TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos moterų regbio-7 rinktinė nekantriai laukia Europos čempionato Vilniuje

Treniruotės akimirka
LRF nuotr. / Treniruotės akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiais metais Lietuvos regbio gerbėjai turės puikią galimybę išvysti žaidžiančią Lietuvos moterų rinktinę. Birželio 28-29 dienomis Vilniuje vyks Europos moterų regbio-7 čempionato B divizono turnyras, kuriame dalyvaus 12 šalių komandos.

Donato Streckio treniruojama mūsų šalies rinktinė į pirmą stovyklą susirinko dar praėjusių metų spalio mėnesį. Paskutinėse stovyklose kovo mėnesį jau dalyvavo 16 atrinktų sportininkių, kurios kovos dėl vietos galutiniame 12-uke.

Pasiruošimas – intensyvus

Nors Lietuvos moterų rinktinei pasirengti Europos pirmenybėms buvo skirta tik 15 tūkst. litų, tiek žaidėjos, tiek treneris džiaugiasi produktyviu darbu. Prieš porą savaičių žaidėjos stovyklavo Klaipėdoje, o vėliau jos vyko į draugišką turnyrą Lenkijoje.

„Į stovyklą Klaipėdoje susirinkome geromis nuotaikomis. Pavyko visoms susiderinti savo darbus ir kartu ruoštis čempionatui. Nors oras nelepino, bet trenerio planus įvykdėme. Esame labai motyvuotos“, – sakė viena Lietuvos regbio rinktinės lyderių Gintarė Puzaraitė. 

Nors Lietuvos moterų rinktinei pasirengti Europos pirmenybėms buvo skirta tik 15 tūkst. litų, tiek žaidėjos, tiek treneris džiaugiasi produktyviu darbu. 

Treneris D.Streckis pabrėžė, kad rinktinės durys nėra užtrenktos nei vienai žaidėjai: „Į pirmas stovyklas susirinkdavo iki 28 įvairaus amžiaus ir meistriškumo sportininkių. Siekiame, kad jaunos žaidėjos turėtų galimybę tobulėti sportuodamos su vyresnėmis. Į paskutines stovyklas pakvietėme 16 žaidėjų, bet nė viena iš jų neturi garantijų, kad žais čempionate. Net ir sportuojant individualiai yra įmanoma atkreipti dėmesį ir gauti kvietimą į rinktinę“.

Žiemos metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas fiziniam pasiruošimui. Atšilus orams, žaidėjos pradėjo treniruotis lauke, o treneriai didesnį dėmesį skiria taktikos  ir ištvermės lavinimui.

„Merginų fizinis pasirengimas akivaizdžiai gerėja. Daug jaunų, bet ambicingų žaidėjų dega nori išbėgti į aikštę ir kautis su visomis varžovėmis. Rinktinės atmosfera labai gera. Nors sportininkės atvyko iš skirtingų miestų, jos labai draugiškos, elgiasi kaip sesės, kovoja viena už kitą“, – teigė D.Streckis.

Turnyre Lenkijoje užimta trečia vieta

Kovo 22-23 dienomis Lietuvos moterų regbio-7 rinktinė dalyvavo turnyre Varšuvoje ir jame tarp 8 komandų užėmė trečią vietą. Lietuvės iš viso sužaidė šešerias rungtynes ir iškovojo tris pergales.

„Šis turnyras buvo puiki proga patikrinti mūsų fizinį pasiruošimą, techninius sugebėjimus, žaidimo suvokimą. Analizuosime klaidas ir spręsime, ties kuo reikia padirbėti. Neturime daug pinigų pasirengimui, todėl galime dalyvauti tik savo pačių arba kaimyninėse šalyse organizuojamuose turnyruose“, – pasakojo D.Streckis.

G.Puzaraitė teigė, kad turnyras Varšuvoje jai patiko: „Buvo gera praktika ir galėjome parodyti kaip įsisavinome stovykloje Klaipėdoje gautą medžiagą. Treneris intensyviai keitė sudėtį, kad kiekviena suprastume savo vaidmenį aikštelėje ir kuo daugiau pažaistume“.

Du čempionatai Lietuvoje yra didelis pasiekimas norint populiarinti regbio sportą. Tikiuosi bus pilnai užpildyti Kauno ir Vilniaus regbio stadionai ir sulauksime gero žiūrovų palaikymo. Vyrai sieks pirmosios vietos, o mūsų tikslai kuklesni – tikimės patekti į šešetuką

Dauguma Lietuvos rinktinės narių turi savo darbus arba yra studentės, todėl nuolat treniruotis kartu negali. „Merginų prašome sportuoti individualiai, atidirbti techninius ir taktinius veiksmus, kurie buvo „šlifuojami“ stovyklose. Jei pavyks įsisavinti bent 70 proc. gaunamos informacijos ir ją panaudoti varžybose, tai galime pasiekti neblogų rezultatų“, – sakė D.Streckis.

„Ruošiantis Europos čempionatui reikėtų atkreipti dėmesį į gynybos ir puolimo esminius principus. Turime mažiau improvizuoti aikštelėje, kai tai nėra būtina. Komandai vis dar trūksta disciplinos“, – savo įžvalgomis dalinosi G.Puzaraitė.

Tikslas – kilti iš dugno

Praėjusiais metais Europos regbio-7 čempionato B diviziono turnyre Bratislavoje Lietuvos rinktinė aplenkė tik Bosnijos ir Hercegovinos komandą ir užėmė 11-ą vietą.

Be šių dviejų rinktinių Vilniuje turėtų žaisti Suomijos, Norvegijos, Izraelio, Bulgarijos, Latvijos, Maltos, Turkijos, Andoros, Liuksemburgo bei Slovakijos regbininkės.

D.Streckis džiaugiasi, kad šiemet net du Europos regbio čempionatai vyks Lietuvoje (vyrai birželio 14-15 d. žais Kaune): „Du čempionatai Lietuvoje yra didelis pasiekimas norint populiarinti regbio sportą. Tikiuosi bus pilnai užpildyti Kauno ir Vilniaus regbio stadionai ir sulauksime gero žiūrovų palaikymo. Vyrai sieks pirmosios vietos, o mūsų tikslai kuklesni – tikimės patekti į šešetuką“.

Lietuvos regbio federacija iškėlė tikslą Lietuvos moterų rinktinei kovoti dėl 3-5 vietų.

Lietuvos regbininkės nekantriai laukia čempionato Lietuvoje. „Europos čempionatas Vilniuje – mums tikra šventė! Mes jos labai laukiame ir jau skaičiuojame likusį laiką. Gerai, kad pasiruošimo tvarkaraštis yra gana įtemptas, todėl laikas eina greitai“, – pasakojo G.Puzaraitė.

Balandžio mėnesį Lietuvos moterų rinktinė dalyvaus turnyre Rygoje, vėliau prasidės Lietuvos ir Latvijos moterų regbio-7 čempionatai. Šiemet Lietuvos pirmenybėse žais ir dvi Latvijos ekipos.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką