Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 gegužės 7d. 08:58

Jonas Mikalčius žais stipriausioje Anglijos regbio lygoje

Jonas Mikalčius
Evaldo Šemioto nuotr. / Jonas Mikalčius

Prieš kelias dienas 22 gimtadienį atšventęs jaunasis Lietuvos regbio talentas Jonas Mikalčius sulaukė bene geriausios dovanos, apie kokią gali svajoti sportininkas. Trečiajame pagal pajėgumą Anglijos regbio divizione rungtyniaujančiam Hartpury klubui atstovavęs šiaulietis sulaukė gerų žinių iš profesionalaus „Harlequin“ klubo – Jonas suraitė parašą ant trejų metų sutarties. „Harlequin“ klubas šiuo metu užima šeštą vietą tarp dvylikos komandų, aukščiausiame Anglijos regbio divizione.

Puikus Jono žaidimas neliko nepastebėtas, o skaičiai kalba patys už save : per sezoną Jonas sužaidė 39 rungtynes, per kurias 36 kartus prispaudė kamuolį įskaitiniame plote. Net penkiuose mačuose jis atliko taip vadinamą Hat-Tricką, atliko po tris prispaudimus.

Žvelgiant dar detaliau : 27 žeminimus Jonas atliko atstovaudamas Hartpury RFC vyrų komandai, 3 – žaisdamas už Lietuvos regbio-15 rinktinę (2 prieš Andorą ir 1 prieš Latviją), „Hartpury RFC“ draugiskose varžybose, ruošiantis sezonui – 2 žeminimai. Žaidžiant „Hartpury“ studentų komandoje – 1 žeminimas. Atstovaujant Worcester Warriors akademijos komandai – 3 žeminimai (rungtynės prieš Sale Sharks).

Tačiau kitame sezone Jonas dar nemažai laiko praleis „Hartpury RFC“ komandoje. Iki koledžo baigimo liko vieneri metai, todėl atsakingai galvodamas ne tik apie sportinius pasiekimus, tačiau ir apie išsilavinimą, Jonas nusprendė luktelėti, gauti diplomą ir tik tuomet kelti sparnus.

Na, o dabar kviečiame paskaityti, ką pats Jonas mano apie įspūdingus asmeninius pasiekimus, sutartį su profesionaliu klubu ir ko vaikinas labiausiai trokšta šią vasarą.

Šis sezonas pačiam buvo ypač sėkmingas. Puikų sezoną vainikavo sutartis su aukščiausioje lygoje „Aviva Premiership“ rungtyniaujančia komanda „Harlequin“. Ar tau šis pasiūlymas buvo staigmena, ar su klubo atstovais jau buvai bendravęs anksčiau?

Na, susidomėjimo iš „Harlequin“ klubo sulaukiau kažkur sezono vidury, kai agentas pasakė, jog jie nori su manim susitikti ir pasikalbėti. Tuomet didelių vilčių nedėjau, nes tikslas buvo kuo geriau sužaisti už savo komandą ir pašaliniai veiksniai tuo metu nelabai domino. Taigi, susitikimas įvyko. Su „Harlequin’s“ klubo direktorium Conoru O’Shea gėrėme kavą ir tiesiog kalbėjome apie regbį. Taip išėjo, kad po poros dienų gavau pasiūlymą. Tai buvo labai didelė staigmena – vis dėlto ne kiekvieną dieną tavo žaidimu domisi tokie klubai. Be to, jaučiausi labai pagerbtas, kad galėjau sėdėti ir kalbėtis su tokio lygio žmogumi, pasakoti jam savo norus ir siekius.

Kitais metais dar mokysiesi koledže ir žaisi už „Hartpury“ vyrų komandą. Ar jau turėsi galimybę rungtyniauti ir už „Harlequin“ komandą?

Man liko vieneri metai mokslų, kuruos noriu pabaigti. Tęsiu savo pasirodymą vyrų universiteto komandoje ir sieksime laimėti 1-ą vieta „National 1“ lygoje. Šiais metais sezoną užbaigėme būdami antri, todėl praradome galimybę pakilti į aukštesnį divizioną „Green King IPA Championship“. Tai yra antras pagal pajėgumą divizionas, aukščiau yra tik „Premiership“, todėl ten papulti būtų mano, kaip žaidėjo tikslas. Galimybė žaisti už „Harlequin“ ekipą tikrai bus. Su jais ruošiuosi naujam sezonui, treniruotės prasidės birželio 20 d. Tik nuo manęs priklausys, kaip gerai aš pasirodysiu ir kaip stipriai aš norėsiu įrodyti, ko esu vertas. Kadangi kitais metais busiu dar studentas ir negalėsiu viso laiko praleisti Londono komandoje (kadangi gyvenu gana toli) kartais gausiu galimybę sužaisti už „Harlequin“ akademijos komanda.

Kaip pats vertini visus šiuos pokyčius savo karjeroje?

„Harlequin“ klubas šiais metais švęs 150 metu jubiliejų. Tai klubas turintis puikias tradicijas, patirtį, kurios pereina iš kartos į kartą. Manau tai yra didelis šuolis mano regbio karjeroje. Turėdamas galimybę treniruotis su elitiniais žaidėjais bei treneriais, galėsiu stebėti juos, mokytis iš jų bei gauti aukščiausio lygio trenerių patarimų.

Papasakok, kokie veiksniai turėjo daugiausia įtakos tokiems puikiems asmeniniams rezultatams šiais metais?

Žinoma daug įtakos turėjo didžiulė konkurencija. Žaidėjai mato tave visą laiką. Mato visas tavo klaidas, daugiau negu tu pats jas matai. Yra nelengva spausti save kiekvienoje treniruotėje, bet tai man padėjo būti tokiu, kokiu esu dabar. Jaunesniems regbininkams, norėčiau pasakyti, kad tik sunkiu darbu galite pasiekti, tai ko norite. Didžiąją savo regbio karjeros dalį praleidau, kaip ir visi, Lietuvoje. Regbio sezonas Lietuvoje nėra ilgas, todėl kai jis pasibaigdavo, visą savo dėmesį skirdavau fiziniui pasiruošimui. Tai turėjo labai daug įtakos mano, kaip regbio žaidėjo, savybėms, o sunkus darbas jau atsiperka su kaupu. Svarbiausia mylėti tai, ką darote. Sportuojame dėl savęs, ne dėl kitų. Jeigu einate į treniruotes per prievartą, galbūt regbis ne jums ir verta susimąstyti apie sporto šaką, kuri jus domintų.

Kokie artimiausi planai?

Vasarą noriu kuo labiau pailsėti. Tai yra mano pagrindinis tikslas. Neatsimenu, kada paskutinį kartą mėgavausi vasara, todėl noriu tai padaryti šiais metais. Manau po tokio ilgo sezono, poilsis mano kūnui bus geriausia dovana, juolab kad netrukus jau laukia ne ką lengvesnis varžybų etapas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką