Nuodėmių mieste – Las Vegase (JAV) – vykusiame penktajame pasaulio regbio-7 serijos etape savaitgalį triumfavo JAV rinktinė. Amerikiečiai ne tik pakartojo praėjusių metų sėkmę, bet ir tapo šio sezono pasaulio serijos lyderiais.
JAV regbininkai
JAV regbininkai / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Regbis

Finale JAV regbininkai 27:0 (10:0) nepaliko vilčių netikėtai iki finalo prasibrovusiai Samoa komandai. Mažiau nei 200 tūkst. gyventojų turinčios Samoa salos atstovai visus sužavėjo jau ketvirtfinalyje, kuriame 21:20 išplėšė pergalę prieš australus.

Pusfinalyje Samoa 33:19 nugalėjo argentiniečius, o JAV komanda paskutinėmis sekundėmis 24:19 įveikė sezono lyderės poziciją praradusią Naująją Zelandiją.

Finale amerikiečiai dominavo nepaisant to, kad dėl traumos jiems negalėjo padėti vienas lyderių Danny Barrettas. Aistringai savų žiūrovų palaikomi amerikiečiai finale atliko net penkis žeminimus, o du iš jų pelnė naudingiausiu finalo žaidėju pripažintas Benas Pinkelmanas.

„Šis etapas namuose buvo vienas iš tų, kuriuos labiausiai norėjome laimėti. Praėjusiais metais čia negalėjau žaisti dėl traumos, todėl dabar jaučiuosi nuostabiai. Didžiuojuosi visa komanda. Nors pirmoji diena buvo sunki, vėliau ketvirtfinalyje, pusfinalyje ir finale kovojome puikiai. Nuostabus jausmas būti čia“, – kalbėjo JAV rinktinės kapitonas Madisonas Hughesas.

Pirmuose keturiuose etapuose antrąsias vietas užėmę amerikiečiai bendroje įskaitoje turi 98 taškus ir 5 taškais lenkia Naująją Zelandiją.

Trečiąją vietą turnyre užėmė Naujoji Zelandija. Ji mažajame finale 26:19 nugalėjo Argentiną.

Rungtynėse dėl penktosios vietos Anglijos rinktinė 19:15 įveikė čempionės titulą ginančią Fidžio komandą.

Pasaulio regbio-7 seriją sudaro 10 etapų. Šeštasis vyks kovo 9-10 dienomis Vankuveryje (Kanada).