Publikuota: 2018 balandžio 28d. 14:18

Lietuvos regbio rinktinė įveikė Švediją ir kovos dėl teisės žaisti aukštesniame divizione

Lietuva – Švedija
LRF nuotr. / Lietuva – Švedija

Lietuvos vyrų regbio rinktinė pratęsė pergalingą savaitę Lietuvos sportui ir tapo Europos čempionato „Conference 1“ diviziono Šiaurės konferencijos nugalėtoja. Paskutinėse turnyro rungtynėse lietuviai Telšiuose 43:22 (33:5) nugalėjo Švedijos komandą.

Lietuvos rinktinė laimėjo visas ketverias rungtynes ir surinko net 18 taškų iš 20 galimų.

Aistringai sirgalių palaikomi lietuviai nuo mačo pradžios užpuolė varžovus atakų banga ir ėmė organizuoti vieną rezultatyvią ataką po kitos. Pirmąjį žeminimą atliko Dovydas Taujanskas, o realizacijos smūgį tiksliai atliko Donatas Vilimavičius.

Vėliau aikštės krašte du kartus kamuolį įskaitiniame plote prispaudė Dainius Tamoliūnas, dar du realizacijos smūgius pridėjo D.Vilimavičius ir lietuviai pirmavo 21:0. Kėlinio viduryje švedai pelnė pirmuosius penkis taškus, bet Tomas Zibolis ir Žygimantas Radžius dar kartą nutolino lietuvius nuo varžovų (33:5). Lietuviai vieną kartą pasižymėti sugebėjo net ir žaisdami mažumoje.

Antrajame kėlinyje lietuvių pranašumą padidino Modestas Bekeris, bet tuomet lietuviai dėl pašalinimų turėjo žaisti mažumoje ir švedai perėmė iniciatyvą. Po trijų iš eilės rezultatyvių atakų švedai sumažino atsilikimą iki 16 taškų (22:38). Sirgalius iš vietos vėl pakėlė Ignas Jankaitis, nutraukęs lietuvių taškų badą (43:22). Tokiu rezultatu rungtynės ir baigėsi.

LRF nuotr./Lietuva – Švedija

„Norėčiau padėkoti Telšių miestui, nes buvo smagu žaisti tokioje atmosferoje. Ačiū komandai už pergalę. Pirmas kėlinys buvo kaip iš natų. Viskas vyko taip, kaip ir planavome. Taškai “ėjo„ vieni po kitų. Antrajame kėlinyje pirmąsias 20 min. dar žaidėme neblogai, bet vėliau atsipalaidavome. Pasipylė klaidos, dėl kurių praradome nemažai žaidėjų. Dėl to buvo sunkoka pabaiga“, – sakė Lietuvos rinktinės kapitonas Žygimantas Radžius.

Dabar Lietuvos vyrų regbio rinktinės laukia dar vienas svarbus išbandymas. Gegužės 19 dieną Lietuvos rinktinė Šiauliuose žais su Pietų konferencijos čempione Malta dėl patekimo į antrąjį pagal pajėgumą „Trophy“ divizioną.

Ž.Radžius pabrėžė, kad norint nugalėti Maltą, reikės žaisti dar geriau.

„Turime dar rezervų, į komandą sugrįš keletas užsienyje žaidžiančių regbininkų. Maltos rinktinės pagrindą sudaro Anglijos pilietybes turintys žaidėjai. 80 proc. komandos sudaro Anglijoje žaidžiantys regbininkai. Matėme, kad jie Pietų konferencijoje triuškino visus varžovus. Laukia geros rungtynės“, – pabrėžė Ž.Radžius.

Popiežiaus vizitas Aktualu

Džiugesys ir laukimas: Katedros aikštėje jaunimas laukia popiežiaus Pranciškaus

Aktualu

Klaipėdoje ties molu apsivertė jachta, du žmonės dingę

Susitikimai su popiežiumi: gyvenimo įvykis, viltis, ramybė

Gyvenimas

Popiežius Pranciškus neturi vieno plaučio: be kokių organų galima gyventi?

Popiežius Pranciškus Lietuvoje: „Galite tapti tiltu tarp Rytų ir Vakarų“

Susitikimų su popiežiumi vietos ir programa

Popiežiaus Pranciškaus papamobilis, kuriuo jis keliaus Vilniaus gatvėmis

P.Subačius: popiežius keliauja ten, kur jo reikia žmonėms, o ne valstybių vadovams

Vaidai Skaisgirei Ispanija – tarsi antri namai: čia dešimtmetį gyvena sesuo su šeima

Svarbios maldos vietos Lietuvoje

Tiesiogiai Gazas

Didžiojo BEC 4H lenktynių finalo tiesioginė transliacija iš Estijos: „Skuba Racing“ BMW patyrė didelę avariją

Aktualu

Popiežiaus kaina: kiek kitoms pasaulio valstybėms kainavo Pranciškaus apsilankymas?

Maistas

Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: Ernesto Hemingway'aus troškinys „picadillo“

Po sužadėtuvių Nomeda Marčėnaitė su mylimuoju po vienu stogu kraustytis neskuba: „Nenorime pokyčių“

Popiežius Pranciškus jau Lietuvoje – oficiali pasitikimo ceremonija įvyko

Aktualu

Dandolke nužudytos lietuvės vaikams teikiama psichologo pagalba: spręs dėl perdavimo į globėjų rankas

Kourtney Kardashian santykių viražai: trijų vaikų mama susitikinėja su 20-mečiu jaunuoliu

Pasaulis kišenėje

Miunchene prasidėjo alaus festivalis „Oktoberfest“: už bokalą prašoma 11,5 euro

Prieš 5 metus – 15min klausimas popiežiui Pranciškui. Apie krepšinį

Aktualu

Neblaivi moteris Šiauliuose santykius su sugyventiniu aiškinosi peiliu

Konservatoriai galutinai apsisprendė, kad per 2019-ųjų prezidento rinkimus turės vieną kandidatą. Šitas klausimas anksčiau kėlė daug diskusijų, bet dabar konservatorių taryba sprendimą priėmė vienbalsiai. Gabrielius Landsbergis man aiškino, esą diskusijų nekilo, nes apie prezidento rinkimų kandidatus buvo daug ir ilgai diskutuojama už uždarų durų partijos prezidiume.

Aktualu

Lietuvos ministrų aktyvumo „Facebook“ analizė: kuris turi daugiausia sekėjų, o kuris – daugiausia rašo?

Aktualu

Seimo rūmuose bus pasiekiami automatiniai širdies defibriliatoriai

Aktualu

Kaune „Peugeot“ rėžėsi į BMW ir spruko iš įvykio vietos: prasidėjo paieška

Sportas

Čempionų lygoje įvarčiais griaudėjęs „Liverpool“ į „Stoke“ vartus šaudė tuščiais šoviniais