2014 06 14 /17:45

Lietuvos rinktinė Europos regbio-7 čempionato A diviziono grupės varžybas baigė su trimis pergalėmis

Šeštadienį Kaune įsibėgėja Europos vyrų regbio-7 čempionato A diviziono turnyras, kuriame pergalėmis džiugina Lietuvos komandos, jau užsitikrinusios vietas ketvirtfinalyje. Kadangi dėl įvairių priežasčių į čempionatą neatvyko Nyderlandų ir Kroatijos rinktinės, Lietuvai leista turėti dvi komandas. Antroji Lietuvos rinktinė kovos dėl apdovanojimų, bet nepretenduoja į aukštesnį divizioną.
Regbio rungtynės
Regbio rungtynės / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 1 Regbis

Papildyta 17 val. 50 min. Puikų pasirodymą pratęsė Lietuvos rinktinė, trečiose A grupės rungtynėse 19:12 (5:5) nugalėj3 pirmą nesėkmę patyrusią pajėgią Ukrainos komandą.

Dramatiškose rungtynėse viskas sprendėsi lemiamomis akimirkomis. Lietuviai jau pasibaigus laikui sugebėjo perimti kamuolį ir Mantautas Vilimavičius pelnė pergalingą žeminimą.

Po 5 taškus Lietuvai pelnė M.Vilimavičius, Vytaras Bloškys ir Jonas Mikalčius, 4 – Dovydas Taujanskas.

Ši pergalė leido Lietuvos rinktinei užimti pirmą vietą A grupėje. Ukraina, kuri dar praėjusiais metais žaidė elitiniame divizione, liko antra.

„Pergalę lėmė geras nusiteikimas kovai, neblogas fizinis pasirengimas ir pritaikyta teisinga taktika prieš ukrainiečius“, – po rungtynių teigė Lietuvos rinktinės treneris Sigitas Kukulskis.

Papildyta 15 val. 20 min. Čempionų titulo ir kelialapio į aukščiausią divizioną siekianti Lietuvos rinktinė antrose A grupės rungtynėse 26:0 (21:0) nugalėjo Edmundo Ščavinsko treniruojamą Latvijos komandą, kuriai tai buvo antra nesėkmė.

Lietuviai nuo pat pradžios turėjo iniciatyvą ir tolo nuo varžovų. Jau pirmajame kėlinyje Lietuvos regbininkai įgijo apčiuopiamą persvarą ir antrajame kėlinuke dar ją padidino.

10 taškų nugalėtojams pelnė Jonas Mikalčius, 6 – Dovydas Taujanskas, po 5 – Justinas Urbonas ir Gediminas Liutkus.

„Žaidimas gerėja, darome mažiau klaidų, pagerinome gynybą. Kontroliavome situaciją, daugiau turėjome kamuolį ir galėjome dar daugiau taškų pelnyti. Didesnio pranašumo įgyti negalime, nes darome per daug pražangų. Latviai mums nėra parankūs varžovai. Daug metų su jais vargstame, bet šiandien mūsų taktika pasiteisino ir pavyko laimėti.

Žinoma, varžovų treneris lietuvis, daug treniravęsis Lietuvoje, mes žinome jo sugebėjimus, bet lygiai taip pat jis nemažai žino apie mus. Prieš ukrainiečius pakeisime kai kuriuos žaidėjus. Jie turi gerokai stambesnių žaidėjų ir pabandysime jų trūkumus išnaudoti“, – mintimis dalinosi Lietuvos rinktinės treneris Sigitas Kukulskis.

„Sunkiausios būno pirmos rungtynės, o antroje jau būname labiau susižaidę. Dabar svarbiausia neatsipaiduoti ir siekti pergalės. Žiūrovai mus užveda“, – pridūrė rinktinės žaidėjas Gediminas Liutkus.

Pirmas mačas

Pirmajame A grupės susitikime pagrindinė Lietuvos komanda 24:17 (12:7) nugalėjo Danijos rinktinę. Jonas Mikalčius pirmasis atliko prispaudimą ir pirmajame kėlinyje lietuviai turėjo žaidybinį pranašumą. Tačiau antrajame kėlinyje buvo pašalintas Lietuvos rinktinės žaidėjas ir danai sugebėjo išlyginti rezultatą 12:12. Tačiau net žaisdami mažumoje lietuviai surengė sėkmingą ataką ir susigrąžino iniciatyvą bei šventė pergalę.

Lietuvos komandai po 10 taškų pelnė Justinas Vasiliauskas, po 5 – Vytaras Bloškys ir Jonas Mikalčius, 4 – Dovydas Taujanskas.

„Žaidimas tenkino pirmajame kėlinyje, bet antrame – ne. Žaidimas sugriuvo kai buvo pašalintas mūsų žaidėjas 2 min. ir reikėjo pergrupuoti žaidėjus. Reikėjo laiko, kad vėl pajustume žaidimą. Buvo sunkiau gintis. Gavome labai daug pražangų, kurių neturėjo būti. Pirmos rungtynės yra pačios svarbiausios, todėl gerai pradėti čempionatą pergale“, – pasakojo Lietuvos rinktinės treneris Sigitas Kukulskis.

„Žaidime visada galime rasti trūkumų, bet pergalė yra pergalė. Pirmose rungtynėse dar trūko susižaidimo, įsivėlėme į gynybinį žaidimą ir neparodėme visų galimybių. Savo pasirodymo nepervertinu, man svarbiau komandos pergalė. Labai malonu žaisti prie didelio palaikymo“, – sakė žaidėjas Jonas Mikalčius.

Antrosios komandos pradžia – sėkminga

Fantastiška pergale čempionato B grupės turnyrą pradėjo antroji Lietuvos komanda. Neatvykus į Kauną Nyderlandų ir Kroatijos rinktinėms teisę dalyvauti gavusi antroji Lietuvos ekipa po įspūdingo trilerio 21:19 (7:7) nugalėjo Moldovos ekipą.

Permainingose rungtynėse ne kartą keitėsi pirmaujanti ekipa. Lietuvos rinktinė paskutinėmis sekundėmis dar atsiliko 14:19, bet surengė lemiamą ataką ir išplėšė įspūdingą pergalę.

„Vaikinai parodė charakterį. Palaikėm vienas kitą ir padarėme, ką galėjome. Regbis-7 yra toks žaidimas, kuriame reikia kovoti nuo pirmos iki paskutinės minutės. Jei kausimės iki paskutinės sekundės, tai varžovai turės problemų. Į aikštę einame tik laimėti. Nesijaučiu ypatingai būdamas vyriausias. Visada turiu stengtis, kad įrodyčiau, jog galiu žaisti. Jei nedirbčiau, tai vaikinai sakytų „teve, eik ilsėtis“. Visi jauni žaidėjai, jei neturės traumų, galės ateityje praverti pagrindinės rinktinės duris“, – gerokai už komandos draugus vyresnis 34-erių metų Edvardas Žilius.

Antrose rungtynėse antroji Lietuvos komanda 7:19 (0:19) nusileido pajėgesnei Lenkijos rinktinei ir grupėje užėmė antrą vietą.