-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šalys, debiutuosiančios žiemos olimpiadoje: sportininkų istorijos įkvepia

Ekvadoras, Eritrėja, Kosovas, Malaizija, Nigerija ir Singapūras – šalys, kurios pirmą kartą istorijoje turės savo sportininkus žiemos olimpiadoje. Šių valstybių atletai Pjongčange rungsis greitojo čiuožimo, slidinėjimo, kalnų slidinėjimo, dailiojo čiuožimo ir bobslėjaus rungtyse.
Nigerijos bobslėjaus komanda
Nigerijos bobslėjaus komanda / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ekvadoras: Klausas Jungbluthas Rodriguezas, slidinėjimas

Nors slidinėjimo atstovui jau 38-eri, jis treniravosi Australijoje ir gavo kelialapį į Pjongčangą.

Sporto mokslo daktaro laipsnį įgijęs K.J.Rodriguezas pats įkūrė Ekvadoro slidinėjimo federaciją.

Nuo tada sportininkas lenktyniavo įvairiuose čempionatuose Čilėje, Argentinoje, Australijoje, Naujoje Zelandijoje, taip pat FIS rengiamose varžybose.

Vasario 16-ąją ekvadorietį bus galima stebėti 15 kilometrų slidinėjimo lenktynėse.

Eritrėja: Shannonas-Ogbani Abeda, kalnų slidinėjimas

Kanadiečių kilmės Eritrėjos sportininkas nebus pirmasis afrikietis kalnų slidinėjimo varžybose, tačiau jis pradeda rašyti savo šalies istoriją žiemos olimpiadoje.

Kanadoje studijavęs 22-ejų atletas karjerą pradėjo jaunimo žiemos olimpiadoje 2012-aisiais. Nors S.O.Abeda nepateko į Sočio olimpines žaidynes, tačiau geri pasirodymai FIS varžybose per pastaruosius keletą metų padėjo sportininkui prasibrauti į Pjongčango olimpiadą.

Eritrėjos vėliavą atidarymo ceremonijoje nešiantis S.O.Abeda vasario 18-ąją dalyvaus didžiojo slalomo, o 22-ąją – slalomo varžybose.

Kosovas: Albinas Tahiri, kalnų slidinėjimas

Vasaros olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire aukso medaliu dziudo rungtyje debiutavęs Kosovas dabar pirmą kartą dalyvaus ir prestižiškiausiame žiemos sporto renginyje.

A.Tahiri dalyvaus visose kalnų slidinėjimo rungtyse, nors iš prigimties yra greičio ekspertas.

FIS varžybose sportininkas taip pat dalyvavo visose rungtyse, kad surinktų reikiamą rezultatą ir prasimuštų į Pjongčangą. Tiesa, kaip sako pats sportininkas, sezoną jis užbaigė visiškai išsekęs.

A.Tahiri nuo mažens slidinėjo Slovėnijoje, kurioje yra gimęs ir kur kalnų slidinėjimas yra labai populiarus.

Malaizija: Jefferey Webbas, kalnų slidinėjimas, ir Julianas Yee, dailusis čiuožimas

Tropinė Malaizija žiemos olimpiadoje debiutuos ne su vienu, o iš karto dviem sportininkais.

18-metis J.Webbas buvo pirmas, kuris 2016–2017 metų sezono metu iškovojo bilietą į olimpines žaidynes. Jis varžysis slalomo ir didžiojo slalomo rungtyse. Jungtinėse Valstijose gyvenantis J.Webbas slidinėja nuo mažens.

2017-ųjų pabaigoje J.Yee socialiniame tinkle patalpino nuotrauką, kurioje įsiamžino prie olimpinių žiedų.

„Tai buvo ilga, varginanti ir daug reiškianti kelionė. Tikslas buvo pasiektas ir Malaizija tikrai bus matoma 2018-ųjų žiemos olimpiadoje! Pagaliau man pavyko! Ačiū visiems, kurie mane palaikė ir suteikė stiprybės“, – prie nuotraukos rašė dailiojo čiuožimo atstovas.

J.Yee yra keturiskart Malaizijos čempionas ir Šiaurės rytų Azijos žaidynių nugalėtojas.

Malaizijos ministras pirmininkas Datukas Seri Najibas Razakas pažadėjo, kad, nepaisant rezultatų, abu šalies sportininkai bus pagerbti kaip čempionai.

Nigerija: Seuna Adigun, Ngozi Onwumere ir Akuoma Omeoga, bobslėjus

Pilotė Seuna Adigun ir jos komandos draugės užaugo ir mokėsi JAV. Įdomu tai, kad po Nigerijos vėliava S.Adigun dalyvavo vasaros olimpinėse žaidynėse, kuriose varžėsi 100 metrų bėgimo rungtyje.

N.Onwumere laimėjo medalius Afrikos žaidynėse 2015-aisiais 200 metrų ir 4 po 100 metrų rungtyse. A.Omeoga buvo Minesotos universiteto sportininkė 100 ir 200 metrų rungtyse.

2014-aisiais S.Adigun persiorientavo į bobslėjų ir užsibrėžė tikslą patekti į Pjongčango olimpines žaidynes. Ji pasikvietė N.Onwumere ir A.Omeoga. Trijulė treniravosi Hjustone ir iš pradžių turėjo tik medines roges.

Tačiau tuomet komanda įkūrė platformą, per kurią žmonės suaukojo pinigų ir sportininkės galėjo įsigyti reikiamą įrangą bei išvykti į pasaulio čempionatą.

Vėliau atsirado daugiau rėmėjų, o moterys iškovojo kelialapį į olimpines žaidynes. Jos startuos vasario 20 ir 21 dienomis.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Nigerijos bobslėjaus komanda
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Nigerijos bobslėjaus komanda

Singapūras: Cheyenne Goh, greitasis čiuožimas

18-metė singapūrietė tapo pirmąja savo šalies atstove žiemos olimpinių žaidynių istorijoje. Kanadoje nuo ketverių metų amžiaus gyvenanti mergina iš pradžių žaidė ledo ritulį, tačiau vėliau perėjo į greitąjį čiuožimą.

Tarptautiniuose turnyruose į 1500 metrų distancijos geriausiųjų 20-ukus pakliuvusi C.Goh išsikovojo bilietą į Pjongčangą.

Ji 1500 metrų rungtyje varžysis vasario 17-ąją.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Cheyenne Goh
AFP/„Scanpix“ nuotr./Cheyenne Goh

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius