko 40-as, o 10 km sprinto lenktynėse užėmė 48 vietą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Tomas Kaukėnas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Tomas Kaukėnas

Tomui olimpiada prasidės vasario 11-ąją, kai iščiuoš į vyrų 10 km sprintą. Vasario 12-ąją sportininkas pasirodys jau 12,5 km persekiojimo lenktynėse, o vasario 15 d. dalyvaus vyrų 20 km individualiose lenktynėse. Ant slidžių T.Kaukėną pamatysime ir vasario 18-ąją, jei pateks į 15 km masinio starto lenktynes. O vasario 20 d. sportininkas prisijungs prie kitų šalies biatlonininkų mišrioje estafetėje – 2x6 km moterys ir 2x7,5 km vyrai.

Pakeitęs kryptį

25 metų Vytautui Stroliai Pjongčangas nebus pirmoji olimpiada, tačiau vis tiek debiutinė. Sočyje sportininkas dalyvavo slidinėjimo rungtyse, o šįmet važiuoja su biatlonininkų komanda. Sočyje aukščiausias sportininko pasiekimas buvo 67 vieta 30 km mišriojo stiliaus lenktynėse. Pats sportininkas tikina, kad pakeitęs slidžių rungtis į biatlono jaučiasi tvirčiau, todėl ryžto vykstant į Pjongčangą tikrai netrūksta.

Alfredo Pliadžio nuotr./Vytautas Strolia
Alfredo Pliadžio nuotr./Vytautas Strolia

Pirmasis sportininko startas numatytas vasario 11-ąją – vyrų 10 km sprinte. Atletas dalyvaus ir vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynėse, kurios vyks vasario 12 d. Vytautas prisijungs prie Tomo Kaukėno ir vasario 15 dieną abu gins Lietuvos garbę vyrų 20 km individualiose lenktynėse. Jei pateks, vasario 18 d. biatlonininkas čiuoš vyrų 15 km masinio starto lenktynėse, o vasario 20 startuos su visa lietuvių komanda mišrioje estafetėje.

Biatlono debiutantė

32 metų Natalja Kočergina kruopščiai ruošėsi pirmajam savo olimpiniam debiutui. Prieš ketverius metus į Sočį sportininkė nepateko per plauką – liko pirma už borto patekti į 2014 m. olimpiadą lygumų slidinėjime. Vis dėlto tie metai sportininkei atnešė ir gerų pasiekimų – tada N.Kočergina pirmą kartą tapo Lietuvos biatlono čempione.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Natalija Kočergina
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Natalija Kočergina

Natalija kartu su biatlonininke Diana Rasimovičiūte iš Lietuvos olimpinės komandos startuos pačios pirmos – vasario 10 d. 7,5 km sprinto rungtyje. Vasario 12 d. debiutantės laukia pasirodymas moterų 10 km persekiojimo lenktynėse, o vasario 14 d. – jau 15 km individualiose lenktynėse. Jei pateks, vasario 17 d. sportininkė dalyvaus 12,5 km masinio starto lenktynėse, o vasario 20 d. su kitais biatlonininkais pasirodys mišrioje estafetėje (2x6 km moterys ir 2x7,5 km vyrai).

Prisiminkime ir Lietuvos sportininkų pergales ankstesnėse Olimpinėse žaidynėse. Ar į Pjongčangą išvykę mūsų olimpiečiai papildys laimėtojų galeriją?

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

07:48
07:40

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką