2015 06 06

Lietuvos regbio-7 rinktinė pateko į ketvirtfinalį

Į Senojo žemyno elitą sugrįžusi Lietuvos regbio-7 rinktinė pateko į Maskvoje (Rusija) vykstančio pirmojo Europos čempionato „Grand Prix“ varžybų etapo ketvirtfinalį.
Regbis: Lietuva - Portugalija
Regbis: Lietuva - Portugalija / LRF nuotr.

Lietuvos regbininkai paskutinėse B grupės rungtynėse šeštadienį 12:31 (0:19) pralaimėjo Portugalijos ekipai. Nepaisant to, lietuviai grupėje su viena pergale užėmė trečiąją vietą ir pateko tarp aštuonių stipriausių komandų.

Galingai šiame turnyre rungtyniaujantys portugalai pirmajame kėlinyje lietuviams beveik neleido net paliesti kamuolio ir įpusėjus rungtynėms pirmavo 19:0. Antrajame kėlinyje lietuviai išlygino žaidimą ir į sėkmingas atakas atsakė taip pat rezultatyviais išpuoliais. Po 5 taškus pelnė Jonas Mikalčius ir Vytaras Bloškys, o vieną realizacijos smūgį sėkmingai atliko Dovydas Taujanskas.

„Paskutinėse rungtynėse paleidome varžovus nuo pat pradžių, leidome jiems diktuoti sąlygas, žaisti savo žaidimą ir dėl to jie pelnė daug taškų. Visą pirmos dienos pasirodymą vertinu labai pozityviai, šiek tiek pritrūko sėkmės žaidžiant su anglais, labai gerai sužaidėme su belgais ir ne taip gerai – su portugalais. Žinoma, rytoj galima tikėtis geresnio žaidimo. Stengsimės atsipalaiduoti, pasitikrinti pas daktarus ir sekmadienį parodyti viską, ką galime“, – sakė Lietuvos rinktinės kapitonas Dovydas Taujanskas.

„Didžiuojuosi savo vaikinais, kurie parodė, kad gali kautis su visomis komandomis. Sužaidėme solidžias rungtynes su Anglija, prieš kurią pirmavome ir rezultatas buvo apylygis po pirmojo kėlinio. Portugalai atsikovodavo visus kamuolius ir parodė tokį žaidimą, kurį jie žaidžia pasaulio serijoje. Kuomet mes atkovodavome kamuolį, mes galėdavome kautis ir su jais. Šias klaidas stengsimės ištaisyti iki rytojaus. Šiuo metu esu patenkintas, bet turime dar daug mokytis. Mes turime daugiau kontroliuoti kamuolį, laikytis žaidimo plano. Spaudimo mažesnio nebus, nes jis didelis yra tiek žaidėjams, tiek man. Mes turime aiškius tikslus ir niekas negali žinoti, kaip viskas susiklostys. Mums reikės kovoti“, – pasakojo vienas Lietuvos rinktinės trenerių Warenas Abrahamas.

Ketvirtfinalyje Lietuvos rinktinė susitiks su Europos „Grand Prix“ čempione Prancūzija.

„Grand Prix“ turnyre varžosi 12 komandų, suskirstytų į tris grupes. Į ketvirtfinalį pateks pirmąsias dvi vietas užėmusios ekipos ir dvi geriausios trečioje pozicijoje likusios komandos.