Ieva Januškevičiūtė slalome buvo veržli: „Galva laisvesnė“

Antrąją savo rungtį žiemos olimpinėse žaidynėse Ieva Januškevičiūtė įveikė išvengusi klaidų. Net 24 atletės nefinišavo slalomo varžybose penktadienį Pjongčange, bet Lietuvos 23 metų kalnų slidininkė abu nusileidimus įveikė sėkmingai.
Ieva Januškevičiūtė olimpinių žaidynių Pjongčange slalomo rungtyje.
Ieva Januškevičiūtė olimpinių žaidynių Pjongčange slalomo rungtyje. / Vytauto Dranginio/LTOK nuotr.

Pjongčange, nuvijusi košmariškus Sočio prisiminimus ketvirtadienį, kai finišavo ir užėmė 54 vietą didžiojo slalomo rungtyje, I.Januškevičiūtė užėmė aukštesnę poziciją slalomo varžybose.

Ji užfiksavo 43-ąją vietą tarp 54-ių finišavusių sportininkių, o iš viso jų penktadienį startavo 76-ios.

Po pirmojo iš dviejų nusileidimų I.Januškevičiūtė buvo 47-a tarp 59 finišavusių kalnų slidininkių. „Jei atvirai, nesitikėjau užimti tokią vietą, - sakė I.Januškevičiūtė, pirmąjį nusileidimą įveikusi įveikusi per 57,3 sek., o antrąjį – per 57,25 sek. - Labai džiaugiuosi savo nusiteikimu. Galva dirbo. Šliuožimas gal nebuvo toks, kaip aš šliuožiu per treniruotes. Būna tokių sportininkų, kurie per varžybas važiuoja geriau nei per treniruotes, o būna ir atvirkščiai. Tai aš iš tų, kurioms geriau sekasi per treniruotes.

Prieš antrą nusileidimą buvo daugiau jaudulio, nes pirmas visai neblogai pasisekė. Galvojau, kaip nesumauti antro. Nusnūdau tarp jų šiek tiek, mintys pabėgo ir viskas neblogai baigėsi.“

Nuo olimpine čempione tapusios švedės Fridos Hansdotter lietuvės atsiliko 15,92 sek., skaičiuojant abiejų startų laiką. Sidabrą iškovojo šveicarė Wendy Holdener (nuo čempionės atsiliko 0,05 sek.), bronzą – austrė Katharina Gallhuber (atsiliko 0,32 sek.).

Šalia pakylos liko varžybų favoritė amerikietė Mikeala Shiffrin, kuri triumfavo didžiojo slalomo varžybose ketvirtadienį, bet liko ketvirta penktadienį.

19 sportininkių iškrito iš kovos po pirmojo nusileidimo, dar 5 – po antrojo.

„Trasa tokia, kur reikia pakovoti. Daug kas suklydo, net iš lyderių. Net Mikeala Shiffrin neišspaudė visko, ką gali, – kalbėjo I.Januškevičiūtė. - Jau pirmą važiavimą mačiau, kad Shiffrin kaip nesava. Bet visos galvojome, kad antrą važiavimą bus tradicinė bomba, kaip jau ne kartą buvo, kai ji iš bet kurios pozicijos atvažiuoja į pirmą vietą. Bet ir jai tai nėra įprastos varžybos, kaip, pavyzdžiui, pasaulio taurės etapas. Čia galva irgi veikia ne taip. Merginoms, kurios pagal reitingą yra kiek žemiau, nėra ką prarasti. O į Shiffrin nukreiptos viso pasaulio akys. Be to, čia kiek kitoks sniegas nei Amerikoje ar Europoje. Tai turėjo įtakos.“

Vytauto Dranginio/LTOK nuotr./Ieva Januškevičiūtė olimpinių žaidynių Pjongčange slalomo rungtyje.

Lietuvos kalnų slidininkė neslėpė, kad jai trūko miego. Po pirmojo nusileidimo ir pertraukos ji planavo pasnausti. „Užkilsiu į viršų, bus jau nedaug laiko iki antros trasos apžiūros, – planavo I.Januškevičiūtė. – Pavalgysiu ir eisiu gal šiek tiek nusnūsiu. Nes vakar po dopingo kontrolės grįžau į kaimelį šeštą vakaro, o ryte buvau išėjusi šiek tiek po penkių. Tai pavalgiau ir iškart ėjau miegoti. Dar pažiūrėjau biatlonininkų startus ir iškart nulūžau.“